Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (16)
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>S=ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ<.>)
Общее количество найденных документов : 93
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Мазур, А. П.
    Парентеральне харчування в періопераційнму періоді. Чи можлива стандартизація? [Текст] / А. П. Мазур // Клінічна хірургія. - 2021. - Том 88, N 3/4. - С. 99-103. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- PERIOPERATIVE PERIOD
Аннотация: Дієтотерапія залишається важливим фактором у лікуванні тяжкохворих. У 60% пацієнтів, які потребували невідкладного оперативного втручання, було діагностовано неспецифічне недоїдання (гіпотрофія). Саме гіпотрофія є вагомим предиктором як летальності, так і ускладнені,. Серед пацієнтів із сепсисом недоїдання також впливало на 28-дснну смертність [ 1 ]. З метою покращення якості медичної допомоги було здійснено заходи на декількох організаційних рівнях. Наприклад, Європейська рада сформувала в 2003 р. резолюцію щодо лікарняного харчування та харчової терапії (Resolution RcsAP(2003)3 on food and nutritional care in hospitals). Наголошено на важливості використання чинних настанов у повсякденній клінічній практиці
Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


    Сорокина, Е. Ю.
    Поликомпонентные жировые эмульсии в составе парентерального питания больных отделения интенсивной терапии [Текст] / Е. Ю. Сорокина, Н. В. Матолинец, С. А. Дубров // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2021. - N 4. - С. 9-18. - Библиогр. в конце ст.


Рубрики: СМОФлипид

   СМОФкабивен


MeSH-главная:
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ -- INTENSIVE CARE
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION
ЖИРОВЫЕ ЭМУЛЬСИИ ВНУТРИВЕННЫЕ -- FAT EMULSIONS, INTRAVENOUS
Аннотация: Одна из ключевых проблем в отделениях анестезиологии и интенсивной терапии - дефицит энергии у пациентов. В целях ее решения критическим пациентам назначается парентеральное питание, в составе которого содержатся жировые эмульсии. Известно, что эссенциальные жирные кислоты в составе жировых эмульсий могут проявлять как провоспалительные (линолевая кислота), так и противовоспалительные (линоленовая кислота) эффекты. В целях снижения влияния на иммунную систему рекомендуется использование альтернативных жировых эмульсий, поскольку это может обеспечить лучшие клинические результаты. Первое поколение жировых эмульсий состояло из соевого масла, однако было доказано, что оно может повышать риск гнойно-септических осложнений. В составе жировых эмульсий второго поколения появились среднецепочечные триглицериды, метаболизм которых может привести к ацидозу, поэтому их использование ограничено, особенно у пациентов с сахарным диабетом. Жировые эмульсии третьего поколения содержат оливковое масло, которое снижает риск тромбоза, считается иммунонейтральным и менее чувствительным к перекисному окислению липидов. В состав жировых эмульсий четвертого поколения входит рыбий жир, обладающий противовоспалительными свойствами и может снизить продолжительность пребывания пациентов в критическом состоянии
Доп.точки доступа:
Матолинец, Н. В.
Дубров, С.А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Арістов, М.
