Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=БУ5/2016/20/3<.>
Общее количество найденных документов : 58
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-58 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Авраменко А. А.
Заглавие : Особенности выявления внутриклеточных "депо" неактивных форм хеликобактерной инфекции по уровню натуральных киллеров
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 3-8 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Библиогр. в конце ст.
MeSH-главная: HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS
Аннотация: Проведено порівняльний аналіз результатів підтвердженої наявності внутрішньоклітинних "депо" активних форм НР-інфекції у 25 хворих на хронічний неатрофічний гастрит (1-ша група (група контролю)) за допомогою двох методів: за порівняльною характеристикою даних уреазного тесту і мікроскопування, забарвлених за Гімзою мазків-відбитків, матеріал для яких було отримано з одного біоптату, і за рівнем натуральних кілерів (CD-16) у крові, із результатами таких же досліджень у 27 пацієнтів, у яких у слизовій з’ясовано, що у 26 (96,3%) пацієнтів 2-ї групи у крові був підвищений тільки відсоток натуральних кілерів, а в 1 (3,7%) - і відсоток, і абсолютна кількість, у той час як у всіх пацієнтів 1-ї групи у крові був підвищений і відсоток, і абсолютна кількість натуральних кілерів.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Безруков Л. О., Колоскова О. К., Безрукова Т. Л., Шевченко Н. О.
Заглавие : Ризик персистувального перебігу фенотипу ранньої бронхіальної астми у дітей (результати проспективного когортного спостереження)
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 9-13 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Для оптимізації діагностики та лікування бронхіальної астми у дітей на підставі аналізу даних проспективного спостереження встановлені особливості перебігу окремих фенотипів захворювання. Обстежено 312 дітей, в яких після стаціонарного лікування бронхообструктивний синдром мав персистувальний характер (І група, середня тривалість катамнестичного спостереження сягала 12,5+-0,36 року) і 388 пацієнтів, у яких після стаціонарного лікування повторних нападів БА не траплялося (ІІ група, середня тривалість катамнестичного спостереження складала 15,1+-0,2 року). У процесі спостереження за дітьми з персистуванням бронхообструктивного синдрому лише у 13,1+-2,3% випадків відзначене значне погіршення перебігу захворювання, у 38,5+-3,3% хворих спостерігалося виразне покращення, а в 48,4+-3,4% пацієнтів захворювання характеризувалося постійною тяжкістю. Варто відзначити, що в 7,4+-1,5% осіб визначалося відновлення рецидивування бронхообструктивного синдрому після його припинення та відсутності впродовж, у середньому, 1-7 років. Щодо формування фенотипу персистувальної астми, то найбільш чутливими є наступні клінічно-анамнестичні маркери: частота бронхообструктивного синдрому більше чотирьох епізодів на рік (чутливість тесту 71%), а найбільш специфічними - обтяженість алергологічного анамнезу за обома родоводами, сезонність нападів астми та супутній алергічний риніт (специфічність 99%).
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Богдан Н. М.
Заглавие : Ефективність комплексної медичної реабілітації хворих, що страждають на остеоартроз колінних суглобів із супутнім метаболічним синдромом
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 14-17 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ОСТЕОАРТРИТ КОЛЕННОГО СУСТАВА -- OSTEOARTHRITIS, KNEE
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ -- METABOLIC DISEASES
Аннотация: Остеоартроз (ОА) - найбільш поширена патологія опорно-рухового апарату. Більше 10% населення планети страждає цим захворюванням. На розвиток ОА впливає метаболічний синдром (МС), що призводить до перевантаження функціонування колінних суглобів, і є однією з основних причин передчасної втрати працездатності та інвалідизації населення. Лікувальна фізкультура в поєднанні з природними та преформованими фізичними факторами в комплексної медичної реабілітації ОА і МС є важливим функціональним методом відновного лікування даної патології. Проведено лікування у 30 пацієнтів середнього та літнього віку з МС, які страждають на ОА. У групі пацієнтів, які приймали комплексну реабілітаційну терапію із застосуванням лікувальних фізичних вправ у басейні та електрофорезу неокарипазином, на фоні стандартної медикаментозної протизапальної та знеболювальної терапії отриманий виражений стійкий ефект щодо купірування больового синдрому, зменшення ступеня вираженості запальних реакцій, збільшення рухливості суглобів, а також покращення якості життя, ніж у групі пацієнтів, які приймали хондропротектори та нестероїдні протизапальні препарати.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бойко В. В., Харченко К. В., Манжура О. П., Карачарова І. Ю.
