Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (265)Высшее образование (3)Краеведение (11)Редкие издания (13)
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>K=фармакологія<.>)
Общее количество найденных документов : 418
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ali, Sahlanee Bashar Jabbar
    Investigation of membrane stabilizing action of extracts from Prunus domestica fruits [Text] / Sahlanee Bashar Jabbar Ali, I. V. Senyuk // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 1. - P71-75. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СЛИВА -- PRUNUS
МЕМБРАНЫ -- MEMBRANES
Аннотация: Слива домашня (лат. Prunus domestica) – садова культура, яка широко розповсюджена на території України. Її плоди застосовують у народній медицині для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту та печінки. Згідно з попередніми дослідженнями щодо визначення якісного та кількісного складу плодів Prunus domestica, було встановлено наявність у сировині хімічних сполук, що ймовірно зумовлюють її послаблювальні та гепатопротекторні властивості. Тому метою наших попередніх досліджень було вивчення та підтвердження наявності гепатозахисної активності в екстрактів з плодів Prunus domestica. Серед чотирьох досліджених екстрактів різного складу було доведено наявність гепатопротекторної дії в двох з них: в екстракту, що містить волокна (ЕС + В), та в екстракту з полісахаридами (ЕС + П). Мета дослідження – вивчення мембраностабілізувальної дії двох екстрактів з плодів Prunus domestica за їхнім впливом на спонтанний гемоліз еритроцитів. Експеримент було проведено на білих нелінійних щурах, яких поділили на чотири групи (інтактний контроль, ЕС + В, 200 мг/кг 3 дні; ЕС + П, 200 мг/кг 3 дні, референтна – Силібор, 25 мг/кг 3 дні). Мембраностабілізувальну активність екстракту з плодів Prunus domestica вивчали за методом F. C. Jager, який ґрунтується на визначенні позаеритроцитарного гемоглобіну, що надходить до крові внаслідок спонтанного лізису мембран еритроцитів, викликаного перекисним окисненням ліпідів. Введення тваринам обох досліджуваних екстрактів призводило до зменшення ступеня спонтанного гемолізу еритроцитів. У разі застосування екстрактів мембраностабілізувальна активність складала 56,1 % (ЕС + В) і 26,8 % (ЕС + П) порівняно з інтактним контролем. Найактивнішим у стабілізації мембран еритроцитів був екстракт, що містить волокна, який перевищував активність екстракту з полісахаридами, та не поступався активності препарату порівняння (Силібору). Таким чином, серед двох досліджених екстрактів було виявлено найактивніший і перспективний, а саме, екстракт з плодів Prunus domestica, що містить волокна. Його мембраностабілізувальна активність може бути пов’язана з наявністю у хімічному складі поліфенольних сполук (суми оксикоричних кислот).
Доп.точки доступа:
Senyuk, I.V.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Anti-adhesion properties of 4-(adamantyl-1)-1-(1-aminobutyl) benzole against Escherichia Coli [Text] = Антиадгезивні властивості 4-(адамантил-1)-1-(1-амінобутил) бензолу щодо Escherichia coli / N. Hrynchuk [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2021. - Том 15, N 6. - P380-393. - Bibliogr. at the end of the art.


