Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (2)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>S=Доноры живые<.>)
Общее количество найденных документов : 16
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-16 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котенко О. Г., Дыховичная Н. Ю., Костюк М. П.
Заглавие : Функциональное состояние печени у живых родственных доноров ее правой доли в периоперационном периоде
Место публикации : Клінічна хірургія. - 2007. - № 11/12. - С. 84-87 (Шифр КУ5/2007/11/12)
Предметные рубрики: Печени трансплантация
Доноры живые
Периоперационный контроль
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Марченко Т. В., Морозов Ю. А., Долецкая Л. Г.
Заглавие : Функциональное состояние единственной почки после нефрэктомии у живых доноров родственной почки: так ли все просто?
Место публикации : Почки. - 2014. - № 1. - С. 14-17 (Шифр ПУ62/2014/1)
MeSH-главная: ПОЧКИ -- KIDNEY
ПОЧЕК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- KIDNEY TRANSPLANTATION
НЕФРЭКТОМИЯ -- NEPHRECTOMY
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ДОНОРЫ ТКАНЕЙ -- TISSUE DONORS
ПОЧЕЧНЫХ КЛУБОЧКОВ ФИЛЬТРАЦИИ СКОРОСТЬ -- GLOMERULAR FILTRATION RATE
КРЕАТИНИН -- CREATININE
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- RENAL INSUFFICIENCY
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котенко О. Г., Мініч А. А., Гриненко О. В. , Попов О. О., Гусєв А. В., Григорян М. С., Федоров Д. О., Єднак В. І.
Заглавие : Функція трансплантата правої частки печінки від живого родинного донора
Место публикации : Клінічна хірургія. - Київ, 2018. - Том 85, N 2. - С. 5-8 (Шифр КУ5/2018/85/2)
Примечания : Бібліогр.: с. 8
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- LIVER TRANSPLANTATION
АЛЛОТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSPLANTATION, HOMOLOGOUS
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ТРАНСПЛАНТАТА ДОНОРСКИЙ УЧАСТОК -- TRANSPLANT DONOR SITE
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО -- POSTOPERATIVE CARE
ПЕЧЕНИ ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ТЕСТЫ -- LIVER FUNCTION TESTS
Аннотация: Мета роботи - порівняння функціональної активності печінки після трансплантації правої частки від живого родинного донора з серединною веною та без неї. Проаналізовано результати 75 трансплантацій правої частки печінки від живого родинного донора у двох групах реципієнтів: 1-ша група - реципієнти (37), яким трансплантовано праву частку печінки з серединною веною, 2-га група - реципієнти (38), яким трансплантовано праву частку печінки без серединної вени. Для аналізу використовували дані біохімічних показників крові в обох групах протягом першого тижня та на 10, 14, 21, 30-ту добу після трансплантації. Встановлено, що пікові рівні аланінамінотрансферази (АЛТ), аспартатамінотранферази (АСТ) і загального білірубіну були вищими у 2-й групі (відповідно 384,43; 399,77 і 206,70), ніж у 1-й групі (відповідно 212,64; 285,57; 203,18). Суттєвої різниці між рівнями гамаглутамілтранспептидази (ГГТП), лужної фосфотази (ЛФ), показниками протромбінового часу (ПЧ) і міжнародного нормалізованого співвідношення (МНС) не було. Висновки: формування адекватного венозного відтоку від п'ятого та восьмого сегментів трансплантата правої частки печінки забезпечує ефективність його функціонування. Функція трансплантата правої частки печінки з серединною веною відновлюється більш повноцінно порівняно з трансплантатом без серединної вени за рахунок відсутності венозного застою в правій частці печінки
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котенко О. Г., Мініч А. А., Гусєв А. В., Федоров Д. О. , Гриненко О. В. , Попов О. О. , Коршак О. О. , Григорян М. С. , Єднак В. І.
