Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
 Найдено в других БД:Книги (19)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>S=Шейка матки<.>)
Общее количество найденных документов : 79
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-60   61-79 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лакатош В. П., Лакатош Л. А., Куфтырева Т. П., Ляненко Л. А., Лазоренко Л. Н.
Заглавие : Ультраструктура слизистой оболочки шейки матки при папиломавирусной инфекции
Место публикации : Вісник морфології. - 1999. - Т. 5, № 2. - С. 172-173 (Шифр ВУ8/1999/5/2)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
PAPILLOMAVIRIDAE -- PAPILLOMAVIRIDAE
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Коблош Н. Д., Кондратюк В. К., Дзісь Н. П., Пустовалова О. І.
Заглавие : Рідинна цитологія у діагностиці захворювань шийки матки
Место публикации : Вісник морфології. - 2014. - Т. 20, № 1. - С. 18-21 (Шифр ВУ8/2014/20/1)
Предметные рубрики: ВНМУ
MeSH-главная: ШЕЙКИ МАТКИ БОЛЕЗНИ -- UTERINE CERVICAL DISEASES
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ЦИТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- CYTOLOGICAL TECHNIQUES

Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Огородник А. О., Бутенко Л. П., Ліманська А. Ю., Давидова Ю. В.
Заглавие : Ефективність застосування Утрожестану при вкороченні шийки матки
Место публикации : Перинатологія та педіатрія. - 2017. - N 3. - С. 60-64 (Шифр ПУ3/2017/3)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
Предметные рубрики: Утрожестан
MeSH-главная: РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) -- OBSTETRIC LABOR, PREMATURE
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ПРОГЕСТЕРОН -- PROGESTERONE
Аннотация: Мета — оцінити ефективність комбінованої профілактики передчасних пологів із призначенням мікронізованого прогестерону (утрожестан) і проведенням коригувальних процедур на шийку матки. Пацієнти та методи. У дослідження включено 68 вагітних із групи високого ризику тромбоемболічних ускладнень. Дана когорта жінок мала ознаки вкорочення шийки матки (25 мм) на УЗД із І триместру та була розділена на три групи: І група (15 пацієнток) отримувала комплексну терапію, скеровану на пролонгування вагітності, без препаратів прогестерону, ІІ група (25 вагітних) — комплексну терапію та мікронізований прогестерон (Утрожестан, інтравагінально) в дозі 200–400 мг до 16 тижнів вагітності; ІІІ група (18 жінок) — комплексну терапію і мікронізований прогестерон (Утрожестан, інтравагінально) в дозі 200–400 мг тривалістю до 35–36 тижнів вагітності. Результати. Загроза переривання вагітності в І триместрі має негативний вплив на функцію фетоплацентарного комплексу та значно погіршує перебіг вагітності і прогноз для новонародженого. Включення препаратів мікронізованого прогестерону до складу комплексної терапії загрози переривання вагітності з ранніх термінів вагітності значно поліпшує перебіг вагітності та її наслідків. За необхідності довготривалої терапії мікронізованим прогестероном, на амбулаторному етапі після виписки слід продовжувати терапію Утрожестаном, незважаючи на наявність шва на шийці матки або песарію. Необґрунтоване призупинення гормональної терапії часто приводить до повторної госпіталізації з посиленням клінічних проявів загрози переривання вагітності або передчасних пологів. Висновки. Мікронізований прогестерон (Утрожестан) має доведений профіль безпеки для довготривалого використання у вагітних, може ефективно призначатися у групах вагітних високого ризику
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Скурятіна Н. Г.
