Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>S=Холангиопанкреатография эндоскопическая ретроградная<.>)
Общее количество найденных документов : 45
Показаны документы с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-45 
1.


   
    Вплив декскетопрофену трометамолу на розвиток панкреатиту після проведення ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії / A. Ari [et al.] // Медицина невідкладних станів. - 2021. - Т. 17, № 5. - С. 73-78. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Декскетопрофену трометамол

MeSH-главная:
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (использование)
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (профилактика и контроль, этиология)
ЖИВОТНЫЕ ЛАБОРАТОРНЫЕ -- ANIMALS, LABORATORY
Аннотация: Мета: оцінити ефективність розчину декскетопрофену трометамолу після введення контрастної речовини для проведення ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ) з метою зменшення частоти розвитку панкреатиту на експериментальній щурячій моделі. Матеріали та методи. На базі науково-дослідної лабораторії тварин медичного факультету університету Безміалема, Стамбул, Туреччина, у січні 2018 року було проведене експериментальне дослідження. 40 самців щурівальбіносів лінії Wistar ® вагою 250–300 г було розподілено на 4 однакові групи. У І групі тваринам було проведено катетеризацію, у II групі — катетеризацію з уведенням фізіологічного розчину; у III групі — катетеризацію з уведенням контрастної речовини; у IV групі — катетеризацію з уведенням контрастної речовини та внутрішньом’язовою (в/м) ін’єкцією декскетопрофену трометамолу. Через 24 години після процедури щурів умертвляли та проводили гістопатологічне дослідження тканин підшлункової залози з оцінкою рівня лейкоцитів, глюкози, аспартатамінотрансферази, лактатдегідрогенази, амілази та С-реактивного білка у крові. Гістопатологічну класифікацію гострого панкреатиту здійснювали за допомогою забарвлення гематоксиліном та еозином. Результати. Було встановлено, що середні рівні амілази та лейкоцитів були вірогідно вищими у II, III, IV групах порівняно з I групою (р = 0,001). Рівень CРБ був найвищим у III групі (р = 0,001). Композитна гістопатологічна оцінка панкреатиту була значно вищою у II, III, IV групах порівняно з I групою (р = 0,001; 0,001; 0,028 та 0,001 відповідно). Оцінки набряку, ацинарного некрозу, запалення та периваскулярної інфільтрації у III групі були вищими, ніж у IV групі (р = 0,001). Висновки. В/м уведення декскетопрофену трометамолу під час процедури ЕРХПГ може бути корисним у зменшенні частоти розвитку панкреатиту після проведення ЕРХПГ, як було доведено за допомогою гістологічних та лабораторних профілів
Доп.точки доступа:
Ari, A.
Gurbulak, B.
Okmen, H.
Tatar, C.
Ufuk, Oguz Idiz
Ucuncu, M. Z.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Панкреатобилиарная монометрия в профилактике постманипуляционного панкреатита после эндоскопической ретроградной холангиопанкреатографии / В. И. Лупальцов [и др.] // Шпит. хірургія. - 2019. - N 4. - С. 12-16


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (этиология)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (использование)
Аннотация: Запропонований пристрій реєструє тиск у загальній панкреатичній протоці при виконанні ендоскопічної ретроградної холонгіопанкреатографії (ЕРХПГ), який в режимі реального часу, за допомогою графічної кривої, відображає тиск у панкреатичній протоці. Так, при різкому “піковому” підйомі кривої ситуацію розцінювали як підвищення тиску в панкреатичній протоці, що було показанням до введення контрасту з меншою об’ємною швидкістю і проведення протипанкреа­тичної терапії. Ця методика була використана у 128 пацієнтів з 2013 по 2018 рр.
Предлагаемое устройство регистрирует давление в общей панкреатической проливе при выполнении эндоскопической ретроградной холонгиопанкреатографии (ЭРХПГ), который в режиме реального времени, с помощью графической кривой, отражает давление в панкреатической протоке. Так, при резком "пиковом" подъеме кривой ситуацию расценивали как повышение давления в панкреатической протоке, было показанием к введению контраста с меньшей объемной скоростью и проведения протипанкреатичнои терапии. Эта методика была использована у 128 пациентов с 2013 по 2018 гг.
Доп.точки доступа:
Лупальцов, В. И.
Ягнюк, А. И.
Скалий, Н. Н.
Котовщиков, М. С.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


