Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Khukhlina, O. S.$<.>)
Общее количество найденных документов : 14
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-14 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Khukhlina O. S., Liakhovych O. D., Shuper V. O., Kanyovska L. V., Hryniuk O. Ye.
Заглавие : Peculiar features of glucose homeostasis in patients suffering from non-alcoholic steatohepatitis with comorbid obesity and osteoarthritis on the background of metadoxine and guar gum administration
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 3. - С. 143-150 (Шифр БУ5/2020/24/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
ГЛЮКОЗА -- GLUCOSE
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
Аннотация: Мета роботи – з’ясувати ймовірний вплив метадоксину та смоли гуарової на показники гомеостазу глюкози за коморбідного перебігу неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) з ожирінням та остеоартрозом (ОА). Матеріал і методи. Обстежено 60 пацієнтів (30 чоловіків та 30 жінок) із зазначеною коморбідністю, які були розподілені на три групи: пацієнти 1-ї групи - контрольної (К) (n=20) приймали Ессенціалє Н по 1 капсулі 3 рази на день, пацієнти 2-ї групи - основна група 1 (О1) (n=20) – отримували Метадоксин (Ліверія ІС) по 0,5 г на прийом двічі на день, у 3-й - основній групі 2 (О2) (n=20) – пацієнти, окрім метадоксину отримували гуарову смолу (Гуарем) по 1 саше (5 г) 2 рази на день. Групи були рандомізовані за віком, статтю, ступенем ожиріння та активністю цитолітичного синдрому. Контрольну групу склали 30 практично здорових осіб відповідного віку та статі. Середній вік хворих склав (62,3±5,7) років. Висновки. Проведений нами аналіз показав, що курс лікування метадоксином та гуаровою смолою довів спроможність досягнення стабільної нормалізації показників вуглеводного обміну на тривалий термін часу, оскільки гуарова смола разом із метадоксином сприяє швидкій компенсації вуглеводного обміну при порушеній толерантності до вуглеводів, ресенситизації інсулінових рецепторів та усуненню синдрому інсулінорезистентності.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Khukhlina O. S., Kotsiubiichuk Z. Ya.
Заглавие : Peculiarities of insulin resistance syndrome in non-alcoholic steatogepatitis on the background of type 2 diabetes mellitus depending on the stage of diabetic kidney disease
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 3. - С. 134-142 (Шифр БУ5/2020/24/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ -- INSULIN RESISTANCE
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕФРОПАТИИ -- DIABETIC NEPHROPATHIES
Аннотация: Мета роботи – вивчити взаємовплив змін гомеостазу глюкози та інсуліну, ступеня ІР та чутливості до інсуліну, ступеня глікозилювання гемоглобіну на клінічний перебіг НАСГ на тлі ЦД2 залежно від наявності ДХН та її стадії. Матеріал і методи. Обстежено 108 хворих на НАСГ із коморбідним ЦД2. Середній вік хворих (58,2±6,1) років. Жінок було 63 (58,3 %), чоловіків – 45 (41,7 %). Залежно від наявності ДХН сформовано чотири групи пацієнтів, які були рандомізовані за віком, статтю, активністю цитолітичного синдрому НАСГ залежно від стадії ДХН. Групу порівняння склали 30 практично здорових осіб (ПЗО) відповідного віку та статі. Ступінь стеатозу печінки та його природу визначали за допомогою ратифікованого набору «SteatoTest», «ASH» та «NASH-Test» (BioPredictive, Франція) у лабораторії Сінево. Стадію фіброзу печінки визначали шляхом використання набору маркерів для кількісної біохімічної оцінки фіброзу «FibroTest» (BioPredictive, Франція) у лабораторії Сінево. Обчислення показника швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ) здійснювали за допомогою калькулятора ШКФ ДУ «Інституту нефрології НАМН України» за середньою величиною трьох обчислених показників: кліренсом креатиніну за формулою Кокрофта-Голта, МDRD та CKD EPI. Визначення стадій ДХН здійснювали за класифікацією C.E. Mogensen (1983). Результати. У хворих на НАСГ, ЦД2 та ДХН І-ІІ ст. встановлено вірогідне зниження вмісту альбумінів у крові на 9,0 % (р0,05), ШКФ та вміст альбумінів у сечі, навпаки, вірогідно зросли в 1,5 раза (р0,05) порівняно з показником у ПЗО, що свідчить про явище гіперфільтрації та притаманне початковим стадіям ДХН. У хворих на НАСГ, ЦД2 та ДХН ІІІ ст. встановлено вірогідне зниження вмісту альбумінів у крові в 1,2 раза (р0,05), ШКФ та рівень альбумінурії були вірогідно підвищені відповідно в 1,4 раза та 11,7 раза (р0,05) порівняно з показником у ПЗО. У хворих на НАСГ, ЦД2 та ДХН ІV ст. встановлено істотне зниження вмісту альбумінів у крові в 1,4 раза (р0,05), вміст альбумінів у крові був вірогідно підвищений у 30,2 раза (р0,05) порівняно з показником у ПЗО, а показник ШКФ – навпаки, був істотно зниженим – в 1,7 раза (р0,05), що вказує на прогресування ХХН та ДХН. Висновок. Метаболічними передумовами розвитку неалкогольного стеатогепатиту на тлі цукрового діабету типу 2 є вірогідна натщесерцева та постпрандіальна гіперглікемія, гіперінсулінемія, зростання ступеня глікозилювання гемоглобіну, тканинна інсулінорезистентність порівняно зі здоровими особами. Розлади гомеостазу глюкози внаслідок інсулінорезистентності є одним із вірогідних чинників ризику прогресування неалкогольного стеатогепатиту та тлі цукрового діабету типу 2 за наявності діабетичної хвороби нирок І-ІV стадій, оскільки порушення вуглеводного обміну та ступінь інсулінорезистентності за цих умов є суттєвіші порівняно з перебігом неалкогольного стеатогепатиту із цукровим діабетом типу 2 за відсутності діабетичної хвороби нирок.