Заглавие : Роль сонографії у ранньому виявленні рецидиву раку яєчників
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 18-22 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- OVARIAN NEOPLASMS
Аннотация: Рецидиви епітеліального раку яєчників розвиваються в 60% спостережень. Особливості клінічного перебігу вкрай ускладнюють вивчення механізмів розвитку рецидивів, можливості своєчасного виявлення прогресування захворювання і визначення оптимальної тактики лікування пацієнтів. Таким чином, проблема рецидивів раку яєчників потребує розробки надійної ранньої діагностики, моніторингу та лікування хворих даним видом пухлин. У роботі проведений аналіз результатів діагностичних критеріїв обстеження хворих на рецидив раку яєчників. Встановлено, що чутливість ультразвукового методу діагностики рецидивів становить 88,1%, специфічність - 75,5%, точність - 82,5%.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Вергун А. Р., Красний М. Р., Паращук Б. М., Вергун О. М.
Заглавие : Хірургічне видалення нігтів та окремі особливості комплексного лікування деструктивного поліоніхомікозу, ускладненого вторинним вростанням нігтів у хворих на цукровий діабет 2-го типу
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 23-27 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: НОГТИ ВРОСШИЕ -- NAILS, INGROWN
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2
Аннотация: Дерматофіти, інфікуючи матрикс, призводять до дистрофічних змін нігтя і формують піднігтьовий гіперкератоз та дерматофітому, які стискають ніготь, що є провідною патогенетичною ланкою вторинного вростання та має вплив на лікувальну тактику, зокрема на необхідність хірургічного видалення, призначення в комплексному лікуванні ферментної терапії сераціопептидазою, яка характеризується високою фібринолітичною, протизапальною та протинабряковою активністю порівняно з іншими протеазами. Для цукрового діабету 2-го типу характерні фонова інсулінорезистентність, гіперглікемія, ендотеліальна дисфункція, порушення коагуляційних властивостей крові, що є ланцюговим причинно-наслідковим процесом. Мета роботи: розробити оптимальну послідовність комплексного лікування, хірургічного видалення нігтів, місцевої та системної терапії після видалення уражених нігтів при деструктивному оніхомікозі, ускладненому вторинним вростанням нігтя у хворих на цукровий діабет 2-го типу з мікотичним ураженням нігтів. За десятирічний період (2005-2015 рр.) проведено лікування 62 осіб, віком 42-65 рокі: 48 чоловіків та 14 жінок, хворих на ЦД 2-го типу. Здійснювали системну терапію ітраконазолом до оперативного лікування (санації основних оніхеальних уражень) та в післяопераційному періоді. У комплексному лікуванні сераціопептидаза призначена 25 пацієнтам із піднігтьовим гіперкератозом, асоційованим зі вростанням нігтя. У хворих на ЦД 2-го типу (основна група та група порівняння) з поліоніхомікозом та трихофітним піднігтьовим гіперкератозом, із вторинним вростанням нігтя, спостерігали достовірно значиме зменшення показників НОМА-індексу функції бета-клітин та збільшення параметрів НОМА-індексу інсулінорезистентності. Здійснювали оніхектомію та парціальну маргінальну матриксетомію механічним висіченням і діатермокоагуляцією з подальшим вишкрібанням ложечкою Фолькмана; одномоментно видаляли дерматофітому та гіперкератоїдні нашарування на нігтьовому ложі. Санацію інших нігтів для запобігання мікотичній реінфекції здійснювали циклопіроксвісним лаком. Застосування системної ферментної протеолітичної терапії сераціопептидазою дозволяє значно покращити первинні результати комплексного лікування ускладненого піднігтьового трихофітійного гіперкератозу, - зменшує перифокальний набряк та запалення; стимулює некролітичні та репаративні процеси в операційній рані, що клінічно проявляється прискоренням її гранулювання та епітелізації; пришвидшує загоєння ранової поверхні, скорочує терміни тимчасової непрацездатності. Застосована нами схема комплексного лікування показана для лікування тяжких резистентних випадків дерматофітійного поліоніхомікозу з піднігтьовим гіперкератозом та вторинним вростанням нігтя, зокрема у хворих на цукровий діабет 2-го типу.