Заглавие : Наслідки вагітності в жінок після деструктивних методів лікування шийки матки
Место публикации : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2017. - Том 3, N 2. - С. 38-44 (Шифр АУ47/2017/3/2)
MeSH-главная: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS
РОДОВ ОСЛОЖНЕНИЯ -- OBSTETRIC LABOR COMPLICATIONS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
Аннотация: У статті проведена оцінка перебігу вагітності, пологів та їх наслідків у 63 жінок віком від 24 до 39 років, яким до теперішньої вагітності проводились різні деструктивні методи лікування доброякісних захворювань шийки матки. Показано, що перебіг вагітності в пацієнток з оперованою шийкою матки характеризувався високою частотою гестаційних ускладнень і залежав від використаного деструктивного методу лікування. У вагітних після радіохвильової деструкції загроза переривання вагітності і передчасних пологів діагностована в 3,3 раза рідше порівняно з вагітними після діатермокоагуляції і в 2,4 раза рідше порівняно з пацієнтками після кріодеструкції. Несприятливі наслідки вагітності у вигляді передчасних пологів, самовільних викиднів у 2,2 раза частіше діагностувались у пацієнток після діатермокоагуляції і в 1,5 раза частіше в жінок після кріодеструкції порівняно з пацієнтками після радіохвильової деструкції. Зроблено висновок про те, що в жінок після хірургічного лікування шийки матки, які планують вагітність, необхідно проводити комплексне лікування із залученням методів деструкції в прегравідарний період. Найбільш доцільним є метод радіохвильової коагуляції, при якому спостерігається найменше число ускладнень вагітності та пологів.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Скурятіна Н. І.
Заглавие : Діагностично-лікувальний алгоритм при передраковій патології шийки матки у вагітних
Место публикации : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2017. - Том 3, N 1. - С. 75-80 (Шифр АУ47/2017/3/1)
MeSH-главная: ШЕЙКИ МАТКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- UTERINE CERVICAL NEOPLASMS
ШЕЙКИ МАТКИ ДИСПЛАЗИЯ -- UTERINE CERVICAL DYSPLASIA
ПРЕДРАКОВЫЕ СОСТОЯНИЯ -- PRECANCEROUS CONDITIONS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
КОЛЬПОСКОПИЯ -- COLPOSCOPY
ЦИТОДИАГНОСТИКА -- CYTODIAGNOSIS
МИКРОБИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- MICROBIOLOGICAL TECHNIQUES
ВЛАГАЛИЩНЫЕ МАЗКИ -- VAGINAL SMEARS
БИОПСИЯ -- BIOPSY
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
Аннотация: У статті наведено результати обстеження 47 жінок, які були взяті на облік з приводу вагітності з передраковими станами шийки матки, віком від 23 до 35 років. Діагностовано дисплазію легкого ступеня (CIN1) — в 34 (72,3%), дисплазію середнього ступеня (CIN2) — в 11 (23,4%) і важку дисплазію (CIN3) — у 2 (4,3%) пацієнток. Діагностично-лікувальний алгоритм ведення вагітних із дисплазією шийки матки включав два етапи: І етап — первинне обстеження при взятті на облік (цитологічне, мікробіологічне дослідження, проста і розширена кольпоскопія); II етап — лікування урогенітальної інфекції, динамічне цитологічне і кольпоскопічне обстеження 1 раз на три місяці під час вагітності і через 6-8 тижнів після пологів; при CIN3 — гістологічне дослідження, остаточне лікування після пологів. Показано, що дотримання діагностично-лікувальних заходів при дисплазії шийки матки — основа профілактики і раннього виявлення раку шийки матки в жінок репродуктивного віку.
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гнатко О. П., Скурятіна Н. Г., Бережна Т. А.