Найти похожие

3.

Заглавие журнала :Буковинський медичний вісник -2020г. т.24,N 3
Интересные статьи :
Бунь Ю. М. Малоінвазивні способи дохірургічного і хірургічного етапів дентальної імплантації у пацієнтів із вторинною адентією в умовах амбулаторного прийому/ Ю. М. Бунь, О. В. Бунь (стр.3-8)
Гараздюк М. С. Диференційна діагностика давності утворення крововиливів травматичного генезу, інфаркту мозку ішемічного і геморагічного генезу методом картографування розподілів величини комплексного ступеня взаємної поляризації/ М. С. Гараздюк, В. Т. Бачинський (стр.9-15)
Функціонування глутатіонової системи ротової рідини дітей за умов розвитку одонтогенного запального процесу (стр.16-21)
Дмитренко Р. Р. Особливості морфогенезу кісток основи черепа у ранньому періоді онтогенезу людини/ Р. Р. Дмитренко, О. В. Цигикало, В. А. Гончаренко (стр.22-27)
Зубач О. Б. Десятирічна летальність у жінок після переломів проксимального відділу стегнової кістки/ О. Б. Зубач, Н. В. Григор’єва (стр.28-33)
Karvatska Yu. P. Differential immunotropic therapy of patients with acne/ Yu. P. Karvatska (стр.34-38)
Каськова Л. Ф. Поширеність та структура захворювань тканин пародонта у дітей з інсулінозалежним цукровим діабетом/ Л. Ф. Каськова, В. А. Гончаренко (стр.39-44)
Взаємозв’язок між ступенем прояву вегетативної дисфункції, фактичним біологічним віком і рівнем адаптаційного потенціалу у студентів (стр.45-52)
Неміш І. Л. Структурно-функціональні зміни міокарда за коморбідного поєднання хронічного коронарного синдрому, хронічного обструктивного захворювання легень та ожиріння/ І. Л. Неміш, Г. Я. Ступницька, О. І. Федів (стр.53-59)
Нестеровська О. А. Особливості поєднання бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень/ О. А. Нестеровська, Г.Я Ступницька, O. I. Федів (стр.60-67)
Role of hypercortisolemia in the comorbid course of coronary artery disease, diabetes mellitus type 2 and anemia (стр.68-72)
Поліщук І. П. Клініко-лабораторна оцінка впливу секнідазолу та кліндаміцину при бактеріальному вагінозі у жінок репродуктивного віку/ І. П. Поліщук (стр.73-79)
Проняєв Д. В. Порівняльні морфометричні характеристики круглих зв’язок матки двох віддалених у часі груп плодів/ Д. В. Проняєв, С. І. Рябий, Н. Р. Ємельяненко (стр.80-86)
Распутіна Л. В. Вплив коронарного стентування на віддалені показники якості життя у пацієнтів із стабільною ішемічною хворобою серця/ Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко (стр.87-95)
Рябий Ю. М. Розвиток крижового та куприкового відділів хребта в пренатальному періоді онтогенезу людини/ Ю. М. Рябий, В. І. Нарсія, В. В. Кривецький (стр.96-101)
Степан В. Т. Вплив оральних аплікацій фітогелю "Квертулін" на біохімічні показники стану нирок щурів з експериментальним дисбіотичним синдромом/ В. Т. Степан (стр.102-107)
Сторожук М. В. Оцінка характеру взаємозв’язків між показниками оксидативного стресу та рівнем окремих прозапальних цитокінів у хворих на розацеа/ М. В. Сторожук, О. І. Денисенко (стр.108-113)
Ткаченко А. С. Електронно-мікроскопічна та гістологічна оцінка структурних компонентів суглобового хряща колінного суглоба після множинної скелетної травми/ А. С. Ткаченко, Г. Ф. Ткач (стр.114-119)
Ткачук Н. В. Ядерно-цитоплазматичні співвідношення в тироцитах при вузлових формах зоба з рецидивним та безрецидивним перебігом/ Н. В. Ткачук, І. С. Давиденко (стр.120-127)
Фік В. Б. Морфометрична характеристика компонентів слизової оболонки ясен щурів при дії опіоїда, його відміни та за умов медикаментозної корекції/ В. Б. Фік, Є. В. Пальтов (стр.128-133)
Khukhlina O. S. Peculiarities of insulin resistance syndrome in non-alcoholic steatogepatitis on the background of type 2 diabetes mellitus depending on the stage of diabetic kidney disease/ O. S. Khukhlina, Z. Ya. Kotsiubiichuk (стр.134-142)
Peculiar features of glucose homeostasis in patients suffering from non-alcoholic steatohepatitis with comorbid obesity and osteoarthritis on the background of metadoxine and guar gum administration (стр.143-150)
Особливості розвитку надпід’язикових м’язів шиї у ранньому періоді онтогенезу людини (стр.151-156)
Особливості перебігу карієсу тимчасових зубів у дітей з Епштейн-Барр вірусною інфекцією (стр.157-164)
Дослідження прихильності до лікування хворих на артеріальну гіпертензію (стр.165-172)
Prospects of application of drugs based on guaric acid in treatment of patients with osteoarthritis and comorbid course of steatohepatitis and excessive body weight (стр.173-178)
Савка І. Г. Сучасні можливості та перспективи дослідження рідин та середовищ організму людини для діагностики часу настання смерті/ І. Г. Савка, В. В. Кривецький, Н. М. Козань (стр.179-184)