Заглавие : Стан гемодинаміки печінки при трансплантації її правої частки з серединною печінковою веною
Место публикации : Клінічна хірургія. - Київ, 2016. - № 11. - С. 5-7 (Шифр КУ5/2016/11)
Примечания : Бібліогр.: с. 7
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- LIVER TRANSPLANTATION
АЛЛОТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSPLANTATION, HOMOLOGOUS
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
АЛЛОТРАНСПЛАНТАТЫ -- ALLOGRAFTS
ПЕЧЕНОЧНОЕ КРОВООБРАЩЕНИЕ -- LIVER CIRCULATION
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- POSTOPERATIVE PERIOD
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кириченко М. І.
Заглавие : Роль біомаркера NGAL в оцінюванні ранньої та прогнозуванні пізньої функції трансплантата при трансплантації нирки від живого родинного донора
Место публикации : Запоріз. мед. журн. - Запоріжжя, 2022. - Т. 24, N 2. - С. 197-204 (Шифр ЗУ40/2022/24/2)
MeSH-главная: ПОЧЕК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- KIDNEY TRANSPLANTATION
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ЛИПОКАЛИНЫ -- LIPOCALINS
Аннотация: Мета роботи – дослідження ролі NGAL в оцінюванні відновлення ранньої функції трансплантата та прогнозі функціонування трансплантата в перший рік після трансплантації нирки (ТН) від живого родинного донора. Матеріали та методи. Обстежили 60 реципієнтів нирки, яким здійснили ТН від живого родинного донора. За реципієнтом спостерігали перші 12 місяців після трансплантації. Для дослідження ранньої функції трансплантата вимірювали концентрацію NGAL у зразках сечі та рівень креатиніну сироватки крові в 1, 2, 3, 7 дні після ТН. Для дослідження пізньої функції трансплантата розраховували швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) на 3, 6, 12 місяці після ТН, а для прогнозу функціонування трансплантата протягом першого року після ТН аналізували зв’язок між рівнем u-NGAL і ШКФ на 3, 6, 12 місяці після ТН. Зафіксували випадки гострого відторгнення алотрансплантата нирки, затримки функції трансплантата (DGF), первинної дисфункції.Результати. DGF зареєстрували в 5 (8,33 %) реципієнтів; у них середній рівень NGAL на 1, 2, 3, 7 дні був статистично значущо вищим (р 0,05) за такий при нормальній функції трансплантата. Гостре відторгнення алотрансплантата нирки спостерігали в 10 (16,67 %) реципієнтів; у них NGAL у 1, 2, 3, 7 дні був статистично вірогідно вищим (р 0,05) за такий при нормальній функції трансплантата. Первинна дисфункція алотрансплантата зафіксована у 8 (13,33 %) реципієнтів; у них NGAL у 1, 2, 3, 7 дні був статистично вірогідно вищим (р 0,05) за такий при нормальній функції трансплантата. Оцінюючи зв’язок між рівнем NGAL у 1, 2, 3, 7 дні і ШКФ на 3, 6,12 місяці після трансплантації, визначили: ШКФ у реципієнтів із рівнем NGAL на 1, 2, 3, 7 дні після трансплантації в межах референтних значень (131,7 нг/мл) була вищою, ніж ШКФ у реципієнтів із рівнем NGAL на 1, 2, 3, 7 дні після трансплантації вище за референтні значення. Висновки. Оцінювання NGAL після ТН інформує про відновлення ренальних функцій (швидке зниження NGAL) або про розвиток ускладнень (DGF, первинна дисфункція трансплантата, гостре відторгнення) при повільному зниженні або підвищенні NGAL. Отже, u-NGAL – ранній, неівазивний і точний предиктор необхідності діалізу в перший тиждень після ТН і відновлення функції трансплантата протягом 12 місяців.
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Котенко О. Г., Мініч А. А., Гриненко О. В., Попов О. О., Гусєв А. В., Григорян М. С., Федоров Д. О., Єднак В. І., Юзвик К. О., Жиленко А. І.