Заглавие : Комплексна оцінка стану слизової шийки матки під час вагітності
Параллельн. заглавия :Comprehensive assessment of cervical mucosa during pregnancy
Место публикации : Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. - Тернопіль, 2017. - N 1. - С. 50-55 (Шифр АУ37/2017/1)
MeSH-главная: ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
БЕРЕМЕННОСТЬ -- PREGNANCY
КОЛЬПОСКОПИЯ -- COLPOSCOPY
Аннотация: Мета дослідження – було провести аналіз результатів комплексної оцінки стану шийки матки у здорових жінок протягом вагітності. Матеріали та методи. Під спостереженням перебувало 76 здорових жінок, які були взяті на облік з приводу вагітності без патологічних змін шийки матки віком від 23 до 35 років. Контрольну групу складали 30 здорових невагітних жінок репродуктивного віку. Крім загальноклінічного обстеження, проводилось кольпоскопічне, цитологічне та мікробіологічне дослідження, визначали рівень показників місцевого імунітету (імуноглобулінів (Ig) класів А, М, G та sIgA) в І, ІІ та ІІІ триместрах вагітності. Результати дослідження та їх обговорення. Показано, що під час вагітності відбуваються фізіологічні зміни слизової шийки матки, які встановлені за результатами досліджень. При кольпоскопічному дослідженні: посилення васкуляризації (14,5 %), набряк епітелію (14,5 %), зміщення стику епітелію в бік ектоцервіксу (15,8 %), децидуоз (7,9 %), німі йоднегативні зони (з ІІ триместру вагітності у 15,8 %). Частота і характер виявлення даних змін зростала з пролонгацією вагітності. При цитологічному дослідженні виявлено наявність цитолізу клітин, переважання клітин проміжних шарів, ознак запалення (14,5 %) і гіперкератозу (у 10,5 % жінок з ІІ триместру), частота яких зростала до ІІІ триместру вагітності. При вивченні показників місцевого імунітету відмічено підвищення рівня IgA ((48,2±0,92) г/л) та sIgA ((16,7±0,73) г/л) в піхвово-цервікальних змивах у ІІІ триместрі вагітності порівняно з І і ІІ триместрами (р0,05), що свідчило про зростання захисних властивостей цервікального слизу перед пологами. В процесі вивчення стану шийки матки протягом вагітності виявлено дисплазію шийки матки легкого ступеня в ІІІ триместрі у 1 (1,3 %) пацієнтки при кольпоскопії і у 2 (2,6 %) – при цитологічному дослідженні. Висновки. Комплексна оцінка стану слизової шийки матки у жінок із незміненою шийкою матки показала, що під час вагітності відбуваються зміни, які є наслідком гестаційної перебудови під впливом гормональних, метаболічних та імунологічних процесів, що притаманні фізіологічній вагітності. Проведення і правильне трактування результатів кольпоскопічного, цитологічного, імунологічного скринінгу у вагітних щодо виключення підозри на наявність передракових та злоякісних процесів шийки матки дозволяє своєчасно встановити патологічний процес і забезпечити адекватне лікування
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Огородник А. О., Давидова Ю. В., Бутенко Л. П.
Заглавие : Кесарів розтин: віддалені наслідки - "ніші" післяопераційного рубця
Параллельн. заглавия :Caesarean section: long-term comsequences - "niches" of postoperative scar
Место публикации : Перинатологія та педіатрія. - К., 2018. - N 1. - С. 54-56 (Шифр ПУ3/2018/1)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: КЕСАРЕВО СЕЧЕНИЕ -- CESAREAN SECTION
РУБЕЦ -- CICATRIX
МАТКА -- UTERUS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
МАТОЧНОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ -- UTERINE HEMORRHAGE
ВАГИНАЛЬНЫЕ ВЫДЕЛЕНИЯ -- VAGINAL DISCHARGE
Аннотация: У зв’язку з невпинним зростанням оперативних пологів, перед практичними лікарями та науковцями постає питання про безпечність кесаревого розтину. Крім того, не до кінця вивчений його подальший вплив на якість життя, фертильність та менструальну функцію жінки. У статті проаналізовано дані літератури про одне з можливих ускладнень кесаревого розтину, яке стосується післяопераційних рубців, — так звані «ніші». З метою розробки превентивних стратегій та визначення найбільш ефективних методик лікування важливо з'ясувати етіологію розвитку ніші після кесаревого розтину
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Дзісь Н. П.