Гулей Л. О. Досвід проходження підвищення кваліфікації з дерматоскопії в умовах карантину у форматі міжнародного онлайн-курсу/ Л. О. Гулей (стр.185-189)
Немеш О. М. Роль електронного контенту в дистанційному навчанні лікаря-стоматолога на післядипломному етапі освіти/ О. М. Немеш, З. М. Гонта, І. В. Шилівський (стр.190-194)
Рудень В. В. Автентифікація результатів рейтингової оцінки стану захворюваності населення на гіпертонічні хворобу в контексті адміністративно-територіального та регіонального устрою України/ В. В. Рудень (стр.195-203)
Один із п’яти геніїв світової мікробіології та імунології - Володимир Аронович Хавкін (стр.204-209)
Яковець К. І. Медичні INTERNET-вісті. Частина XXVII/ К. І. Яковець, С. Є. Дейнеки (стр.210-212)
Интересные статьи :
Найти похожие


4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Khukhlina O. S., Hryniuk O. Ye., Voievidka O. S., Haidychuk V. S., Mandryk O. Ye., Kosar L. Yu.
Заглавие : Clinical course features of non-alcoholic steatohepatitis on obesity background in comorbidity with chronic obstructive pulmonary disease
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2020. - Т. 24, № 1. - С. 158-166 (Шифр БУ5/2020/24/1)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
Аннотация: Мета роботи — з’ясувати клінічні, ультрасонографічні та біохімічні особливості перебігу неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) за коморбідності з ожирінням І ступеня, хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) 2–3-ї стадій D порівняно з перебігом НАСГ на тлі ожиріння без ХОЗЛ шляхом вивчення частоти та інтенсивності провідних клінічних та біохімічних синдромів НАСГ, порівняння ультрасонографічної (УСГ) характеристики НАСГ залежно від наявності ХОЗЛ. Матеріал і методи. Обстежено 105 хворих на НАСГ з яких 52 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. (1-ша група) (чоловіків було 18, жінок — 24 особи), 53 хворих на НАСГ із ожирінням І ст. та ХОЗЛ 2–3 D (чоловіків було 28, жінок 13 осіб) (2-га група). Для визначення залежності перебігу НАСГ від наявності ХОЗЛ групи хворих рандомізовані за віком, ступенем ожиріння. Середній вік пацієнтів склав (55,7±3,22) років. Визначали функціональний стан печінки за загальноприйнятим переліком активності ферментів, маркерів пігментного та азотистого обміну, протеїнограми, ліпідограми, іонограми, обчислення коефіцієнта де Рітіса, проводили УСГ дослідження. З метою кількісної оцінки змін ехогенності печінки використали метод еходенситометрії з обчисленням гепаторенального індексу (ГРІ). Результати. У пацієнтів 2-ї групи симптоми астено-вегетативного синдрому, диспепсії, відчуття тяжкості або болючість при пальпації у правій підреберній ділянці спостерігалися частіше у 2,1 раза, 1,7 раза та у 2,5 раза (р0,05) порівняно з хворими 1-ї групи. Клінічно синдром холестазу встановлено у 28,8% хворих на НАСГ та у 62,3% хворих на НАСГ та ХОЗЛ. У пацієнтів 2-ї групи частота спленомегалії перевищила показник у 1-й групі відповідно у 2,7 раза (р0,05). Серед біохімічних синдромів у обстежених осіб 2-ї групи встановлено цитолітичний (100,0%), холестатичний (73,6%), який перевищував за частотою показник у 1-й групі у 2,3 раза (р0,05), мезенхімально-запальний, який виникав із вищою частотою, ніж у 1-й групі — в 1,9 раза (р0,05), та синдром печінковоклітинної недостатності (ПКН) (50,9%), який виникав з вищою частотою, ніж у 1-й групі — у 2,6 раза (р0,05). Висновок. Клінічний перебіг неалкогольного стеатогепатиту за коморбідності з ожирінням характеризується вищою частотою та інтенсивністю клінічних синдромів, маніфестація яких вірогідно зростає за умов приєднання, хронічного обструктивного захворюванням легень 2–3 D: астено-вегетативного, абдомінально-больового, портальної гіпертензії, спленомагалії, холестазу; а також частота та інтенсивність біохімічних синдромів: мезенхімального запалення, холестазу, печінковоклітинної недостатності.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Khukhlina O. S., Ursul O. O., Dudka I. V., Viligorska K. V., Kaniovska L. V., Gaidychuk V. S., Voevidka O. S., Kovalenko S. V.
Заглавие : Impact of smoking on the main pathogenetic links of comorbid course of chronic obstructive pulmonary disease and chronic pancreatitis
Параллельн. заглавия :Вплив куріння на основні патогенетичні ланки коморбідного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень та хронічного панкреатиту
Место публикации : Лікарська справа. Врачебное дело. - 2018. - № 7/8. - С. 103-108 (Шифр ЛУ2/2018/7/8)
Примечания : Bibliogr. at the end of the art.