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Витриховський А. І.
Заглавие : Порівняльна характеристика показників варіабельності серцевого ритму пацієнтів з явищем турбулентності серцевого ритму і без нього, у межах однотипної патології
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 28-33 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА -- HEART RATE
Аннотация: У статті представлено аналіз 4214 холтерівських моніторувань серцевого ритму та порівняльна характеристика показників варіабельності серцевого ритму серед пацієнтів із постінфарктним кардіосклерозом, та пацієнтів із високим і дуже високим ризиком виникнення серцево-судинних подій за шкалою SCORE, та наявним явищем турбулентності серцевого ритму.
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Воронцова Л. Л., Коваленко В. А., Дуб М. І.
Заглавие : Стан ендотоксин-антиендотоксинової системи у чоловіків з порушеннями репродуктивної функції
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 34-38 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ЭНДОТОКСИНЫ -- ENDOTOXINS
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
ЗДОРОВЬЕ МУЖЧИН -- MEN'S HEALTH
Аннотация: Метою роботи стало вивчення стану ендотоксин-антиендотоксинової системи у чоловіків з різними видами порушення фертильності еякуляту. Матеріал і методи. Обстежено 87 чоловіків віком від 20 до 45 років, які були розподілені на п’ять груп. Контрольну групу склали здорові чоловіки без порушень репродуктивної функції; групу порівняння (2-гу групу) - чоловіки, які мали дітей; 3-, 4-, 5-ту групи - чоловіки, що перебували в бездітному шлюбі. У чоловіків 2-, 3-, 4-ї та 5-ї груп на момент дослідження були виявлені інфекції, що передаються статевим шляхом та при проведенні бактеріологічного дослідження еякуляту - бактеріоспермію, зумовлену грампозитивною та грамнегативною флорою. Усім чоловікам проведено комплексне дослідження, що включало аналіз спермограми згідно з рекомендаціями ВООЗ, визначення сумарної концентрації ендотоксину в системному кровотоці з використанням "Мікро-ЛАЛ-тесту" (Патент РФ № 2169367) та оцінку гуморальної ланки антиентоксинового імунітету з визначення титрів антитіл до гліколіпіду та загального антигену ентеробактерій методом "СОІС-ІФА" (Патент РФ № 2011993). Результати дослідження. У результаті аналізу спермограм виявлено чотири ступені порушення фертильності еякуляту: 1-й - супроводжувався збереженням фертильності з тенденцією до зниження (2-га група); 2-й - зниженням фертильності (3-тя група); 3-й - значним зниженням фертильності (4-та група) та 4-й - відсутністю фертильних властивостей еякуляту (5-та група). При дослідженні стану ендотоксин-антиендотоксинової системи виявлено, що в чоловіків із безпліддям має місце ендотоксинова агресія, яка залежно від виразності змін фертильних властивостей еякуляту носить гострий (3-тя група) чи хронічний характер (4-та та 5-та групи). Висновки. Наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом, суттєвого впливу на стан фертильних властивостей еякуляту не має. У той час, як ендотоксинова агресія, і зокрема хронічна, є важливою ланкою патогенезу чоловічого безпліддя, а визначення стану ендотоксин-антиендотоксинової системи в чоловіків із порушеннями репродуктивної функції є необхідною складовою комплексного обстеження, що дозволить удосконалити діагностику чоловічого безпліддя та сприятиме розробленню оптимальних схем лікування.
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Галютіна О. Ю.