Заглавие : Особливості мікробіологічного моніторингу при патологічних станах піхви та шийки матки у жінок репродуктивного віку
Параллельн. заглавия :Peculiarities of microbiological monitoring in the pathological status of the vegina and cervix in women of I reproductive age
Место публикации : Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2018. - Т. 22, № 1. - С. 163-167 (Шифр ВУ80/2018/22/1)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ВЛАГАЛИЩЕ -- VAGINA
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
UREAPLASMA -- UREAPLASMA
МИКОПЛАЗМЫ -- MYCOPLASMA
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ -- PATHOLOGIC PROCESSES
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ АКУШЕРСКИЕ И ГИНЕКОЛОГИЧЕСКИЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, OBSTETRICAL AND GYNECOLOGICAL
Аннотация: Вульвовагінальна та цервікальна інфекції є фактором ризику розвитку запальних захворювань органів малого тазу, невиношування вагітності, анте- та інтранатального інфікування плода, частими збудниками якого є Ureaplasma, Mycoplasma, Gardnerella vaginalis, Bacterioides. Особливе значення приділяється мікст-інфекції, як резервуару великої кількості різних, потенційно шкідливих мікроорганізмів. Деякі з них вивчені досить добре (стафілококи, стрептококи, гарднерела), а роль інших збудників в розвитку та прогресуванні захворювання поки що досліджено недос та тньо. Метою нашого дослідження було вив чити видовий склад мікроорганізмів у жінок репродуктивного віку з па тологічними виділеннями із с та тевих шляхів та встановити частоту геніального уреа- та/або мікоплазмозу. Обстежено 54 пацієнтки репродуктивного віку зі скаргами на свербіж, печію, надмірну кількість виділень із статевих шляхів неслизового характеру без або з неприємним запахом, які повторювалися 2 і більше разів протягом року, після проведеного лікування. Вивчивши анамнез, порушення репродуктивної функції мало місце в 22% пацієнток, які вказували на непліддя. Заданими гінекологічного обс теження ерозія шийки матки мала місце у в 8 (14,8%) пацієнток, цервіцит - у 6 (11,1%), наботові кісти шийки матки - у 2 (3,7%) жінок, лейкоплакія - у 3 (5,55%) обстежених. Аналізуючи результати бактеріоскопічного дослідження, бактеріальний вагіноз виявлено у 4 (7,4%) хворих, неспецифічний бактеріальний кольпіт - у 28 (51,8%), вагінальний кандидоз - у 17 (31,5%). Щодо цитологічного скринінгу, то CINІ діагностовано в 9 (16,6%) обстежених, CIN ІІ - у 4 (7,4%). Оцінюючи результати дослідження, проведені шляхом полімеразної ланцюгової реакції, ВПЛ-інфекція виявлена у 8 (14,8%), уреаплазма - у 14 (25,9%), мікоплазма - у 6 (11,1%) пацієнток. При проведенні бактеріологічного дослідження виділень з піхви та шийки матки Staphylococcus aureus 100 визначався у 4 (7,4%) пацієнток, Staphylococcus epidermidis 103 - у 1 (1,8%), E. coli 105 - у 7 (12,9%), Enterococcus faecalis 106 - у 9 (16,6%), Candida albicans 105 - у 6 (11,1%), Clebsiela 106 - у 3 (5,5%), Gardnerella vaginalis 107 - у 11 (20,3%), Streptococcus 106 - у 5 (9,2%) жінок. Таким чином, діагностовано високий відсоток (22,2%) поєднанняуреаплазмиз іншими видами умовно-патогенних мікроорганізмів та вірусів і патологією шийки матки (13%), а саме: комбінація уреаплазми з умовно- патогенною мікрофлорою спостерігалася у 8 (14,8%) випадках, з ВПЛ - у 6 (11,1%), з мікоплазмою і умовно-патогенною мікрофлорою - у 5 (9,3%) пацієнток. Загалом - у 35,2% випадків. Інфікування жінок репродуктивного вікууреаплазмою та рідше мікоплазмою з рецидивуючими патологічними виділеннями із статевих шляхів після проведеноголікування спонукає до пошуку та впровадження в практику сучасних методів їхньої діагностики та лікуванняVulvovaginal and cervical infections are a risk factor of developing purulent inflammatory diseases of the pelvicorgans, miscarriage, antenatal and intranatal infections, with frequent pathogens Ureaplasma, Mycoplasma, Gardnerella vaginalis, Bacterioides. Particular importance is given to the mix-infection as a reservoir of a large number of different potentially harmful microorganisms. The purpose of our study was to study the specific composition of microorganisms in women of reproductive age with pathological secretions from the genital tract and to determine the incidence of genitalurea / mycoplasmosis. 