MeSH-главная: КУРЕНИЕ -- SMOKING
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC
Аннотация: In the result of the study examined 79 patients, among them 30 patients with isolated course of COPD, stage ІІВ, 22 patients with COPD, stage ІІВ with comorbid CP in exacerbation phase, 27 patients with isolated course of CP. Smoking impacts deprivation of CFTR function, which regulates chlorine ions transport through chorine channel, localized in the epithelial cells of exocrine glands. The inhibition of the functioning of the chloride channel leads to thickening of the exocrine glands secret that results in its poor evacuation and then obstruction with fibrosis in the organs, such as lungs, liver, gallbladder, pancreas. That why tobacco smoking may be a risk factor for development not only COPD, but also CPОбстежено 79 хворих, серед яких 30 хворих з ізольованим перебігом хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) ІІВ у фазі неінфекційного загострення і 22 хворих на ХОЗЛ ІІВ у фазі неінфекційного загострення та супровідним ХП у фазі помірного загострення, 27 хворих з ізольованим перебігом ХП у фазі загострення. Виявлено пригнічення функції трансмембранного регуляторного білка муковісцидозу (ТРБМ) під впливом тютюнового диму, який функціонує як цАМФ-залежний хлоридний канал, та відповідальний за транспорт іонів хлору, натрію і бікарбонатів. Пригнічення функції хлоридного каналу призводить до згущення секрету екзокринних залоз та порушення його евакуації, що викликає прогресування обструкції й фіброзу в ушкоджених органах. ТРБМ локалізується в епітеліальних клітинах легень, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози. Тому куріння можна розглядати як фактор ризику розвитку не тільки ХОЗЛ, але і ХП
Найти похожие

6.

Заглавие журнала :Лікарська справа. Врачебное дело -2018г.,N 7/8
Интересные статьи :
Прокопчук В. С. Основы общей теории патологии (Часть 3. Сепсис как приспособительная защитная реакция организма)/ В. С. Прокопчук, А. В. Люкбэк (стр.4-11)
Богдан Т. В. . Роль сірковмісних амінокислот та їх похідних у патогенезі атеросклерозу/ Т. В. Богдан [та ін.] (стр.12-16)
Kuzminova N. V. Diagnostic and prognostic value of cystatin C as an early marker of renal dysfunction in patients with cardiovascular pathology/ N. V. Kuzminova [та ін.] (стр.17-23)
Царик В. В. Роль герпесвірусів 6-го та 7-го типів у розвитку синдрому хронічної втоми (огляд літератури і описання клінічних випадків)/ В. В. Царик, З. О. Дубовенко, А. К. Новоскольцев (стр.24-31)
Головко Т. О. Динаміка змін структурно-функціональних параметрів серця у дітей з патологією міокарда з урахуванням морфофункціональних особливостей правого шлуночка/ Т. О. Головко (стр.32-36)
Деміхова Н. В. Зв’язок ліпідного обміну і рівня альбумінурії з однонуклеотидним поліморфізмом –204А С [RS 3808607] гена СУР7А1 у хворих на цукровий діабет типу 2 та артеріальну гіпертензію/ Н. В. Деміхова [та ін.] (стр.37-43)
Кебкало А. Б. Імунний дисбаланс у патогенезі абдомінального сепсису при первинних та вторинних абсцесах печінки. Особливості діагностики та оптимізація комплексного лікування/ А. Б. Кебкало, А. А. Чантурідзе, О. В. Ткачук (стр.44-49)
Сидорчук Л. І. Екологічний стан мікробіоти порожнини товстої кишки хворих на хронічний вірусний гепатит С/ Л. І. Сидорчук [та ін.] (стр.50-54)
Колоскова О. К. До питання оптимізації верифікації бронхіальної астми у дітей з проявами бронхообструктивного синдрому/ О. К. Колоскова [та ін.] (стр.55-60)
Сивак Л. А. Прогнозування індивідуальної чутливості до хіміопрепаратів/ Л. А. Сивак [та ін.] (стр.61-66)
Россоха З. І. Дослідження асоціації поліморфних варіантів гена FGB (-455G/A, С148T) з рівнем фібриногену у жінок з репродуктивним розладами/ З. І. Россоха [та ін.] (стр.67-72)
Король П. О. Діагностична роль остеосцинтиграфіїї у ранньому прогнозуванні параендопротезних ускладнень при ендопротезуванні кульшових та колінних суглобів/ П. О. Король, М. М. Ткаченко (стр.73-78)
Якименко Д. О. Деякі особливості взаємозв’язку патогенетичних механізмів гіпосалівації при ревматоїдному артриті та синдромі Шегрена/ Д. О. Якименко (стр.79-82)