   
    Оптимізація використання ендохірургічних методів в лікуванні гострого біліарного панкреатиту [Текст] / Є. Д. Хворостов [та ін.] // Харківська хірургічна школа. - 2019. - N 2. - С. 76-78


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ ОСТРЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ -- PANCREATITIS, ACUTE NECROTIZING (диагностика, хирургия)
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (диагностика, хирургия)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE
ХОЛЕЦИСТЭКТОМИЯ ЛАПАРОСКОПИЧЕСКАЯ -- CHOLECYSTECTOMY, LAPAROSCOPIC
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ МАЛОИНВАЗИВНЫЕ -- MINIMALLY INVASIVE SURGICAL PROCEDURES
Аннотация: Проаналізовано результати лікування 84 пацієнтів з гострим біліарним панкреатитом. За клініко-морфологічними формами захворювання розподілялося наступним чином: набрякова форма - 46 (54,8 %) пацієнтів, панкреонекроз - 38 (45,2 %) пацієнтів. При використанні в діагностичній програмі ультразвукового дослідження та ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатікографіі для візуалізації причини панкреатиту і характеру патологічних змін жовчного міхура визначена малоінвазивна тактика лікування, що дозволило елімінувати вплив патогенетичних факторів (жовчних конкрементів / біліопанкреатичної гіпертензії) на процеси прогресування деструктивних змін у тканині підшлункової залози.
Доп.точки доступа:
Хворостов, Є. Д.
Захарченко, Ю. Б.
Цівенко, О. І.
Бачков, С. О.
Гриньов, Р. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


   
    Ендоскопічне лікування захворювань підшлункової залози [Текст] / І. В. Шкварковський [та ін.] // Харківська хірургічна школа. - 2018. - N 2. - С. 80-84


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (диагностика, осложнения, хирургия)
ПОДЖЕЛУДОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ -- PANCREATIC DISEASES (диагностика, хирургия)
ПОДЖЕЛУДОЧНАЯ ЖЕЛЕЗА -- PANCREAS (патология, хирургия)
ЭНДОСКОПИЯ -- ENDOSCOPY (методы)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (методы)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Аннотация: Резюме. В епоху розвитку малоінвазивних хірургічних втручань оперативна ендоскопія впевнено посідає провідне місце в лікуванні гострого біліарного панкреатиту, кіст підшлункової залози, вірсунголітіазу та стриктур головної панкреатичної протоки. У статті наводяться матеріали ендоскопічного лікування хворих з клінікою гострого біліарного та ускладненого хронічного панкреатиту. Отримані результати довели що ендоскопічні втручання при захворюваннях підшлункової залози дозволяють не тільки діагностувати зміни протокової системи (стрикрури, наявність протокової гіпертензії, конкрементів, сполучення кісти з протоковою системою), але і ліквідувати явища протокової гіпертензії з відновленням адекватного відтоку панкреатичного соку або жовчі.
Доп.точки доступа:
Шкварковський, І. В.
Москалюк, О. П.
Бриндак, І. А.
Шкварковська, А. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