MeSH-главная:
АДАМАНТАН -- ADAMANTANE (диагностическое применение, иммунология, кровь, метаболизм)
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ -- BIOFILMS (действие лекарственных препаратов)
ESCHERICHIA COLI -- ESCHERICHIA COLI (действие лекарственных препаратов, патогенность)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У БАКТЕРИЙ -- DRUG RESISTANCE, BACTERIAL (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ГИДРОФОБНЫЕ И ГИДРОФИЛЬНЫЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ -- HYDROPHOBIC AND HYDROPHILIC INTERACTIONS (действие лекарственных препаратов)
АДГЕЗИЯ БАКТЕРИАЛЬНАЯ -- BACTERIAL ADHESION (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ГЕННАЯ ЭКСПРЕССИЯ -- GENE EXPRESSION (действие лекарственных препаратов, иммунология)
Аннотация: One of the serious problems of medicine is the formation and spread of antibiotic-resistant E. coli strains capable of causing acute and chronic persistent infections due to biofilms. Insufficient effectiveness of antimicrobial chemotherapy in acute inflammatory diseases and the practical absence of drugs with an antibiofilm activity actualize the search for promising compounds and the development of effective and safe drugs on their basis. The aim of this work is to study the effect of 4-(adamantyl-1)-1-(1-aminobutyl) benzole (AM-166) on the adhesive properties of E. coli and the expression of genes that regulate adhesion. The antibiofilm activity of the adamantane-containing compound AM-166 was studied by the sorption of gentian violet on biofilm structures, the hydrophobicity of the E. coli cell surface was assessed by adhesion to a solvent (MATS test), swimming, swarming, and twitching migration – by standard methods. Cell adhesion to the abiotic surface was assessed by the Christensen method, the effect of AM-166 on the expression of the fimA, papC, fliC, and motB genes was investigated using realtime PCR
Однією з серйозних проблем медицини є поява та розповсюдження антибіотикорезистентних штамів E. coli, здатних спричинити гострі та хронічні персистуючі інфекції, зумовлені біоплівками. Недостатня ефективність протимікробної хіміотерапії за гострих запальних захворювань, практична відсутність препаратів з антибіоплівковою активністю спонукають до пошуку перспективних сполук і розробки на їхній основі ефективних і безпечних препаратів. Мета дослідження – вивчити вплив 4-(адамантил-1)-1-(1-амінобутил)бензолу (АМ-66) на адгезивні властивості E. coli та експресію генів, що регулюють адгезію. Антибіоплівкову активність адамантанвмісної сполуки АМ-166 досліджували методом сорбції генціанвіолету на структурах біоплівки. Гідрофобність клітинної поверхні оцінювали за адгезією до розчинника (тест MATS), swimming-, swarming- та twitching-міграцію E. coli досліджували стандартними методами. Адгезію клітин до абіотичної поверхні оцінювали за методом Christensen, вплив AM-166 на експресію генів fimA, papC, fliC та motB – за допомогою ПЛР у реальному часі
Доп.точки доступа:
Hrynchuk, N.
Bukhtiarova, T.
Vrynchanu, N.
Ishchenko, L.
Vazhnichaya, E.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Bondarenko, L. B.
    Effects of two antituberculosis agents compositions on DNA fragmentation in Wistar albino male rats [Text] / L. B. Bondarenko, G. M. Shayakhmetova, V. M. Kovalenko // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 4/5. - P53-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПРОТИВОТУБЕРКУЛЕЗНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTITUBERCULAR AGENTS (вредные воздействия)
ДНК ФРАГМЕНТАЦИЯ -- DNA FRAGMENTATION (действие лекарственных препаратов)
Аннотация: Фармакотерапія туберкульозу різними комбінаціями антибіотиків завжди пов’язана з можливістю розвитку серйозних небажаних наслідків. Більше того, навіть знаючи про довготривалі наслідки використання кожного лікарського засобу, ми не можемо з упевненістю передбачити їхні наслідки в поєднанні з іншими протитуберкульозними агентами. З іншого боку, тяжкість цієї патології та тривалість лікування вимагають максимально можливої оптимізації вибору використовуваних засобів. Мета дослідження – порівняльна первинна оцінка можливих довготермінових наслідків щодо чоловічої репродуктивної функції двох комбінацій протитуберкульозних лікарських засобів. З цією метою оцінено рівні фрагментації ДНК у сім’яниках та епідидимісах щурів як маркери апоптозу. Тварин поділяли на 3 групи (по 8 щурів у кожній): група 1 – контроль – введення 1 % крохмалю; група 2 – одночасне застосування ізоніазиду, рифампіцину, піразинаміду та етамбутолу протягом 60 днів (комбінація 1); група 3 – одночасне застосування ізоніазиду, рифампіцину, піразинаміду та стрептоміцину протягом 60 днів (комбінація 2). У наших експериментах, очевидно, у сім’яниках та епідидимісах токсичні ефекти комбінацій протитуберкульозних засобів реалізовувалися незалежно від наявності стрептоміцину або етамбутолу, хоча були виявлені певні особливості їхніх наслідків. Комбінація з етамбутолом сильніше стимулювала процеси фрагментації ДНК в епідидимісах, тоді як застосування комбінації з стрептоміцином – у сім’яниках. Деякі відмінності в рівнях фрагментації ДНК між епідидимісами та сім’яниками можуть бути пов’язаними з різними наборами нуклеаз у даних тканинах. Порівняно високий рівень фрагментації ДНК у сім’яниках самців, що пройшли лікування протитуберкульозними засобами, є свідченням інтенсифікації в них апоптотичної загибелі статевих клітин.