Зозуляк Н. В. Потенціювання стандартної терапії хворих на стабільну стенокардію ІІІ функціонального класу із супутньою артеріальною гіпертензією шляхом застосування донатора оксиду азоту L-аргініну/ Н. В. Зозуляк [та ін.] (стр.83-86)
Кolomiytsev V. I. Peculiarities of clinical presentation and surgical treatment of patients with occult carcinoma of gallbladder/ V. I. Кolomiytsev, О. M. Syroid, О . V. Lukavetskiy (стр.87-91)
Литинська Т. О. Роль порушення мікробіоти товстої кишки в патогенезі псоріазу та інфекційної екземи/ Т. О. Литинська, Т. П. Коржова (стр.92-97)
Красносельский Н. В. Опыт применения неинвазивной вентиляции лёгких у больных с онкологическими заболеваниями после лобэктомии/ Н. В. Красносельский [та ін.] (стр.98-103)
Khukhlina O. S. Impact of smoking on the main pathogenetic links of comorbid course of chronic obstructive pulmonary disease and chronic pancreatitis/ O. S. Khukhlina [та ін.] (стр.103-108)
Матюха Л. Ф. Лікування загострень інфекції сечовивідних шляхів в амбулаторних умовах/ Л. Ф. Матюха, Т. А. Титова (стр.109-118)
Аймедов К. В. . Модель мультидисциплінарної допомоги особам з наслідками неврологічного захворювання/ К. В. Аймедов [та ін.] (стр.119-128)
Пшук Н. Г. Стан професійної дезадаптації у лікарів хірургічного та терапевтичного профілю (клінічна феноменологія, психокорекція)/ Н. Г. Пшук, А. О. Камінська (стр.129-134)
Заболотна А. В. Клінічна і лабораторна ефективність комплексних протизапальних препаратів для лікування гострого сальпінгоофориту/ А. В. Заболотна, А. Я. Сенчук (стр.134-140)
Бессмертный Ю. А. Кровообращение в культе кости при различных способах ампутационной пластики/ Ю. А. Бессмертный [та ін.] (стр.141-148)
Гудзенко А. О. Організаційно-правові та судовофармацевтичні дослідження фармацевтичного забезпечення психічних розладів постраждалих в умовах надзвичайних ситуацій на регіональному рівні/ А. О. Гудзенко [та ін.] (стр.149-157)
Михайлик О. П. Результати вивчення предиспозиційних чинників, що спричинюють розвиток дезадаптивних станів у курсантів військових закладів вищої освіти/ О. П. Михайлик (стр.158-163)
Любчак В. В. Журнал "Врачебное дело": у джерел 100-річної історії української медичної публіцистики/ В. В. Любчак [та ін.] (стр.164-169)
Интересные статьи :
Найти похожие


7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Khukhlina O. S., Ursul O. O., Voyevidka O. S., Kaniovska L. V., Gaydichuk V. S., Andrusiak O. V.
Заглавие : The main pathogenetic constituents of comorbid chronic obstructive pulmobary disease and chronic pancreatitis (literature review)
Место публикации : Клініч. та експерим. патологія. - Чернівці, 2017. - Том 16, N 2. - С. 110-114 (Шифр КУ27/2017/16/2)
MeSH-главная: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Аннотация: The main goal was to research data analysis of the literature on the influence of the state of CF gene (cystic fibrosis) in the course of comorbid chronic obstructive pulmonary disease and chronic pancreatitis. Conclusions: The analysis of the data of the literature found increased frequency of heterozygous carriers of cystic fibrosis gene mutations among individuals with chronic pancreatitis and bronchopulmonary disorders such as bronchial asthma, bronchiectasis compared with the general population. Also found a negative effect of tobacco smoke on the function of the cystic fibrosis transmembrane regulator protein and as a result thickening secretions of exocrine glandsМета: основна мета наукового дослідження полягала у проведені поглибленого аналізу даних літературних джерел щодо впливу стану гена МВ (муковісцидозу) на коморбідний перебіг хронічного обструктивного захворювання легень та хронічного панкреатиту. Висновки: в результаті проведеного аналізу даних літературних джерел встановлено збільшення частоти гетерозиготного носійства мутацій гена муковісцидозу серед осіб із хронічним панкреатитом та патологією бронхолегеневої системи, а саме хворі на бронхіальну астму, бронхоектатичну хворобу у порівнянні із загальною популяцією. Також виявлений негативний вплив тютюнового диму на функцію білка муковісцидозного трансмембранного регулятора, що проявляється згущенням секрету екзокринних залоз
Найти похожие

8.