    Клінічні та економічні переваги застосування для парентерального харчування недоношених новонароджених препарату Нумета G13E порівняно із роздільним одночасним застосуванням розчинів амінокислот, жирової емульсії та глюкози [Текст] / М. Арістов, О. М. Мельничук // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2020. - Т. 10, № 2. - С. 64-74. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION (методы)
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS (прием и дозировка)
ГЛЮКОЗА -- GLUCOSE (прием и дозировка)
Аннотация: В перші дні життя всі передчасно народжені діти з дуже малою масою тіла залежать від парентерального харчування (ПХ). Проведення ПХ часто супроводжується збільшенням частоти випадків бактеріального та грибкового сепсису, механічних ускладнень, пов’язаних із судинним доступом, помилок при організації уведення нутрієнтів і призначенні основних компонентів ПХ, а також метаболічними розладами у дитині. Мета дослідження. Провести клінічну, фармакоекономічну оцінку та вплив на бюджет застосування Нумети G13E у недоношених дітей з ДММТ (? 1500) порівняно з роздільним одномоментним застосуванням розчинів амінокислот, жирової емульсії та глюкози. Матеріали і методи дослідження. Проаналізована клінічна ефективність застосування стандартизованого ПХ (СПХ) та індивідуалізованого ПХ (ІПХ) у передчасно народжених дітей. Фармакоекономічний аналіз проведений за методом ефективності витрат. Підрахований вплив на бюджет застосування 2 технологій з часовим горизонтом 5 років. Розроблено 3 сценарії впливу на бюджет. Результати дослідження. Показник «витрати-ефективність» при застосуванні ІПХ для пацієнтів з МТ 1000 г склав 126 052,94 грн., для пацієнтів з МТ ?1500 г - 113 312,43 грн. У новонароджених при застосуванні СПХ показник «витрати-ефективність» склав 132 347,00 та 114 373,67 грн. відповідно. Витрати на додаткову одиницю ефективності (ICER) складають 205 717,71 грн. для новонароджених з МТ 1000 г та 126 744,71 грн. для з МТ ?1500 г. Висновки. Виявлено, що застосування Нумети G13E є витратно-ефективною технологією з показником ICER, що не перевищує ймовірного порогу «готовності платити» в 3 ВВП на душу населення в Україні. Аналіз чутливості до зміни ключових параметрів — вартості лікарських засобів, ймовірності виникнення інфекцій кровотоку та тривалості ПХ виявив стійкість фармакоекономічних розрахунків.
Доп.точки доступа:
Мельничук, О. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


    Кобеляцкий, Ю. Ю.
    Обзор международных рекомендаций по нутритивной поддержке у больных с COVID-19, находящихся в отделении интенсивной терапии / Ю. Ю. Кобеляцкий // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 2. - С. 25-36. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (диетотерапия, лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
РЕСПИРАТОРНЫЙ ДИСТРЕСС-СИНДРОМ ВЗРОСЛЫХ -- RESPIRATORY DISTRESS SYNDROME, ADULT (диетотерапия, лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
ПИТАТЕЛЬНАЯ ПОДДЕРЖКА -- NUTRITIONAL SUPPORT (использование)
НУТРИЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ -- NUTRITION THERAPY (использование)
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION (использование, стандарты)
ПИТАНИЕ ЭНТЕРАЛЬНОЕ -- ENTERAL NUTRITION (использование, стандарты)
БОЛЬНОГО ВЕДЕНИЕ ОПТИМАЛЬНОЕ -- DISEASE MANAGEMENT
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА -- EVIDENCE-BASED MEDICINE
Аннотация: COVID-19 проявляется в широком клиническом спектре: от бессимптомного течения до септического шока и полиорганной дисфункции. Он затрагивает все возрастные группы: 87 % пациентов с COVID-19 находятся в возрасте от 30 до 79 лет. Пациенты с COVID-19, госпитализированные в ОИТ, часто возрастные и имеют сопутствующую патологию. В зависимости от выраженности симптомов болезнь может протекать как легкая, умеренная, тяжелая и критическая. Краткий отчет Китайского центра по контролю и профилактике заболеваний свидетельствует о том, что около 14 % подтвержденных случаев являются тяжелыми и 5 % — критическими
Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Добрянський, Д. О.