Заглавие : Метаболічний синдром у хворих на ревматоїдний артрит: зв’язок із перебігом захворювання та структурно-функціональним станом серця
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 39-44 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X
АРТРИТ РЕВМАТОИДНЫЙ -- ARTHRITIS, RHEUMATOID
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА -- CARDIOVASCULAR SYSTEM
Аннотация: Метою дослідження було вивчити частоту метаболічного синдрому (МС) серед хворих на ревматоїдний артрит (РА), його зв’язок із перебігом захворювання та ураженням серцево-судинної системи. Згідно з критеріями NCEP обстежено 161 хворих на РА та діагностовано МС у 40 (25%) осіб даної категорії пацієнтів. Встановлено, що МС у хворих на РА асоціювався з підвищенням рівня С-реактивного протеїну (СРП), фактору некрозу пухлин - альфа (ФНП-альфа) та шкалою активності хвороби (ШАХ28). Серед пацієнтів із МС частіше реєструється діастолічна дисфункція, зниження скоротливості здатності міокарда та збільшення індексу маси міокарда лівого шлуночка (ІММЛШ).
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гарас М. Н.
Заглавие : Ефективність лікування дітей, хворих на бронхіальну астму фенотипу раннього початку залежно від ацетиляторного статусу
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 45-48 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: У статті на підставі аналізу клінічних даних динаміки нападу та досягнення контролю у дітей із фенотипом бронхіальної астми раннього початку показана залежність ефективності полегшувального та базисного лікування - у пацієнтів із фенотипом бронхіальної астми раннього початку та швидким ацетиляторним статусом.
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гошовська А. В., Бирчак І. В., Гошовський В. М.
Заглавие : Профілактика плацентарної дисфункції у жінок груп ризику. Оцінка результатів
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 49-52 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ПЛАЦЕНТАРНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- PLACENTAL INSUFFICIENCY
Аннотация: Профілактика перинатальної патології та збереження здоров’я вагітної є однією з найактуальніших проблем сучасної медицини. Незважаючи на чисельні наукові розробки над вирішенням даної проблеми, частота порушень у системі мати-плацента-плід сягає 60-70%. Основну групу сформували 70 вагітних, ІА (n=35) - вагітні з проявами плацентарної дисфункції без специфічної профілактики плацентарної дисфункції, ІВ (n=35) - вагітні зі специфічною профілактикою плацентарної дисфункції. Контрольна група - 40 здорових вагітних. Наведені результати ефективності проведеної профілактики плацентарної дисфункції у жінок групи ризику, які оцінені завдяки клінічним, лабораторним, інструментальним, імуногістохімічним та гістологічним методами досліджень. Ефективність проведеної нами профілактики плацентарної дисфункції оцінювали за показниками досліджень у жінок ІА та ІВ підгрупи основної групи. Слід відзначити, що в жінок ІВ підгрупи (з проведеної специфічною профілактикою дисфункції плаценти) лабораторні, інструментальні, імуногістохімічні та гістологічні дані позитивно відрізнялися від показників ІА підгрупи. Запропонована методика профілактики порушень плацентарного комплексу дозволяє досягти кращих результатів щодо більшості показників, а у відношенні до окремих процесів у плаценті дозволяє довести їх до рівня фізіологічної вагітності.
Найти похожие

11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Григорова А. О.
Заглавие : Інтраопераційна профілактика когнітивної дисфункції, як складова лікувально-реабілітаційної програми захисту пародонта при пошкодженнях та запальних захворюваннях щелепно-лицевої ділянки
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 53-56 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- COGNITION DISORDERS
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES
ЧЕЛЮСТЕЙ БОЛЕЗНИ -- JAW DISEASES
ИНТРАОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ -- INTRAOPERATIVE CARE
Аннотация: На основі вивчення динаміки змін рівня потреби в лікуванні пародонта до та у віддаленому післяопераційному періоді серед 43 пацієнтів з пошкодженнями та 31 - із запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки доведено, що виконання в системі інтраопераційної інтенсивної терапії у пацієнтів із пошкодженнями щелепно-лицевої ділянки антиоксидантної протекції з використанням препаратів "Глутаргін" (40,0% внутрішньосудинно, 10,0 мл) та "Тіотриазолін" (2,5% внутрішньосудинно, 4,0 мл), навіть за умов формування ПОКД є більш ефективним стосовно зниження (на 22,1%) рівня потреби в лікуванні пародонта. Водночас визначено, що наявність у пацієнтів післяопераційної когнітивної дисфункції слід розглядати як значимий клініко-психофізіологічний фактор, який визначає зростання потреби в лікуванні тканин пародонта у віддаленому післяопераційному періоді, а урахування цього психофізіологічного стану визначає індивідуалізацію лікувально-реабілітаційних програм у післяопераційному періоді.