Заглавие журнала :Клінічна та експериментальна патологія -2017г. т.16,N 2
Интересные статьи :
Авраменко А. А. Алкогольные приоритеты у больных хроническим неатрофическим гастритом/ А. А. Авраменко (стр.3-6)
Badiuk M. I. Experience in providing medical and psychological assistance servicemen taking part in the hostilities/ M. I. Badiuk [et al.] (стр.7- 12)
Владиченко К. А. Аналіз результатів спермограм медичного центру лікування безпліддя за 2010-2015 рр./ К. А. Владиченко, В. О. Юзько, А. В. Андрієць (стр.13-16)
Гаєвська В. Ю. Особливості імунної відповіді у хворих на системну склеродермію/ В. Ю. Гаєвська (стр.17-19)
Заремба Є. Х. Комплексне застосування аторвастатину та альфа-ліпоєвої кислоти в лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця/ Є. X. Заремба, О. В. Смалюх (стр.20-24)
Іващук С. І. Окремі показники імунорезистентності організму і реактивні відповіді нейтрофілів у хворих на синдром діабетичної стопи за наявності трофічної виразки/ С. І. Іващук, М. В. Красовський, І. Г. Красовська (стр.25-29)
Карвацька Н. С. Клінічні особливості посттравматичного стресового розладу в учасників антитерористичної операції/ Н. С. Карвацька [та ін.] (стр.30-34)
Карвацька Н. С. Ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи у хворих на шизофренію/ Н. С. Карвацька [та ін.] (стр.35-39)
Мельничук Л. В. Сучасні аспекти перебігу вітряної віспи у дітей/ Л. В. Мельничук [та ін.] (стр.40-43)
Miheeva T. N. To the question of vegetative background in children with chronic gastroduodenal pathology/ T. N. Miheeva, N. A. Popelyuk, A.-M. V. Popelyuk (стр.44-48)
Мороз П. В. Генетична детермінованість імунологічних та метаболічних порушень при розповсюдженому перитоніті/ П. В. Мороз (стр.49-56)
Нікоряк Р. А. Особливості госпіталізації учасників антитерористичної операції із психічними розладами/ Р. А. Нікоряк (стр.67-60)
Прокопів О. В. Клініко-епідеміологічна характеристика сальмонельозу у дітей раннього віку/ О. В. Прокопів, І. В. Дибас, Н. М. Прикуда (стр.61-66)
Тащук В. К. Вплив гіперурикемії на зміни кардіомаркерів, коронарного та функціонального резервів у хворих на стабільну стенокардію/ В. К. Тащук, Васек Обейд Аль Салама Мухамед (стр.67-71)
Тащук В. К. Маса тіла у хворих з серцево-судинною дисфункцією при артериальній гіпертензії/ В. К. Тащук [та ін.] (стр.72-76)
Усенко О. Ю. Дослідження впливу коагуляції конвекційно-інфрачервоної термохірургічної технології на резекційну поверхню печінки (експериментальне дослідження)/ О. Ю. Усенко [та ін.] (стр.77-81)
Бандрівська О. О. Використання пелоїдотерапії у пародонтології (огляд літератури)/ О. О. Бандрівська (стр.82-85)
Карлійчук М. А. Діабетична оптична нейропатія: проблеми визначення та класифікації (огляд літератури)/ М. А. Карлійчук (стр.86-90)
Мислицький В. Ф. Роль нейроімуноендокринної системи в дизрегуляції морфогенетичних процесів в ембріо- та фетогенезі/ В. Ф. Мислицький [та ін.] (стр.91-96)
Петринич В. В. Свинець: токсикологічні, гігієнічні та біологічні аспекти/ В. В. Петринич, Л. І. Власик, О. А. Петринич (стр.97-102)
Федів О. І. Патогенетичні ообливості розвитку та прогресування остеоартрозу, поєднаного з цукровим діабетом типу 2, у хворих з ожирінням та артеріальною гіпертензією/ О. І. Федів, Ю. І. Сердулець, Л. О. Гавриш (стр.103-109)
Khukhlina O. S. The main pathogenetic constituents of comorbid chronic obstructive pulmonary disease and chronic pancreatitis (literature review)/ O. S. Khukhlina [et al.] (стр.110-114)
Швець В. І. Вплив поверхнево-активних речовин на організм людини/ В. І. Швець [та ін.] (стр.115-119)
Авраменко А. А. Случай некачественной эрадикации хеликобактерной инфекции при применении комбинации ингибитора протонной помпы и препарата висмута - Де-Нола у больного хроническим неатрофическим гастритом/ А. А. Авраменко (стр.120-123)
Анцупова В. В. Самостійна робота студентів вищих медичних навчальних закладів України, як один з етапів їх подальшої адаптації до роботи в лікувально-профілактичних закладах/ В. В. Анцупова [та ін.] (стр.124-127)
Lapa G. M. To the problem of the formation of alien discursive competence in future doctors/ G. M. Lapa, A. M. Semysiuk (стр.128-130)
В. К. Патратій - учений, керівник, людина ... (до 90-ї річниці від Дня народження) (стр.131)
Професор Масікевич Юрій Григорович (до 60-ї річниці від Дня народження) (стр.132)
Дейнека С. Є. Професор Георгій Платонович Калина - людина, вчений, педагог (до 115-річчя з дня народження)/ С. Є. Дейнека [та ін.] (стр.133-136)
Интересные статьи :
Найти похожие


9.