    Сучасні рекомендації з парентерального харчування новонароджених [Текст] / Д. О. Добрянський, Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2020. - Т. 10, № 3. - С. 81-98. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION (использование)
НОВОРОЖДЕННЫЙ -- INFANT, NEWBORN (рост и развитие)
Аннотация: Проблема нутрітивної недостатності та формування постнатального дефіциту маси тіла в перші дні після народження характерна переважно для передчасно народжених дітей. Діти з дуже малою масою при народжені мають запаси енергії, які забезпечують їх потреби лише протягом перших 2-3 днів життя. Навіть у доношених дітей спостерігається пролонгований характер катаболічного типу обміну речовин, якщо вони не будуть отримувати достатню кількість білків і калорій. У всіх передчасно народжених дітей існує ризик ранньої постнатальної затримки фізичного розвитку, пов’язаний з формуванням кумулятивного дефіциту поживних речовин і негативними віддаленими неврологічними наслідками. Тому, важливим результатом якісної медичної допомоги новонародженим є досягнення адекватного (або якомога адекватнішого) харчування, що запобігає харчовому дефіциту або коригує його, а також забезпечує належні темпи росту і розвитку дитини. При відсутності повноцінного ентерального вигодовування за медичними показами використовується парентеральне харчування. Мета представлених клінічних рекомендацій - покращити якість медичної допомоги значно недоношеним новонародженим (термін гестації менше 32 тиж.), новонародженим з некротизуючим ентероколітом, хірургічною патологією травного каналу та ін., шляхом впровадження сучасних підходів до ефективного і безпечного парентерального харчування. Представлені дані базуються на Настановах ESPGHAN / ESPEN / ESPR щодо Педіатричного парентерального харчування (2018) та NICE Неонатального парентерального харчування (2020) та призначені для лікарів-неонатологів, лікарів-дитячих анестезіологів, лікарів-педіатрів, середнього медичного персоналу, інших медичних працівників, які беруть участь у наданні медичної допомоги новонародженим для щоденної практики.
Доп.точки доступа:
Знаменська, Т. К.
Воробйова, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Знаменська, Т. К.
    Сучасний досвід проведення парентерального харчування стандартизованими препаратами промислового виробництва в педіатричній практиці: огляд літератури [Текст] / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, Ю. В. Марушко // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2020. - Т. 10, № 4. - С. 68-76. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION (использование)
ДЕТСКОГО ПИТАНИЯ ПРОДУКТЫ -- INFANT FOOD
Аннотация: Парентеральне харчування може врятувати життя новонароджених та дітей, які не можуть отримувати адекватне пероральне або ентеральне харчування через передчасне народження, функціональну незрілість, кишкову недостатність або нездатність переносити вигодовування ентерально внаслідок природженої хірургічної патології шлунково-кишкової системи, вад дихальної, серцево-судинної систем тощо. Педіатричні пацієнти, зокрема діти з дуже малою та надзвичайно малою масою тіла при народжені, особливо вразливі до дефіциту енергії та обмеження білка, яке спостерігається відразу після народження та/або в періоди серйозних захворювань. Мета. Оцінити сучасний досвід використання стандартизованих препаратів для парентерального харчування аптечного та промислового виробництва на підставі аналізу результатів міжнародних клінічних досліджень та опублікованих оглядів з цього приводу. Матеріали та методи дослідження. Ретроспективно селективно проаналізовано результати 27 наукових публікацій з представленими чіткими отриманими результатами клінічних рандомізованих спостережень (дослідження типу випадок-контроль, проспективні когортні дослідження, тимчасові ряди і ретроспективні дані), мультицентрових досліджень, мета-аналізів і систематичних оглядів з приводу використання стандартизованих препаратів для парентерального харчування, промислового виробництва: Numeta G13Е, Numeta G16Е компанії «Baxter» (США) тощо, а також 1 системного огляду з менеджменту «готових для використання» препаратів для парентерального харчування у новонароджених. Проведено огляд даних з наукометричних інтернет баз: PubMed, UpToDate, Medscape EU, MedscapePediatrics та ін. Результати дослідження.За даними літератури, ПЕХ може бути надано у вигляді стандартної суміші, в теперішній час, переважно промислового виробництва, яка призначена для задоволення харчових потреб більшості пацієнтів тієї ж вікової групи (педіатричної, зокрема неонатальної) з аналогічним станом. Висновки. Стандартні розчини для парентерального харчування можна безпечно використовувати у більшості пацієнтів дитячого віку та новонароджених, у тому числі у передчасно народжених дітей з дуже малою масою при народженні, зазвичай протягом короткого періоду часу (до 2-3 тижнів), з перших годин життя або гострої фази захворювання. В основному слід віддавати перевагу саме стандартизованим препаратам для парентерального харчування перед індивідуалізованими розчинами у більшості пацієнтів дитячого віку та новонароджених. Готовий до використання стандартизований препарат промислового виробництва має потенційну користь зменшувати ризик інфікування, забезпечувати достатній запас поживних речовин, зростання дитини у межах очікуваного діапазону, простий у використанні, знижує помилки в рецепті та потенційно зменшує економічні витрати. Необхідно оцінити коротко- та довгостроковий вплив його використання в подальших клінічних дослідженнях.