Доп.точки доступа:
Shayakhmetova, G. M.
Kovalenko, V. M.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


    Dronova, М. L.
    Тhe therapeutic efficacy of 1-[4-(1,1,3,3-tetramethyl butil) phenoxy]-3-(N-benzyl hexametylenimino)-2-propanol chloride under in vivo models [Text] = Терапевтическая эффективность 1-[4-(1,1,3,3-тетраметилбутил) фенокси]-3-(N-бензилгексаметилениминий)-2-пропанол хлорида на моделях in vivo / M. L. Dronova // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 1. - P60-65


MeSH-главная:
ГЛАЗА ИНФЕКЦИИ БАКТЕРИАЛЬНЫЕ -- EYE INFECTIONS, BACTERIAL (диагностика, лекарственная терапия)
АМИНОСПИРТЫ -- AMINO ALCOHOLS (терапевтическое применение, фармакология)
СТАФИЛОКОКК ЗОЛОТИСТЫЙ -- STAPHYLOCOCCUS AUREUS (действие лекарственных препаратов)
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTI-BACTERIAL AGENTS (терапевтическое применение, фармакология)
Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


   
    Histological findings at application of newly designed granular carbon enterosorbent under subchronic doxorubicity in rats [Text] / O. O. Shevchuk [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2019. - № 2. - P119-130. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДОКСОРУБИЦИН -- DOXORUBICIN (токсичность)
ЭНТЕРОСОРБЦИЯ -- ENTEROSORPTION (использование)
Аннотация: Пом’якшення побічної дії поліхіміотерапії на основі антрациклінів та особливо попередження фатальної доксорубіцин-індукованої дилатаційної кардіоміопатії – важливе завдання сучасної онкології. Мета дослідження – морфологічна оцінка впливу ентеросорбції на тканини та органи щурів на моделі субхронічної доксорубіцинової (DOX) токсичності. Експерименти проводили на щурах-самцях лінії Вістар, яких було рандомізовано в три групи: контрольна група; група тварин, яким вводили доксорубіцин (DOX група); щури, які отримували DOX і вуглецевий гранульований ентеросорбент C2 (DOX + C2). Субхронічну доксорубіцинову токсичність моделювали шляхом внутрішньоочеревинного введення препарату в дозі 5 мг/кг один раз на тиждень чотириразово, кумулятивна доза 20 мг/кг. Для ентеральної сорбційної терапії використовували ентеросорбент C2, новостворений вуглецевий гранульований адсорбент з добре розвинутою пористою структурою, особливо мезопор, з насипною вагою 0,28 г/см3, розміром гранул 0,15–0,25 мм, об’ємом пор за ВЕТ – 2162 м2/г. Для гістологічного аналізу забирали тканини серця, нирок, кишечника та яєчок. Також оцінювали коливання маси тіла, масові коефіцієнти серця та печінки, планіметричний індекс (ПІ). Введення доксорубіцину викликало значне порушення структури серця та інших досліджуваних тканин, викликало ремоделювання серця зі збільшенням ПІ на 40,4 % і зменшенням його масового коефіцієнта. За мікроскопічного дослідження встановлено, що застосування ентеросорбції сприяло покращанню структур серця. Також ми спостерігали зменшення ступеня ураження, викликаного доксорубіцином, на решті препаратів досліджуваних органів. Таким чином, отримані результати є підґрунтям для подальшого дослідження ентеросорбції з адсорбентом С2, як потенційного ефективного методу зменшення побічної дії антрациклінових антибіотиків.