Заглавие журнала :Буковинський медичний вісник -2016г. т.20,N 1
Интересные статьи :
Білик І. С. Структурні зміни підшлункової залози у хворих на гострий панкреатит з урахуванням ліпідного профілю/ І. С. Білик, С. І. Іващук (стр.3-7)
Білоокий О. В. Метааналіз окисно-модифікованих білків у нирках і печінці щурів за неінфікованого та інфікованого жовчного перитоніту/ О. В. Білоокий, Ю. Є. Роговий, В. В. Білоокий (стр.8-11)
Білоус Т. М. Значення підвищеної маси тіла у дітей шкільного віку, які страждають на бронхіальну астму/ Т. М. Білоус (стр.12-15)
Визначення давності настання смерті за статистичним аналізом розподілів значень комплексного ступеня взаємної поляризації зображень полікристалічних плівок ліквору (стр.16-22)
Гуцуляк А. І. Формування біліодигестивних анастомозів з використанням ВЧ-електрозварювання тканин за умов жовчного перитоніту в експерименті/ А. І. Гуцуляк (стр.23-25)
Дідушко О. М. Морфологічне підгрунтя порушення функції нирок у хворих на гіпотиреоз/ О. М. Дідушко, О. Г. Попадинець (стр.26-29)
Дудник В. М. Вміст Тол-подібного рецептора 4 у дітей із виразкою дванадцятипалої кишки залежно від наявності H. pylori інфекції/ В. М. Дудник, Н. О. Буглова (стр.30-33)
Влияние систематических занятий спортом на физическое развитие юных спортсменов Хорезмской области (стр.34-37)
Аддиктивное поведение учащихся, занимающихся и незанимающихся спортом (стр.38-41)
Вплив тривалої терапії статинами на функціональний стан печінки у хворих на ішемічну хворобу серця (стр.42-44)
Кметь Т. І. Динаміка реакції нервових та гліальних клітин тім’яної частки кори великих півкуль головного мозку на ішемічно-реперфузійне пошкодження в щурів із цукровим діабетом/ Т. І. Кметь (стр.45-49)
Ковалів М. О. Динаміка функціонального стану серцево-судинної системи першокурсників медичного університету за різних систем навчання/ М. О. Ковалів (стр.50-56)
Колоскова О. К. Зміни сироваткового вмісту окремих гормонів у дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від рівня контролю захворювання/ O. К. Колоскова, Х. П. Буринюк-Глов’як (стр.57-61)
Левицька С. А. Кореляція клінічних симптомів і результатів комп’ютерної томографії приносових синусів у хворих із ринологічною патологією/ С. А. Левицька (стр.62-64)
Критерії диференційованого підходу до лікування дітей, хворих на пароксизмальну вегетативну недостатність на тлі патології шийного відділу хребта (стр.65-71)
Нові підходи до лікування вегето-судинної дисфункції з гіпертензією (стр.72-78)
Михайловська Н. С. Взаємозв’язок неалкогольної жирової хвороби печінки з компонентами метаболічного синдрому у хворих на ішемічну хворобу серця/ Н. С. Михайловська, Л. Є. Міняйленко (стр.79-83)
Михалойко О. Я. Концентраційні зміни плазмового гомоцистеїну при гострому ішемічному інсульті/ О. Я. Михалойко (стр.84-86)
Муравський А. В. Особливості електроенцефалографічних змін у боксерів-любителів, які перенесли повторні легкі черепно-мозкові травми/ А. В. Муравський, Л. Л. Чеботарьова, О. С. Солонович (стр.87-93)
Нефедов А. А. Оценка антиноцицептивного потенциала антидепрессантов в терапии невропатической боли, индуцированной экспериментальным аллергическим энцефаломиелитом/ А. А. Нефедов, В. И. Мамчур (стр.94-98)
Нюшко Т. Ю. Ефективність комбінованого антигіпертензивного лікування у хворих на гіпертонічну хворобу ІІ стадії залежно від типу ремоделювання лівого шлуночка/ Т. Ю. Нюшко (стр.99-104)
Olenovych O. A. Carbohydrate metabolism parameters in case of administration of zinc-containing medications in complex treatment of diabetes mellitus/ O. A. Olenovych, N. V. Pashkovska (стр.105-108)
Паньків І. В. Зв’язок поліморфізмів гена рецептора вітаміну D із розвитком остеопорозу у хворих на гіпотиреоз/ І. В. Паньків (стр.109-115)
Пекарь А. Ю. Клінічний перебіг пологів та пуерперального періоду у жінок із Епштейна-Барр вірусною інфекцією/ А. Ю. Пекарь, Р. М. Міцода (стр.116-119)
Повар М. А. Зміни фібрино- і протеолітичної активності в печінці та селезінці щурів зі стрептозотоцин-індукованим діабетом, ускладненим неповною глобальною ішемією-реперфузією головного мозку/ М. А. Повар (стр.120-124)
Погорєлов В. М. Роль тіоктової кислоти у терапії хворих на хронічне обструктивне захворювання легень/ В. М. Погорєлов, В. В. Брек, М. В. Майоров (стр.125-128)
Погранична Х. Р. Біохімічні маркери пошкодження скронево-нижньощелепного суглоба при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи/ Х. Р. Погранична, Р. З. Огоновський, В. І. Камінський (стр.129-132)
Проняєв Д. В. Топографо-анатомічні особливості маткових труб наприкінці плодового періоду/ Д. В. Проняєв (стр.133-136)
Розуменко І. О. Розподіл алельних варіантів за А69314G поліморфізмом гена TNAP у хворих на гострий коронарний синдром у курців і тих, що не курять/ І. О. Розуменко, В. Ю. Гарбузова, О. В. Атаман (стр.137-140)
Романюк О. В. Порушення менструального циклу у жінок, що хворіють на туберкульоз/ О. В. Романюк (стр.141-143)
Савчук Н. В. Медикаментозна корекція порушень ритму серця у хворих на хронічну серцеву недостатність після перенесеного інфаркту міокарда з проведеним стентуванням/ Н. В. Савчук (стр.144-147)
Особливості хроноритмічних порушень кислотно-регулювальної функції нирок за умов гіперфункції шишкоподібної залози (стр.148-150)