54 patients of reproductive age with complaint on itch, heartburn, excessive secretions from the non-slippery genital tract and/ or with an unpleasant smell, which were repeated 2 or more times during the year after the treatment, were examined. During gynecological examination, the following diseases were detected in patients: erosion of the cervix in 8 (14.8%) patients, cervicitis in 6 (11.1%), cervical cyst in 2 (3.7%) women, leukoplakia in 3 (5,55%) of the surveyed. According to the results of bacterioscopy, bacterial vaginosis was detected in 4 (7.4%) patients, unspecified bacterial colpitis - 28 (51.8%), vaginal candidiasis - in 17 (31.5%). In cytological screening, CIN I was diagnosed in 9 (16.6%) subjects, CIN II in 4 (7.4%). Analyzing the results of the study conducted by the polymerase chain reaction of HPV-infection was found in 8 (14,8%), ureaplasma - in 14 (25,9%), mycoplasma - in 6 (11,1%) patients. Staphylococcus aureus - 4 (7.4%), Staphylococcus epidermidis 103 - 1 (1.8%), E. coli 105 - 7 (12.9%), Enterococcus, were detected during bacteriological examination of vaginal and cervical extracts. Fecalis 106 - 9 (16.6%), Candida albicans 105 - 6 (11.1%), Clebsiela - 3 (5,5%), Gardnerella vaginalis 107 -11 (20.3%), Streptococcus 106 - 5 (9.2%). Thus, diagnosed high percentage (22.2%) ureaplasmas combination with other types of conditional - pathogenic microorganisms and viruses and cervical pathology (13%), namely the combination of ureaplasma pathogenic microflora was observed in 8 (14.8%) cases of HPV - 6 (11.1 %), with mycoplasma, and pathogenic microflora - 5 (9.3%) patients. In general, 35.2% of cases. Assessing the infection of reproductive age women ureaplasma and mycoplasma less with recurrent abnormal discharge from the genital tract after treatment leads to the search and introduction of modern methods of their diagnosis and treatment
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Скурятіна Н. Г.
Заглавие : Імунний та гормональний баланс при урогенітальній інфекції в жінок із порушенням репродуктивної функції
Место публикации : Акушерство. Гінекологія. Генетика. - Київ, 2017. - Том 3, N 3. - С. 26-33 (Шифр АУ47/2017/3/3)
MeSH-главная: РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ ЖЕНСКОЙ БОЛЕЗНИ -- FEMALE UROGENITAL DISEASES
МОЧЕВЫХ ПУТЕЙ ИНФЕКЦИИ -- URINARY TRACT INFECTIONS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
УРЕТРА -- URETHRA
ВЛАГАЛИЩЕ -- VAGINA
МИКРОБИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- MICROBIOLOGICAL TECHNIQUES
ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- IMMUNOLOGIC TECHNIQUES
Аннотация: У статті наведено результати дослідження гормонального та імунного статусу в 120 жінок із порушенням репродуктивної функції (непліддя — 43,3 %, невиношування вагітності — 56,7 %) — 1-а група та в 31 жінки без порушень репродуктивної функції — 2-а група на тлі урогенітальної інфекції; контроль становили 30 здорових жінок. Оцінка гормонального профілю в обстежених жінок показала наявність різних варіантів співвідношення гормонів гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи із суттєвим зниженням рівня прогестерону. У жінок з урогенітальною інфекцією встановлено зміни цитокінового профілю з підвищенням продукції прозапальних цитокінів IL-1, ТNF? і ІNF?, що відображає зміну характеру імунної відповіді в бік переважання Тh1 над Th2. Дана ситуація посилюється зниженням рівня прогестерону, що сприяє підвищенню рівня прозапальних цитокінів. Виявлений імуно-гормональний дисбаланс, що супроводжує урогенітальні інфекції, створює умови для розвитку порушень репродуктивної функції.
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бабкіна Т. М., Новіков М. Є., Вінницька А. Б.