Доп.точки доступа:
Shevchuk, O. O.
Datsko, T. V.
Posokhova, K. A.
Nikolaev, V. G.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


   
    Influence of type 2-diabetes mellitus on the development of hypoxic pulmonary vasoconstriction [Text] / O. S. Khromov [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 5. - P324-336. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (осложнения)
АНОКСИЯ -- ANOXIA (этиология)
Аннотация: Гіпоксія наразі вважається універсальним фактором, залученим до розвитку ускладнень при багатьох захворюваннях, включаючи цукровий діабет (ЦД). Гостра гіпоксія викликає системну реакцію організму, за якої у великому колі кровообігу розвивається дилатація судин, а в артеріях малого кола кровообігу виникає гіпоксична легенева вазоконстрикція (ГЛВ), яка демонструє здатність артерій до регуляції легеневого кровообігу для підтримки нормального вентиляційно-перфузійного співвідношення. Відсутність адекватної реакції на гіпоксичний вплив може стати ще одним механізмом розвитку діабетичних ускладнень у серцево-судинній системі. Незважаючи на багаторічні дослідження, механізми ГЛВ залишаються майже не з’ясованими, як і вплив ЦД на реактивність легеневих артерій. Мета дослідження – оцінити вплив споживання їжі з високим вмістом жирів і ЦД 2-го типу (ЦД2) на розвиток реакції ГЛВ в умовах in vivo та in vitro. Дослідження на щурах, яких було розподілено на 3 групи (контрольна група, група щурів, що перебували на високожировій дієті (ВЖД), та група тварин, у яких викликали ЦД2), показали, що введення стрептозотоцину щурам, які утримуються на дієті з високим вмістом жирів, призводить до значного збільшення вмісту глюкози в крові. У щурів, яких тільки утримували на ВЖД, цей показник не відрізнявся від величини у тварин контрольної групи. Величина тиску в правому шлуночку серця щурів, що перебували на ВЖД, та в щурів з моделлю ЦД2 була достовірно вищою за цю величину в щурів контрольної групи. Вентиляція легень гіпоксичною газовою сумішшю призводила до зниження тиску крові у великому колі кровообігу в тварин усіх груп. У щурів контрольної групи тиск у порожнині правого шлуночка серця підвищувався, що свідчило про розвиток гіпоксичної легеневої вазоконстрикції. У щурів групи ВЖД гіпоксична гіпоксія практично не впливала на тиск у порожнині правого шлуночка серця. У щурів з моделлю ЦД2 спостерігалася інверсія реакції гіпоксичної легеневої вазоконстрикції зі зниженням тиску в порожнині правого шлуночка. Ці результати підтверджувалися дослідами в умовах in vitro. На зрізах легень відповідь внутрішньолегеневих артерій на гіпоксичний вплив була різнонаправленою: у тварин контрольної групи площа просвіту артерії зменшувалася, у тварин, що перебували на ВЖД, площа просвіту артерії майже не змінювалася, а у тварин з моделлю ЦД2 відбувалося її збільшення. Скоротливі реакції кільцевих сегментів легеневої артерії на гіпоксію в щурів з моделлю ЦД2 були значно пригніченими порівняно з судинами тварин контрольної групи. З’ясування точних механізмів, залучених до інверсії реакції легеневої вазоконстрикції за ЦД, дозволить краще зрозуміти фундаментальні патофізіологічні процеси, що сприятиме розробці пато-генетично обґрунтованих підходів до лікування цього захворювання та його ускладнень.
Доп.точки доступа:
Khromov, O. S.
Dobrelia, N. V.
Parshikov, O. V.