Доп.точки доступа:
Воробйова, О. В.
Марушко, Ю. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Знаменська, Т. К.
    Аналіз використання жирових емульсій у парентеральному харчуванні новонароджених в Україні [Текст] / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, Л. І. Нікуліна // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. - 2020. - Т. 10, № 3. - С. 107-114. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ЖИРОВЫЕ ЭМУЛЬСИИ ВНУТРИВЕННЫЕ -- FAT EMULSIONS, INTRAVENOUS (прием и дозировка)
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION
Аннотация: Жирові емульсії вкрай важливі для новонародженої дитини, особливо це стосується важкохворих, передчасно народжених дітей з дуже малою та екстремально малою масою тіла (природжена або набута хвороба, яка спричиняє шлунково-кишкову недостатність), якщо рутинне ентеральне годування проблематичне, а часом і неможливе. Усі сучасні оновлені дані щодо якості, ефективності та доцільності використання ліпідних емульсій у парентеральному харчуванні за медичними показами, були опубліковані в 2019 році в Кокрейнівському обзорі «Systematic review of lipid emulsions for intravenous nutrition in term and late preterm infants». Відносно недавно жирові емульсії, отримані з декількох джерел, стали доступними для клінічного використання. SMOFLipid - одна з таких жирових емульсій; це суміш соєвої олії, середньоланцюгових тригліцеридів, оливкової олії та риб’ячого жиру в співвідношенні - 30: 30: 25: 15, яка має певні переваги. Завдяки вмісту середньо ланцюгових тригліцеридів - швидко метаболізується; соєвій олії – як джерело поліненасичених жирних кислот; оливковій олії - менше імунних ефектів та риб’ячому жиру - посилюється протизапальний ефект. Крім того, відзначено зменшення частоти реалізації бронхолегеневої дисплазії та інфекції в передчасно народжених дітей. На сьогодні в Україні для покриття потреб у енергії, калоріях та незамінних жирних кислотах у доношених і недоношених дітей, коли пероральне або ентеральне харчування неможливе, недостатнє або протипоказане, у складі загального ПХ активно використовується ліпідна емульсія SMOFLipid. Загальна динаміка призначень ліпідних емульсій в Україні має регресивний характер за рахунок окремих регіонів, де практика проведення парентерального харчування новонародженим відрізняється від інших областей спорадичністю та меншою пріоритетністю за об’єктивними та суб’єктивними обставинами. Одним із ключових шляхів вирішення проблеми підвищення якості надання медичної допомоги новонародженим у неонатальних стаціонарах має бути впровадження системи навчання (семінарів, практичних тренінгів тощо) лікарів-неонатологів сучасним принципам проведення та міжнародним клінічним рекомендаціям парентерального харчування новонароджених на усіх рівнях у всіх регіонах України.
Доп.точки доступа:
Воробйова, О. В.