   
    Эндохирургические методы в лечении острого билиарного панкреатита [Текст] / Е. Д. Хворостов [та ін.] // Art of Medicine. - 2018. - N 4. - С. 177-179. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (осложнения, патофизиология, хирургия, этиология)
ХОЛАНГИТ -- CHOLANGITIS (патофизиология, хирургия, этиология)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (тенденции)
ХОЛЕЦИСТЭКТОМИЯ ЛАПАРОСКОПИЧЕСКАЯ -- CHOLECYSTECTOMY, LAPAROSCOPIC (тенденции)
СФИНКТЕРОТОМИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ -- SPHINCTEROTOMY, ENDOSCOPIC (тенденции)
Аннотация: Проанализированы результаты лечения 54 пациентов с острым билиарным панкреатитом. По клинико-морфологическим формам заболевание распределялось следующим образом: отечная форма – 31 (57,4%) пациент, панкреонекроз – 23 (42,6%) пациента. При использовании в диагностической программе ультразвукового исследования и эндоскопической ретроградной холангиопанкреатикографии для визуализации причины панкреатита и характера патологических изменений желчного пузыря определена малоинвазивная тактика лечения, позволившая значительно уменьшить воздействие патогенетических факторов (желчных конкрементов и билиопанкреатической гипертензии) на процессы прогрессирования деструктивных изменений в ткани поджелудочной железы
Доп.точки доступа:
Хворостов, Е. Д.
Захарченко, Ю. Б.
Бычков, С. А.
Гринев, Р. Н.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Пашинський, Я. М.
    Дивертикули дванадцятипалої кишки та їх ускладнення: проблеми діагностики, ускладнень при лікуванні холедохолітіазу. Інтравенційна ендоскопія - як метод лікування [Текст] = Duodenal diverticulum and their complications. Problems of the diagnostic, complications of treatment for the choledocholithiasis in patients with duodenal diverticulum. Mini-invasive endoscopy is the method of treatment / Я. М. Пашинський, О. В. Ткачук // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 177-187. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ПИЩЕВОДА ДИВЕРТИКУЛ -- DIVERTICULUM, ESOPHAGEAL (диагностика, патофизиология, хирургия)
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНОЙ КИШКИ БОЛЕЗНИ -- DUODENAL DISEASES (диагностика, патофизиология, хирургия)
ХОЛЕДОХОЛИТИАЗ -- CHOLEDOCHOLITHIASIS (осложнения, хирургия)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (использование, методы)
Аннотация: У статті проаналізовано та узагальнено результати опублікованих зарубіжних наукових робіт, в яких викладена сучасна точка зору з питань дивертикулів дванадцятипалої кишки, їх ускладнень, а також лікування холедохоліатіазу при наявності дивертикулів. Проблема лікування холедохолітіазу у пацієнтів з дивертикулами дванадцятипалої кишки вимагає глибшого вивчення та створення алгоритмів щодо лікування та оптимізації з метою зменшення кількості ускладнень
Доп.точки доступа:
Ткачук, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


   
    Досвід хірургічного лікування хворих із синдромом біліарної обструкції в лікарні швидкої допомоги [Текст] = Experience of surgical treatment of patients with the syndrome of biliary obstruction in emergency hospital / І. М. Дейкало [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 101-104. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ БОЛЬНИЧНАЯ -- EMERGENCY SERVICE, HOSPITAL (использование, тенденции)
ЖЕЛТУХА МЕХАНИЧЕСКАЯ -- JAUNDICE, OBSTRUCTIVE (хирургия)
ХОЛЕДОХОЛИТИАЗ -- CHOLEDOCHOLITHIASIS (хирургия)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (использование, методы)
СФИНКТЕРОТОМИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ -- SPHINCTEROTOMY, ENDOSCOPIC (использование, методы)
ПАНКРЕАТИТ ОСТРЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ -- PANCREATITIS, ACUTE NECROTIZING (хирургия)
Аннотация: У клініці проліковано 248 пацієнтів із синдромом біліарної обструкції різної етіології. У 58 (23,4%) випадках контрастування позапечінкових жовчевих проток не проводили, що в свою чергу зменшило кількість та частоту типових післяопераційних ускладнень. Визначено умови, за наявності котрих ЕРХПГ можна не проводити та розроблено алгоритм діагностичного пошуку та етапності лікування хворих із синдромом біліарної обструкції
Доп.точки доступа:
Дейкало, І. М.
Осадчук, Д. В.
Карел, О. І.
Назарко, Л. Р.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    Результати ендоскопічного лікування захворювань жовчовивідних шляхів [Текст] = Results of endoscopic treatment of biliary duct diseases / І. В. Шкварковський [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 85-88. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (использование, методы)
ХОЛЕДОХОЛИТИАЗ -- CHOLEDOCHOLITHIASIS (хирургия)
ЖЕЛТУХА МЕХАНИЧЕСКАЯ -- JAUNDICE, OBSTRUCTIVE (хирургия, этиология)
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- UROGENITAL SURGICAL PROCEDURES (методы)
Аннотация: У статті наведені перші результати функціонування центру ендоскопічної хірургії на Буковині. Точна доопераційна діагностика патології жовчовивідних шляхів сприяє оптимізації хірургічної тактики, зменшує частоту ускладнень у післяопераційному періоді. Детально проаналізовано патологію жовчовивідних шляхів у прооперованих хворих. Описані методи оперативного втручання, що виконували пацієнтам, вивчені випадки післяопераційних ускладнень та особливості ведення післяопераційного періоду в таких хворих
Доп.точки доступа:
Шкварковський, І. В.
Бриндак, І. А.
Москалюк, О. П.
Шкварковська, А. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Коломійцев, В. І.
    Діагностика і лікувальні транспапілярні втручання у хворих з приводу портальної біліопатії [Текст] / В. І. Коломійцев // Клінічна хірургія. - 2017. - N 10. - С. 23-26. - Бібліогр.: с. 26