Заглавие : Результати трансплантації правої частини печінки від живого родинного донора
Место публикации : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 5. - С. 17-21 (Шифр КУ5/2019/86/5)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- LIVER TRANSPLANTATION
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ИЗОТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- TRANSPLANTATION, ISOGENEIC
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Аннотация: Мета. Оцінити ранні і віддаленні результати трансплантації правої частини печінки з серединною печінковою веною і без неї. Матеріали і методи. Проаналізовано післяопераційні дані 86 пацієнтів, яким виконали трансплантацію правої частини печінки за період з 2003 по 2018 р., з метою оцінки впливу наявності серединної печінкової вени в трансплантаті на частоту розвитку ускладнень. Пацієнтів розподілили на дві групи: 1-ша група - пацієнти, яким трансплантували праву частину печінки без серединної печінквої вени, 2-га група - пацієнти, яким трансплантували праву частину печінки з серединною печінковою веною. Результати. Дослідженням виявлено вищу частоту судинних ускладнень у пацієнтів, яким трансплантували праву частину печінки без серединної печінкової вени, в порівнянні з пацієнтами, яким трансплантували праву частину печінки із серединною печінковою веною. Інфекційно-септичні ускладнення розвивались частіше у пацієнтів, яким трансплантували праву частину печінки без серединної печінкової вени. Неспецифічні хірургічні ускладнення розвинулись у 10 (23,3%) пацієнтів 1-ї групи та у 8 (18,6%) пацієнтів 2-ї групи. Частота розвитку синдрому малого печінкового трансплантата була вища в 1-й групі. Одно-, три- і п’ятирічна виживаність у 1-й групі становила 79, 72 і 69% відповідно, у 2-й групі - 83, 74 і 70% відповідно. Висновки. Наш досвід виконання трансплантації правої частини печінки засвідчує, що наявність серединної печінкової вени в трансплантаті корелює зі зниженням частоти розвитку післяопераційних ускладнень, синдрому малого печінкового трансплантата, післяопераційної смертності і тривалості перебування в стаціонарі
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Саенко В. Ф., Котенко О. Г.
Заглавие : Первый опыт трансплантации печени от живого родственного донора в Украине
Место публикации : Трансплантологія: Наук.- практ. журн./ МОЗ України. Координац. центр трансплантації органів, тканин і клітин, АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології , Асоц. трансплантологів України. - К., 2005. - Т. 8, № 3. - С. 50-57 (Шифр 09500/2005/3)
Предметные рубрики: Печени трансплантация
Доноры живые
Украина
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Аббасов П. А., Йылмаз С., Кайалп Дж.
Заглавие : Оценка послеоперационных осложнений у доноров печени по классификации CLAVIEN
Место публикации : Клінічна хірургія. - 2014. - № 5. - С. 32-34 (Шифр КУ5/2014/5)
MeSH-главная: ПЕЧЕНИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- LIVER TRANSPLANTATION
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ГЕПАТЭКТОМИЯ -- HEPATECTOMY
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Биктимиров Р. Г., Мартов А. Г., Соколов А. А.
Заглавие : Отсроченная установка порта для ручной ассистенции при лапароскопической донорской нефрэктомии. Случай из практики и обзор литературы
Место публикации : Урология. - 2015. - № 5. - С. 77-80 (Шифр УР26/2015/5)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ПОЧЕК ТРАНСПЛАНТАЦИЯ -- KIDNEY TRANSPLANTATION
НЕФРЭКТОМИЯ -- NEPHRECTOMY
ДОНОРЫ ЖИВЫЕ -- LIVING DONORS
ЛАПАРОСКОПИЯ С РУЧНОЙ АССИСТЕНЦИЕЙ -- HAND-ASSISTED LAPAROSCOPY
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Костенко О. Г., Федоров Д. А., Гусев А. В.
Заглавие : Особенности и результаты трансплантации печени от живого родственного донора у детей
Место публикации : Клінічна хірургія. - 2008. - № 4/5. - С. 19-20 (Шифр КУ5/2008/4/5)
Предметные рубрики: Печени трансплантация-- дети
Доноры живые
Найти похожие

 1-10    11-16 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)