Заглавие : Зв’язок кількісних метаболічних показників злоякісних пухлин шийки матки зі ступенем їх клітинної диференціації за даними позитронно-емісійної томографії
Параллельн. заглавия :Connection between quantitative metabolic positron emission tomography parameters of malignant cervical neoplasms and differentiation grade
Место публикации : Клиническая онкология. - К., 2018. - Том 8, N 1. - С. 61-64 (Шифр КУ41/2018/8/1)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: КАРЦИНОМА -- CARCINOMA
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ТОМОГРАФИЯ ПОЗИТРОННО-ЭМИССИОННАЯ -- POSITRON-EMISSION TOMOGRAPHY
ПЛОСКОКЛЕТОЧНЫЕ ИНТРАЭПИТЕЛИАЛЬНЫЕ ПОРАЖЕНИЯ ШЕЙКИ МАТКИ -- SQUAMOUS INTRAEPITHELIAL LESIONS OF THE CERVIX
Аннотация: Представлене ретроспективне дослідження присвячене зв’язку різноманітних кількісних метаболічних показників первинних плоскоклітинних злоякісних пухлин шийки матки, які розраховуються при ПЕТ/КТ, зі ступенем клітинної диференціації цих пухлин. Отримані результати свідчать про статистично достовірне збільшення SUVmean та TLG (p0,05) у групі низькодиференційованих пухлин (G3). Достовірної різниці значення інших досліджуваних кількісних показників при цій невеликій групі досліджуваних не виявлено. Отримані результати свідчать про можливість застосування кількісної метаболічної інформації ПЕТ/КТ у формуванні прогнозу захворювання. Проте наявність контрастних та неоднорідних результатів досліджень взаємозв’язку кількісних метаболічних параметрів та морфологічних характеристик пухлин шийки матки, а також показників виживаності цих пацієнтів зумовлює подальшу необхідність досліджень зі збільшенням груп пацієнтів для пошуку метаболічних параметрів, які б найбільш достовірно забезпечували додаткову предиктивну інформацію задля долучення її до процесу мультидисциплінарного вибору тактики лікування таких пацієнтівCurrent retrospective study is dedicated to correlation between different quantitative metabolic parameters of primary squamous cervical neoplasms, derived from PET/CT data and tumor differentiation grade. Results show statistically significant increase in SUVmean and TLG (p0.05) in low differentiated group (G3). No other metabolic indexes showed statistically significant difference in this relevantly small patient population. Obtained results suggest possibility of utilizing of quantitative PET/CT data in disease prognosis. Nevertheless, there are previously published contrasting and inhomogeneous results regarding this issue, which highlights the need for further investigation with larger groups to determine most suitable parameters providing additive predictive value in process of multidisciplinary approach to treatment strategy
Найти похожие

11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Жабченко І. А., Олешко В. Ф.
Заглавие : Роль гормонального та обмінного дисбалансу в розвитку порушень обтураційної функції шийки матки та способи його корекції
Параллельн. заглавия :The role of hormonal and metabolic imbalance in the development of impairment of cervix obstructive function and the methods of its correction
Место публикации : Медичні аспекти здоров’я жінки. - 2017. - № 2. - С. 5-13 (Шифр МУ98/2017/2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: ПЕССАРИИ -- PESSARIES
ГОМЕОСТАЗ -- HOMEOSTASIS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
Аннотация: У статті представлено результати дослідження ефективності удосконаленого лікувально-профілактичного комплексу з довготривалою підтримкою вагітності мікронізованим прогестероном у вагінальній і сублінгвальній формах, магнію оротату дигідратом, аргініну глутаматом, а також двоетапною санацією статевих шляхів за допомогою призначення місцевої антибактеріальної терапії з урахуванням чутливості мікробних асоціантів і селективних пробіотиків у вагітних з порушенням обтураційної функції шийки матки (ШМ)
Найти похожие

12.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лещева Т. В., Романчук Т. Б.
Заглавие : Диференційований підхід до використання гормональної контрацепції у молодих жінок з ектопією шийки матки, які не народжували
Место публикации : Здоровье женщины. - 2014. - № 8. - С. 157-158 (Шифр ЗУ3/2014/8)
MeSH-главная: КОНТРАЦЕПТИВЫ ОРАЛЬНЫЕ ГОРМОНАЛЬНЫЕ -- CONTRACEPTIVES, ORAL, HORMONAL
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
Найти похожие

13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Загороднюк Н. В.