MeSH-главная:
ЖЕЛЧНЫХ ПРОТОКОВ БОЛЕЗНИ -- BILE DUCT DISEASES (диагностика, терапия, ультрасонография, этиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ ПОРТАЛЬНАЯ -- HYPERTENSION, PORTAL (диагностика, осложнения, терапия, этиология)
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE
СФИНКТЕРОТОМИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ -- SPHINCTEROTOMY, ENDOSCOPIC (методы)
Аннотация: Проаналізовані результати мініінвазивних ендоскопічних втручань у 31 хворого з приводу портальної біліопатії (ПБ). У 7 (23%) хворих ПБ виникла на тлі тромбозу ворітної вени (ВВ), у 19 (61%) - виявлені клінічні ознаки, пов’язані з ураженням жовчних проток: холедохолітіазу (у 16%), стриктури (у 35%), папілостенозу, що супроводжувалося гіпербілірубінемією, жовтяницею, холангітом. Діагностичний комплекс включав ультразвукове дослідження (УЗД) з допплерографією, контрастно-підсилену комп’ютерну томографію (КТ), магніторезонансну холангіопанкреатикографію (МРХПГ), діагностичну та лікувальну ендоскопічну ретроградну холангіографію (ЕРХГ) з папілосфінктеротомією (ЕПСТ), літоекстракцією, ендобіліарним стентуванням. Ендоскопічні транспапілярні втручання, не усуваючи основну патогенетичну причину ПБ - портальну гіпертензію (ПГ), дозволяють у більшості хворих вирішити проблеми біліарної гіпертензії
Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


   
    Профілактика гострого панкреатиту після транспапілярних ендоскопічних втручань з приводу холедохолітіазу та стенозуючого папіліту [Текст] / А. В. Клименко [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2017. - N 4. - С. 18-21. - Бібліогр.: с. 20-21


MeSH-главная:
ХОЛАНГИОПАНКРЕАТОГРАФИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ РЕТРОГРАДНАЯ -- CHOLANGIOPANCREATOGRAPHY, ENDOSCOPIC RETROGRADE (вредные воздействия)
СФИНКТЕРОТОМИЯ ЭНДОСКОПИЧЕСКАЯ -- SPHINCTEROTOMY, ENDOSCOPIC (вредные воздействия)
ПАНКРЕАТИТ -- PANCREATITIS (профилактика и контроль, этиология)
ХОЛЕДОХОЛИТИАЗ -- CHOLEDOCHOLITHIASIS (диагностика, осложнения, хирургия)
ФАТЕРОВ СОСОК -- AMPULLA OF VATER (патология, хирургия)
Аннотация: Проаналізовані фактори ризику виникнення панкреатиту після проведення ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ) у 178 хворих, яким здійснені ендоскопічні транспапілярні втручання. За результатами дослідження встановлено, що діаметр спільної жовчної протоки (СЖП) є незалежним предиктором виникненням пост-ЕРХПГ панкреатиту. Форма і тип великого сосочка дванадцятипалої кишки (ВСДК) не можуть бути предикторами підвищення активності амілази у сироватці крові у хворих після виконання транспапілярних ендоскопічних втручань, проте, їх слід брати до уваги під час вибору методики канюляції ВСДК
Доп.точки доступа:
Клименко, А. В.
Стешенко, А. О.
Клименко, В. М.
Захарчук, О. В.
Колесніков, А. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-45 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)