Нікуліна, Л. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    Методичні рекомендації ESPEN щодо клінічного харчування у відділенні інтенсивної терапії [Текст] / P. Singer [et al.] // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2019. - N 2. - С. 39-88. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ -- INTENSIVE CARE
ПИТАНИЕ ЭНТЕРАЛЬНОЕ -- ENTERAL NUTRITION
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ -- GUIDELINE
Аннотация: Згідно з новими стандартними операційними процедурами ESPEN були оновлені попередні рекомендації щодо забезпечення найкращого медичного нутритивного забезпечення для критично хворих пацієнтів. Дані рекомендації визначають, хто є пацієнтами в групі ризику, як оцінити нутритивний статус пацієнта ВІТ, як визначити кількість енергії, яку необхідно забезпечити, який обрати шлях для нутритивного забезпечення та як адаптувати пацієнта у відповідності до різних клінічних умов. Також описано, коли слід розпочати і як просуватися в управлінні процесом адекватного забезпечення поживними речовинами. Запропоновано найкраще визначення кількості та походження вуглеводів, жирів і білків. Особлива увага приділяється глутаміну і омега-3 жирним кислотам. Обговорюються конкретні стани, що часто спостерігаються в інтенсивній терапії, такі як пацієнти з дисфагією, виснажені пацієнти, пацієнти з множинними травмами, абдомінальна хірургія, сепсис і ожиріння, з метою ознайомлення практикуючого лікаря з найкращою доказовою терапією. Моніторинг цієї нутритивної терапії обговорюється в окремому документі
Доп.точки доступа:
Singer, P.
Blaser, A. R.
Berger, M. M.
Alhazzani, W.
Calder, P. C.
Casaer, M. P.
Hiesmayr, M.
Mayer, K.
Montejo, J. C.
Pichard, C.
Preiser, J.-C.
Zanten, A. R. H.
Oczkowski, S.
Szczeklsk, W.
Bischoff, S. C.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Сорокіна, О. Ю.
    Динаміка показників гомеостазу хворих з гострим панкреатитом в залежності від використання методу парентерального харчування [Текст] / О. Ю. Сорокіна, Л. С. Бєлих // Біль, знеболювання і інтенс. терапія. - 2019. - N 4. - С. 67-74. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ -- INTENSIVE CARE
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ, ОМЕГА-3 -- FATTY ACIDS, OMEGA-3
Аннотация: Проаналізовані дані пацієнтів з тяжким гострим панкреатитом (ГП), які були проліковані за період з 2014 по 2018 рр. Пацієнтам, у яких на другу добу проведення інтенсивної терапії спостерігалися явища кишкової недостатності, що унеможливлювало проведення раннього ентерального харчування, нутритивна підтримка починалась з проведення повного парентерального харчування (ППХ). В залежності від суміші, яку застосовували для ППХ, хворі були розподілені на підгрупи: підгрупа 1 (n=22), – хворі, що отримали трикомпонентні суміші у спеціальних мішках для ПХ. Підгрупа 2 (n=20), – хворі, які для проведення ПХ отримали трикомпонентні суміші із підвищеним вмістом ω-3 жирних кислот. Підгрупа 3 (контрольна) – хворі (n=25), у котрих проводилось ППХ харчування окремими модулями з вуглеводів, амінокислот та ліпідів. Показано, що перебіг тяжкого ГП супроводжувався підвищенням рівня кортизолу крові у хворих підгруп 1, 2 і 3 у 1,8, 1,7 і 1,9 разів за норму, стрес-індукованою гіперглікемією та гіпоальбумінемією з першої доби захворювання
Проведення модульного ППХ не забезпечувало білковозберігаючий ефект на тлі гіперкатаболізму, зумовленого перебігом тяжкого ГП. Додавання ω-3 ЖК в складі ППХ трикамерними мішками сприяло більш швидкому відновленню рівня загального білка та альбуміну крові на тлі перебігу тяжкого ГП. На тлі проведення нутритивної підтримки методом ППХ з використанням трикамерних мішків, збагачених ω-3 ЖК, реєстрували тенденцію до нормалізації рівня нейтрофільно-лейкоцитарного індексу на 7 добу за рахунок зниження лейкоцитозу та вірогідного збільшення рівня лімфоцитів крові, більш швидке та виражене зниження рівня СРБ крові. Визначено, що у хворих з тяжким ГП 1 і 2 підгруп, яким проводили ППХ з використанням трикамерних мішків, загальний термін стаціонарного лікування (27,5±2,7 днів і 22,1±0,8 днів, відповідно) статистично значимо був меншим в зрівнянні з пацієнтами, яким ППХ проводилось з використанням модульних систем (35,5±7,7 днів)(р 1, 2=0,001, р1, 3
Доп.точки доступа:
Бєлих, Л. С.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


    Сорокіна, О. Ю.