Заглавие : Радіохвильова коагуляція як сучасний метод лікування ектопії шийки матки
Место публикации : Здоровье женщины. - 2014. - № 10. - С. 68-70 (Шифр ЗУ3/2014/10)
Предметные рубрики: Лекарства-Далмаксин
Лекарства-Тиотриазолин
MeSH-главная: ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ЛАЗЕРНАЯ КОАГУЛЯЦИЯ -- LASER COAGULATION
Найти похожие

14.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кравчук І. В.
Заглавие : Показники імуногістохімічних маркерів у жінок з генітальною вірусною інфекцією
Место публикации : Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, № 4. ч.1. - С. 42-45 (Шифр ГУ1/2015/22/4. ч.1)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
Предметные рубрики: женский
MeSH-главная: ИММУНОГИСТОХИМИЯ -- IMMUNOHISTOCHEMISTRY
ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ, ВИРУСНЫЕ -- SEXUALLY TRANSMITTED DISEASES, VIRAL
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ЦЕРВИКАЛЬНАЯ ИНТРАЭПИТЕЛИАЛЬНАЯ НЕОПЛАЗИЯ -- CERVICAL INTRAEPITHELIAL NEOPLASIA
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ -- BIOLOGICAL MARKERS
Найти похожие

15.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Абдуллаев Р. Я., Сибиханкулов А. Х., Грищенко О. В., Абдуллаев Р. Р.
Заглавие : Эхографические показатели структурно-функционального состояния шейки матки здоровых женщин в зависимости от возраста и периода менструального цикла
Место публикации : Український радіологічний журнал. - 2015. - № 4. - С. 16-23 (Шифр УУ17/2015/4)
MeSH-главная: УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ -- ULTRASONOGRAPHY
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
МЕНСТРУАЛЬНЫЙ ЦИКЛ -- MENSTRUAL CYCLE
Найти похожие

16.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Прокопчук-Люкбек А. В.
Заглавие : Структурні основи судинного гемостатичного механізму в шийці матки
Место публикации : Лікарська справа. - 2015. - № 3/4. - С. 76-81. - ISSN 0049-6804 (Шифр ЛУ2/2015/3/4). - ISSN 0049-6804
MeSH-главная: ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
ГЕМОСТАЗ -- HEMOSTASIS
КРОВЕНОСНЫЕ СОСУДЫ -- BLOOD VESSELS
Найти похожие

17.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Булавенко О. В., Супрунова Т. В., Васильков А. А., Ковач В. О.
Заглавие : Використання короткохвильового ультрафіолетового опромінювання як метод відновлення епітелію шийки матки та профілактики ускладнень після малоінвазивних гінекологічних втручань
Параллельн. заглавия :Using of short-wave ultraviolet irradiation as a method for recovering of uterine cervix epithelium and prevention of complications after low-invasive gynaecological intervetions
Место публикации : Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.2. - С. 270-275 (Шифр ВУ80/2017/21/1. Ч.2)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: КОРОТКОВОЛНОВАЯ ТЕРАПИЯ -- SHORT-WAVE THERAPY
УЛЬТРАФИОЛЕТОВЫМИ ЛУЧАМИ ТЕРАПИЯ -- ULTRAVIOLET THERAPY
ЭПИТЕЛИЙ -- EPITHELIUM
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
АБЛЯЦИИ МЕТОДЫ -- ABLATION TECHNIQUES
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
Аннотация: Методом лікування патології шийки матки, яка займає значне місце в структурі захворювань органів репродуктивної системи, є малоінвазивні деструктивні операції на шийці матки. Після проведення операції та видалення патологічних вогнищ, відбувається відновлення епітелію. На етапі завершення утворення грануляційної тканини з метою попередження таких післяопераційних ускладнень, як фіброзні стриктури, атрезії цервікального каналу, вогнища субепітеліального ендо- метріозу, неповної зони доброякісної трансформації зі зміщенням перехідної зони від плоского до циліндричного епітелію та виникнення кіст шийки матки, доцільно застосовувати ультрафіолетове опромінення пошкодженої ділянки. Метою дослідження було визначити вплив ультрафіолетового опромінювання на репаративні процеси слизової оболонки шийки матки. Обстежено та проліковано 187 жінок, яким з метою деструкції патологічних ділянок, було проведено радіохірургічну абляцію або ексцизію відповідно. В основну групу увійшло 137 жінок, яким проводилось опромінення ектоцервіксу короткохвильовим апаратом "БОП" (виробник "Заповіт", м. Київ). 50 жінок увійшли в групу контролю, яким в післяопераційному періоді з 20 по 35 день призначали вагінальні супозиторії з Метилурацилом та спринцювання з відварами трав ромашки або календули. Після проведеного лікування у жінок кольпоскопічно виявлено: у 116 (85%) - повну реепітелізацію шийки матки, у 124 (90%) - відсутність рубцевих змін, у 130 (95%) жінок - по зовнішньому вічку шийки матки перехідна зона від плоского до циліндричного епітелію. Отже, використання короткохвильового ультрафіолету прискорює репарацію слизової оболонки шийки матки в післяопераційному періоді та є безпечним і унеможливлю виникнення таких ускладнень, як фіброзні стриктури, атрезії цервікального каналу, вогнища субепітеліального ендометріозу, неповної зони доброякісної трансформації зі зміщенням перехідної зони від плоского до циліндричного епітелію та виникнення кіст шийки матки
Найти похожие

18.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Подольський В. В.