Boytsova, L. V.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


   
    Inhibition of PKC-delta expression using siRNAs restores coronary dilation in rats with streptozotocin-induced diabetes [Text] / A. Khromov [et al.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 4/5. - P71-81. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ -- DIABETES MELLITUS, EXPERIMENTAL (кровь)
МИОКАРДА СОКРАЩЕНИЕ -- MYOCARDIAL CONTRACTION
Аннотация: Добре відомо, що в артеріальних судинах ссавців за умов цукрового діабету (ЦД) збільшується експресія дельта-ізоформи протеїнкінази С (PKC-?). Проте її значення в порушеннях коронарного кровообігу та розвитку кардіоміопатії залишається нез’ясованим. Мета дослідження – з’ясування ролі PKC-? у регуляції коронарного кровообігу та скоротливої функції серця в щурів зі стрептозотоцин-індукованим діабетом. У діабетичних тварин важка гіперглікемія ( 30 ммоль/л) супроводжувалася підвищенням артеріального тиску. Розвиток ЦД призводив до деяких змін скоротливої активності міокарда та значно зменшував дилатаційну відповідь коронарних артерій на ізопротеренол (10-8–10-6 моль/л). Сайленсинг гена PKC-? з використанням siRNAs у щурів з ЦД не супроводжувався достовірними змінами вмісту глюкози та величини артеріального тиску. Разом з тим, спостерігалося повне відновлення дилатаційної відповіді коронарних артерій ізольованих сердець щурів і несподівано зменшувалася скоротливість міокарда.
Доп.точки доступа:
Khromov, A.
Dobrelya, N.
Strielkov, I.
Klymenko, K.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    IV НАЦІОНАЛЬНИЙ З’ЇЗД ФАРМАКОЛОГІВ УКРАЇНИ 10-12 ЖОВТНЯ 2011 РОКУ, КИЇВ [Текст] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2011. - N 5


MeSH-главная:
СЪЕЗДЫ, СИМПОЗИУМЫ -- CONVENTIONS, SYMPOSIUMS
ФАРМАКОЛОГИЯ -- PHARMACOLOGY (организация и управление)
УКРАИНА -- UKRAINE
Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Prokopchuk, E. G.
    Neurotropic properties of new complex compounds of SnCI4 with salicyloyl hydrazones of benzaldehyde and 4-bromobenzaldehyde [Text] / E. G. Prokopchuk, A. I. Aleksandrova, I. A. Kravchenko // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 5. - P308-315. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
БЕНЗАЛЬДЕГИДЫ -- BENZALDEHYDES (терапевтическое применение)
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- DEPRESSIVE DISORDER (лекарственная терапия)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ -- ANTIDEPRESSIVE AGENTS (терапевтическое применение)
Аннотация: Існують дані, що багато препаратів, які призначаються для лікування депресивних розладів, мають низку додаткових ефектів, таких як седація та покращання настрою. Відомо, що сигнали від стресових факторів навколишнього середовища, таких як небезпека для життя, соціальні стресори та реакції на травму в організмі, спочатку передаються сенсорною нервовою системою, а потім послідовно інформація обробляється так званими емоційними контурами в мозку. Лікування низки захворювань, що часто супроводжуються нейропсихічними розладами, призводить до явища «поліпрагмазії» – призначення 5 і більше лікарських препаратів. Саме тому важливі пошук і розробка комплексного засобу з широким спектром дії, а засоби, що здатні усувати відчуття тривоги та/або седацію мають особливий інтерес. Раніше нами були встановлені антидепресивні властивості комплексних сполук SnCl4 з саліцилоїлгідразонами бензальдегіду (К-I) та 4-бромбензальдегіду (К-II) та їхніх функціональних складових. Мета дослідження – визначення анксіолітичної та седативної активності нових комплексних сполук SnCl4 з саліцилоїлгідразонами бензальдегіду та 4-бромбензальдегіду в тестах «Відкрите поле» і «Світла–темна камера». Аналіз поведінки експериментальних тварин (мишей) у тесті «Світла–темна камера» проводили протягом 5 хв через 1, 3, 5 і 24 год після перорального введення сполук, що вивчались, реєструючи наступні показники: час перебування в світлому відсіку та кількість виглядань у світлий відсік з темного. Дослідження тривожності проводили в тесті «Відкрите поле» через визначені проміжки часу (1, 3, 5 і 24 год). Спостереження проводили впродовж 5 хв, реєструючи число вставань на задні лапи (вертикальні переміщення), число заглядань у отвори (дослідницька активність) і кількість перетинів квадратів (локомоторна активність). Для виявлення внеску в анксіолітичну активність комплексних сполук К-І і К-ІІ функціональних груп, що входять до їхньої структури, було досліджено анксіолітичну дію таких сполук: бензальдегід, 4-бромбензальдегід, саліцилоїлгідразони бензальдегіду і 4 бромбензальдегіду. Результати дослідження анксіолітичної активності комплексних сполук SnCl4 з саліцилоїлгідразонами бензальдегіду та 4-бромбензальдегіду показали, що пероральне введення даних комплексів викликає виражений протитривожний ефект упродовж 24 год експерименту. Дослідження саліцилоїлгідразону 4-бромбензальдегіду свідчить про його внесок у протитривожну активність комплексу ІІ. Імовірно, саме наявність атому брому в структурі сполук обумовлює анксіолітичний ефект.
Доп.точки доступа:
Aleksandrova, A. I.
Kravchenko, I. A.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


    Savych, A. O.
    Determination of hypoglycemic activity of the herbal mixtures in screening study [Text] / A. O. Savych, S. M. Marchyshyn, R. Yu. Basaraba // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2020. - № 5. - P344-351. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (лекарственная терапия)
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ГИПОГЛИКЕМИЯ -- HYPOGLYCEMIA
Аннотация: Цукровий діабет є важливою соціальною та медичною проблемою, адже спричиняє розвиток небезпечних ускладнень, що призводять до інвалідизації та смертності населення. Це захворювання характеризується багатовекторним патогенезом, що потребує комплексного підходу до лікування. Завдяки застосуванню зборів лікарських рослин у терапії цукрового діабету можна охопити всі ланки розвитку даного захворювання та його ускладнень. Мета дослідження – вивчення гіпоглікемічних властивостей рослинних зборів для лікування цукрового діабету 2 типу та встановлення їх умовно терапевтичних доз на нормоглікемічних щурах за тестами глюкозного навантаження. Дослідження проводилися на інтактних нормоглікемічних білих щурах самцях масою 180–200 г, які попередньо впродовж 20 днів перорально отримували водні екстракти (1:10) досліджуваних зборів у дозі 6 мл/кг/день, 9 мл/кг/день і 12 мл/кг/день і препарати порівняння – офіцинальний збір «Арфазетин» у дозі 9 мл/кг/день і метформін у дозі 60 мг/кг/день. Вивчення гіпоглікемічних властивостей і встановлення умовно терапевтичної дози досліджуваних засобів здійснювали за допомогою тестів глюкозного навантаження, орального (ОТТГ) і внутрішньоочеревинного (ВОТТГ). Результати дослідження показали, що 20-денне введення рослинних зборів знижувало аліментарну гіперглікемію на 30-й хв ОТТГ і сприяло зменшенню порушень толерантності до вуглеводів, а саме зниження гіперглікемії на 15-й хв ВОТТГ. Найбільшу гіпоглікемічну активність виявив рослинний збір No 19 (кропиви листя, кульбаби корені, чорниці листя, шипшини плоди, м’яти перцевої листя) у дозі 12 мл/кг/день, який був практично на рівні з препаратом порівняння – метформіном, але перевищував за ефективністю офіцинальний збір «Арфазетин». Окрім цього, було встановлено залежність ефективності від дози всіх п’яти досліджуваних рослинних зборів.
Доп.точки доступа:
Marchyshyn, S. M.
Basaraba, R. Yu.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)