    Аналіз впливу нутритивної підтримки у хворих з тяжким панкреатитом на тлі використання комбінації раннього ентерального й парентерального харчування / О. Ю. Сорокіна, Л. С. Бєлих // Медицина невідкладних станів = Медицина неотложных состояний. - 2019. - N 6. - С. 113-119. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (терапия)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ -- INTENSIVE CARE (методы)
ПИТАТЕЛЬНАЯ ПОДДЕРЖКА -- NUTRITIONAL SUPPORT (методы)
ПИТАНИЕ ЭНТЕРАЛЬНОЕ -- ENTERAL NUTRITION (методы)
ПИТАНИЕ ПАРЕНТЕРАЛЬНОЕ -- PARENTERAL NUTRITION (методы)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
Аннотация: До групи дослідження ввійшли пацієнти (n = 45) з тяжким гострим панкреатитом (ГП), в яких з 2-ї доби в комплексі інтенсивної терапії (ІТ) починали проведення раннього ентерального харчування (ЕХ) через назогастроєюнальний зонд зі швидкістю 20 мл/год з поступовим збільшенням об’єму введення на фоні відновлення функції шлунково-кишкового тракту та комбінацією з парентеральним харчуванням (ПХ). Залежно від виду суміші для ПХ, що застосовували як нутритивну підтримку, хворі були розподілені на підгрупи. Підгрупа 1 (n = 11) — хворі, яким проводилось комбіноване раннє ЕХ і ПХ з використанням спеціальних трикамерних мішків з сумішами амінокислот, ліпідів і вуглеводів. Підгрупа 2 (n = 14) — пацієнтам проводилось комбіноване раннє ЕХ і ПХ з використанням трикамерних мішків з підвищеним вмістом ɷ-3 жирних кислот (ЖК). Підгрупа 3 (контрольна) — хворі (n = 20), яким проводилось комбіноване раннє ЕХ і ПХ з використанням окремих модулів з вуглеводів, амінокислот і ліпідів. Проведення комбінації ЕХ і ПХ сумішами в трикамерних мішках у хворих 1-ї і 2-ї підгруп сприяло більш швидкому відновленню загального білка й альбуміну крові (на 14-ту і 7-му добу відповідно). Додавання ɷ-3 ЖК в складі ПХ трикамерними мішками забезпечувало білковозберігаючий ефект у пацієнтів 2-ї підгрупи. На тлі проведення нутритивної підтримки комбінацією ЕХ та ПХ з використанням трикамерних мішків, збагачених ɷ-3 ЖК, реєстрували більш виражене зниження рівня С-реактивного білка на 5-ту добу ІТ (р1, 2 = 0,001 і р2, 3 = 0,001) за рахунок зниження лейкоцитозу та вірогідного збільшення рівня лімфоцитів крові у пацієнтів 2-ї підгрупи. У хворих 1-ї підгрупи, яким починали ЕХ з ПХ трикамерними мішками, реєстрували нормалізацію рівня лімфоцитів крові протягом 14–21 доби ІТ тяжкого ГП. До 5-ї доби перебігу ГП у хворих 1-ї і 2-ї підгруп комбінація ЕХ і ПХ трикамерними мішками, збалансованими за макронутрієнтами, забезпечила калораж 24,5 і 26,1 ккал/кг, що дозволило досягнути 100% цільового калоражу на 5-ту добу ІТ. На тлі використання модульного ПХ у пацієнтів 3-ї підгрупи загальний калораж становив 19,7 ккал/кг. У хворих 2-ї підгрупи на тлі використання трикамерних мішків, збагачених ɷ-3 ЖК, в комплексі ІТ вірогідно зменшився загальний ліжко-день у стаціонарі до 20,5 ± 1,8 дня порівняно з пацієнтами з тяжким ГП у 1-й і 3-й підгрупах (27,6 ± 4,5 дня і 30,5 ± 2,9 дня відповідно)
Доп.точки доступа:
Бєлих, Л. С.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)