Найти похожие

12.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гуцуляк А. І.
Заглавие : Макроскопічна оцінка біліодигестивних анастомозів, сформованих методом ВЧ-електрозварювання м’яких тканин в експерименті
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 57-61 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: АНАСТОМОЗ ХИРУРГИЧЕСКИЙ -- ANASTOMOSIS, SURGICAL
МЯГКИХ ТКАНЕЙ ПОВРЕЖДЕНИЯ -- SOFT TISSUE INJURIES
Аннотация: В експерименті на 50 кролях, які були поділені на основну групу (n=35) та групу порівняння (n=15), проводили формування холецистоентеро- та ентероентероанастомозів на виключеній по Ру петлі тонкої кишки. В основній групі формували однорядні евертуючі анастомози методом ВЧ-електрозварювання тканин, у групі порівняння накладали однорядні шовні анастомози. Формування зварювальних та шовних анастомозів проводили як на незапалених тканинах, так і на тлі жовчного перитоніту. У різні терміни після операції проводили макроскопічне оцінювання прохідності, внутрішнього та зовнішнього вигляду отриманих з’єднань. Встановлено, що процеси регенерації тканин у ділянці шва при формуванні анастомозів методом ВЧ-електрозварювання проходять типово, аналогічно, як і при їх накладанні традиційним шовним методом. Формування евертуючих анастомозів за допомогою зварювання дозволяє досягти високопрецизійного зіставлення слизових оболонок, що запобігає пролабуванню тканин стінок у просвіт анастомозів. Це запобігає як початковому звуженню анастомозів, що характерне при їх формуванні лігатурним методом, так і подальшому стенозуванню та стриктуроутворенню.
Найти похожие

13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Думанський Ю. В., Степко В. А., Синяченко О. В., Такташов Г. С.
Заглавие : Чинники, що визначають ускладнення хіміотерапії у хворих на рак легенів
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 62-66 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ЛЕГКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LUNG NEOPLASMS
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ -- DRUG THERAPY
Аннотация: Різні ускладнення хіміотерапії спостерігаються в 1/4 від числа хворих на рак легенів, на що впливають паралельна променева терапія і дози опромінення, наявність супутніх хвороб (первинна артеріальна гіпертензія, хронічне обструктивне захворювання легенів, хронічний панкреатит), які визначають розвиток гострої судинної недостатності, тубулоінтерстиціального нефриту, інтерстиціального пневмоніту, легеневої гіпертензії й тромбофлебіту, що, разом з іншими побічними діями хіміопрепаратів, пов’язано з тяжкістю перебігу захворювання, великоклітинним варіантом карциноми, наявністю ексудативного плевриту, проростання пухлини в стравохід та характером метастазування. Найбільший вплив на ускладнення чинять групи антиметаболітів, антрациклінів, камптотецинів, подофілотоксинів і таксанів, а серед окремих препаратів - вінкристин, гемцитабін, флуороурацил, цисплатин й етопозид, при цьому прогностичними критеріями побічної дії використання хіміопрепаратів у хворих на рак легені можуть бути показники в крові трансформуючого фактора зростання b1, судинного ендотеліального чинника зростання, С-реактивного протеїну та фібронектину, поверхневих параметрів в’язкості й еластичності сироватки.
Найти похожие

14.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Зінчук О. М., Орфін А. Я., Прикуда Н. М., Задорожний А. М.