Семчишин М. Г. Клінічна картина і динаміка змін мікроелементів сироватки крові у хворих із черепно-мозковою травмою легкого і середнього ступенів тяжкості/ М. Г. Семчишин (стр.151-154)
Собчинський К. С. Використання звукової стимуляції в лікуванні хворих з "кам’яною доріжкою" в амбулаторних умовах/ К. С. Собчинський, С. О. Возіанов (стр.155-160)
Соколенко М. О. Вплив герпесвірусів на імунний статус пацієнтів, неінфікованих ВІЛ-інфекцією/ М. О. Соколенко, В. Д. Москалюк, А. А. Соколенко (стр.161-165)
Тарнавська С. І. Особливості атопічного статусу дітей, хворих на бронхіальну астму залежно від запальних патернів крові/ С. І. Тарнавська, Т. В. Донська, І. Д. Колісник (стр.166-169)
Ферфецька К. В. Клінічні особливості перебігу хронічного панкреатиту, поєднаного з ожирінням та цукровим діабетом типу 2/ К. В. Ферфецька (стр.170-172)
Хомич Н. М. Інтерлейкіни як маркери запального процесу у післяопераційному періоді атипового видалення нижніх третіх молярів/ Н. М. Хомич, Р. З. Огоновський (стр.173-175)
Khukhlina O. S. Changes of erythropoiesis in case of chronic obstructive pulmonary disease and urolithiasis comorbidity/ O. S. Khukhlina, K. V. Viligorska (стр.176-179)
Шахова О. О. Показники неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів у дітей із фенотипом астми пізнього початку залежно від ацетиляторного статусу/ О. О. Шахова (стр.180-183)
Шоріков Є. І. Впровадження донаторів оксиду азоту в умовах гіпертонічної хвороби за поєднаного перебігу з цукровим діабетом 2-го типу з урахуванням агрегаційних властивостей тромбоцитів/ Є. І. Шоріков (стр.184-187)
Маркери функціонування гепатоцитів у хворих на артеріальну гіпертензію, ожиріння та метаболічний синдром (стр.188-192)
Таралло В. Л. Провідні складові популяційної адаптації: їх вимір і прогноз/ В. Л. Таралло, Г. Г. Марараш (стр.193-195)
Анчева И. А. Клиническая характеристика плацентарной дисфункции с позиции тенденций современного акушерства (обзор литературы)/ И. А. Анчева (стр.196-199)
Никифор Л. В. Антибіотикопрофілактика при абдомінальному розродженні: сучасні тенденції, вітчизняні та світові погляди на проблему (огляд літератури)/ Л. В. Никифор (стр.200-205)
Няньковський С. Л. Особливості стану здоров’я, рухової активності та харчування школярів-спортсменів (огляд літератури)/ С. Л. Няньковський, О. Б. Пластунова (стр.206-214)
Островська Л. Й. Захворюваність тканин пародонта вагітних, механізми виникнення та розвитку (огляд літератури)/ Л. Й. Островська (стр.215-219)
Таргетна терапія раку шлунка (огляд літератури) (стр.220-223)
Шилівський І. В. Сучасні погляди на етіологію та патогенез запальних захворювань пародонта, їх взаємозв’язок із патологією сечовидільної системи (огляд літератури та власні дослідження)/ І. В. Шилівський, О. М. Немеш, З. М. Гонта (стр.224-227)
Шпортун О. М. Гелотофобія як психологічна проблема суспільства та форма соціофобії (огляд літератури)/ О. М. Шпортун (стр.228-235)
Юрценюк О. С. Психологічні та соціальні чинники розвитку невротичних розладів у студентів (огляд літератури)/ О. С. Юрценюк (стр.236-239)
Досвід використання гіпоалергенних сумішей у вигодовуванні дітей грудного віку, хворих на атопічний дерматит (стр.240-245)
Хільчевська В. С. Особливості верифікації гострого медикаментозного гепатиту у дітей (власне клінічне спостереження)/ В. С. Хільчевська, Н. М. Шевчук, І. В. Парфьонова (стр.246-249)
Велика А. Я. Оцінка задоволеності студентів-провізорів майбутньою професією/ А. Я. Велика, О. О. Перепелиця (стр.250-253)
Лембрик І. С. Формування професійної комунікативної компетентності у студентів-медиків 4-6-х курсів факультету підготовки іноземних громадян при вивченні дисципліни "Педіатрія"/ І. С. Лембрик (стр.254-257)
Михалойко О. Я. Ефективність мультимедійних засобів у викладанні неврології студентам лікувального факультету/ О. Я. Михалойко (стр.258-259)
Анализ результатов преподавания предмета "Общая практика - семейная медицина" в высшем учебном заведении (стр.260-264)
Яковець К. І. Медичні Internet-вісті. Частина ІX/ К. І. Яковець, С. Є. Дейнека (стр.265-268)
Тарас Денисович Никула (до 80-річчя від дня народження) (стр.274-276)
Интересные статьи :
Найти похожие


10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Khukhlina O. S., Viligorska K. V.
Заглавие : Changes of erythropoiesis in case of chronic obstructive pulmonary disease and urolithiasis comorbidity
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 1. - С. 176-179 (Шифр БУ5/2016/20/1)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ЭРИТРОПОЭЗ -- ERYTHROPOIESIS
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE
УРОЛИТИАЗ -- UROLITHIASIS
Аннотация: За коморбідного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень та сечокам’яної хвороби оксалатного генезу в 78,3% пацієнтів встановлено зміни еритропоезу, які в 52,2% відповідають залізодефіцитній анемії середнього ступеня тяжкості, а у 26,1% пацієнтів - анемії хронічного захворювання, або їх поєднанню, і супроводжуються вірогідним зниженням вмісту в крові еритропоетину у межах 2,9-3,5 раза (р0,05).
Найти похожие

 1-10    11-14 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)