Заглавие : Характеристика змін епітелію шийки матки у жінок фертильного віку з порушенням вегетативного гомеостазу та змінами репродуктивного здоров’я
Место публикации : Репродуктивная эндокринология. - 2015. - № 4. - С. 42-44 (Шифр РУ6/2015/4)
MeSH-главная:
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI

Найти похожие

19.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кондратюк В. К., Нарольська А. І., Горбань Н. Є., Лисяна Т. О., Пономарьова І. Г.
Заглавие : Сучасні підходи до корекції порушень мікробіоценозу геніталій у жінок з гіперпроліферативними захворюваннями матки та патологією шийки матки
Параллельн. заглавия :New approaches to correct genitals microbiota disorders in women with hyperproliferative diseases of the uterus and cervical pathology
Место публикации : Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 43-46 (Шифр ВУ80/2016/20/1)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
Предметные рубрики: Женск
MeSH-главная: МИКРООРГАНИЗМОВ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ -- MICROBIAL INTERACTIONS
ИММУНОПРОЛИФЕРАТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- IMMUNOPROLIFERATIVE DISORDERS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
БЕНЗИДАМИН -- BENZYDAMINE
Найти похожие

20.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Щербина М. О., Ліпко О. П., Потапова Л. В., Щербина І. М., Мерцалова О. В., Шелест Н. В.
Заглавие : Особливості цитокінової регуляції і гемодинамічних показників шийки матки при фізіологічних пологах
Параллельн. заглавия :Features of cytokine regulation and hemodynamic indices in the cervix before physiological labour
Место публикации : Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. - Тернопіль, 2020. - N 2. - С. 185-190 (Шифр АУ37/2020/2)
MeSH-главная: ЦИТОКИНЫ -- CYTOKINES
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS
ШЕЙКА МАТКИ -- CERVIX UTERI
РОДОРАЗРЕШЕНИЯ ПРОЦЕСС -- LABOR, OBSTETRIC
Аннотация: Процес підготовки організму до пологів пов᾽язаний із імунологічною перебудовою, яка характеризується зміною системного вмісту цитокінів і пов᾽язана з посиленням гемодинаміки шийки матки. Комплексний підхід до дослідження особливостей різних патогенетичних варіантів забезпечення готовності організму вагітної до пологів дозволить сформувати об᾽єктивні підходи до питань прогнозування ефективності індукції та преіндукції пологів, а також виникнення аномалій пологової діяльностіThe process of preparing for the labour is associated with immunological restructuring, which is characterized by a change in the systemic content of cytokines and is associated with an increase in the hemodynamics of the cervix. An integrated approach to the study of the features of various pathogenetic options for ensuring the readiness of a pregnant woman᾽s body for labour will make it possible to form objective approaches to the issues of predicting the effectiveness of induction and pre-induction of labour, as well as the occurrence of abnormalities of labour
Найти похожие

 1-20    21-40   41-60   61-79 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)