Заглавие : Клініко-епідеміологічні аспекти менінгітів у Львівській області
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 67-71 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: МЕНИНГИТ -- MENINGITIS
Аннотация: У статті наведено дані щодо захворюваності на менінгіти різної етіології у Львівській області на основі проведеного ретроспективного аналізу медичних карт стаціонарних хворих, які перебували на лікуванні у ЛОІКЛ у продовж 2013-2015 рр. З’ясовано епідеміологічні та клінічні аспекти серозних та гнійних менінгітів.
Найти похожие

15.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Іванова Л. А., Горбатюк І. Б.
Заглавие : Діагностична цінність лабораторних показників у підтвердженні нестрептококової етіології гострих тонзилофарингітів у дітей
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 72-75 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ФАРИНГИТ -- PHARYNGITIS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: З метою оптимізації лікування гострих тонзилофарингітів у дітей вивчено діагностичне значення окремих клініко-параклінічних тестів у верифікації нестрептококової етіології захворювання. Першу клінічну групу склали 66 дітей із нестрептококовою етіологією захворювання. До другої (II) клінічної групи увійшло 33 дитини з гострим стрептококовим тонзилофарингітом. Встановлено, що у дітей із гострим нестрептококовим тонзилофарингітом реєструвався вірогідно вищий рівень еритроцитів та гемоглобіну в сироватці крові порівняно з пацієнтами II клінічної групи. У 80,7% пацієнтів із гострим нестептококовим тонзилофарингітом відмічалося зниження вмісту інтерлейкіну-8 у сироватці крові (менше 15,0 пг/мл), а в групі порівняння - у 61,2% випадків (Рфи0,05). Встановлено, що при реєстрації в сироватці крові хворих на тонзилофарингіт вмісту ІЛ-8 менше 15,0 пг/мл відносний ризик нестрептококової етіології захворювання склав - 1,7 (95%ДІ 1,4-2,0), абсолютний ризик - 0,2, при співвідношенні шансів 2,7 (95%ДІ 1,3-5,0).
Найти похожие

16.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Іоффе І. В., Гайдаш І. С., Бурцев О. В., Глазков Е. О.
Заглавие : Вплив "Селен активу" на енергетичний метаболізм в еритроцитах, які знаходилися під дією толуолу in vitro
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 76-80 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: СЕЛЕН -- SELENIUM
ЭРИТРОЦИТЫ -- ERYTHROCYTES
ТОЛУОЛ -- TOLUENE
Аннотация: Стаття присвячена вивченню впливу "Селен активу" на енергетичний метаболізм в еритроцитах, які знаходилися під дією толуолу in vitro. Встановлено, що одногодинна інкубація в розчині "Селен активу" еритроцитів, при подальшому їх контакті з толуолом, суттєво поліпшувала енергетичний потенціал еритроцитів. Позитивний вплив "Селен активу" на стан енергетичного забезпечення (ЕЗ) еритроцитів крові мав прояв у збереженні ЕЗ на фізіологічному рівні, за рахунок підтримання високої внутрішньоклітинної концентрації АТФ та зменшення концентрацій АДФ і АМФ. Вказаний позитивний вплив був наявним при всіх часових варіантах експериментів з толуолом, тобто, як при 1-годинній інкубації еритроцитів із толуолом, так і при 2- і 3-годинній інкубації. Позитивний вплив "Селен активу" на систему лактатдегідрогенази (ЛДГ) еритроцитів крові мав прояв у підвищенні активності загальної ЛДГ і оптимізації питомої ваги її анаеробних і анаеробних фракцій. Вказаний позитивний вплив був наявним при всіх часових варіантах експериментів з толуолом, тобто, як при 1- годинній інкубаціії еритроцитів з толуолом, так і при 2- і 3-годинній інкубації.
Найти похожие

17.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Калиновський С. В., Власов В. В.
Заглавие : Якість життя у хворих на грижу білої лінії живота після хірургічного лікування
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 81-83 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ГРЫЖА ВЕНТРАЛЬНАЯ -- HERNIA, VENTRAL
Аннотация: Якість життя вивчена у 68 хворих на грижу білої лінії живота за допомогою анкети SF-36. Проведено порівняння показників фізичного та психологічного компонентів здоров’я, а також їх стандартизованих складових у хворих після автопластичного або алопластичного закриття грижового дефекту грижі білої лінії живота. Доведено, що у хворих після хірургічного лікування грижі білої лінії живота якість життя поступово покращується. Стандартизовані показники якості життя показали, що у пацієнтів після алопластики грижового дефекту грижі білої лінії живота достовірно кращі, ніж після автопластики.
Найти похожие

18.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Калуцький І. В., Плаксивий О. Г., Мазур О. О., Яковець К. І.
Заглавие : Динаміка фібринолітичної активності ексудату у хворих на хронічний гнійний верхньощелепний синуїт при комплексному лікуванні із застосуванням тіотриазоліну
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 84-87 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНАЯ ПАЗУХА -- MAXILLARY SINUS
ЭКССУДАТЫ И ТРАНССУДАТЫ -- EXUDATES AND TRANSUDATES
Аннотация: Вивчено особливості впливу тіотриазоліну на фібринолітичну активність ексудату верхньощелепних пазух при місцевому і загальному його застосуванні в комплексному лікуванні хворих на хронічний гнійний верхньощелепний синуїт проводилося стандартне лікування без застосування тіотриазоліну (контрольна група), а в 53 хворих - лікування поєднувалося з місцевим та загальним використанням тіотриазоліну. Встановлено, що сумарна фібринолітична активність значно знижувалася в процесі лікування. Застосування тіотриазоліну вірогідно зменшувало неферментативний фібриноліз у сумарній фібринолітичній активності ексудату верхньощелепних пазух та скорочувало терміни лікування.
Найти похожие

19.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Комаревцева І. О., Чеботарьова А. А., Яковлева Т. П., Журба О. А.
Заглавие : Вплив застосування мезенхімальних стовбурових клітин, культивованих в апоптоз-індукованому оточенні на активність системи оксиду азоту в ішемічній тканині
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 88-91 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ МЕЗЕНХИМНЫЕ -- MESENCHYMAL STROMAL CELLS
КЛЕТКИ КУЛЬТИВИРУЕМЫЕ -- CELLS, CULTURED
АЗОТА ОКСИДЫ -- NITROGEN OXIDES
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- RENAL INSUFFICIENCY
Аннотация: У статті наводяться дані визначення вмісту вільного метаболіту оксиду азоту в нирковій тканині лабораторних щурів, яким моделювали експериментальну гостру ниркову недостатність, і зміни концентрації цього метаболіту на тлі внутрішньовенного уведення тваринам культури мезенхімальних стовбурових клітин, культивованих в апоптоз-індукованому оточенні. Це оточення моделювалося шляхом додавання до стандартного культурного середовища гомогенату попередньо ішемізованої ниркової тканини тварин. Отримані дані свідчать про зростання рівня метаболіту оксиду азоту при формуванні патологічного процесу та його різке зменшення при уведенні тваринам мезенхімальних стовбурових клітин.
Найти похожие

20.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Ларичева О. М., Цебржинський О. І., Черно В. С.
Заглавие : Прооксидантно-антиоксидантний баланс легень за умов карагінінового плевриту та короткотривалої гіперфункції епіфіза
Место публикации : Буковинський медичний вісник. - Чернівці, 2016. - Т. 20, № 3. - С. 92-95 (Шифр БУ5/2016/20/3)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: ЭПИФИЗЫ -- EPIPHYSES
ПЛЕВРИТ -- PLEURISY
ЛЕГКИЕ -- LUNG
Аннотация: Вивчено вільнорадикальні та антиоксидантні процеси в легенях щурів з карагініновим плевритом за умов 10-добової гіперфункції епіфіза. Встановлено, що мелатонін не викликав суттєвих змін з боку утворення супероксиду у тварин з карагніновим плевритом, але він сприяв зниженню процесів пероксидації в досліджуваних органах. При цьому значних змін активності антиоксидантних ферментів не спостерігалося.
Найти похожие

 1-20    21-40   41-58 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)