Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=БУ5/2021/25/4<.>
Общее количество найденных документов : 25
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-25 
1.


   
    Ефективність застосування остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження [Текст] / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДЕНТАЛЬНОЙ ПЛАСТИНКИ ИМПЛАНТАЦИЯ -- BLADE IMPLANTATION (методы)
СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ МЕЗЕНХИМНЫЕ -- MESENCHYMAL STROMAL CELLS
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ -- ADIPOSE TISSUE
Аннотация: Мета роботи – виявити ефективність застосування остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, які були використані для заповнення кісткових дефектів під час проведення стоматологічних операцій перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження. Матеріал і методи. Обстеження та лікування із застосуванням дентальної імплантації проведено 140 пацієнтам, яким для збільшення об’єму кісткової тканини альвеолярних відростків щелеп за допомогою різних остеопластичних матеріалів попередньо були проведені хірургічні втручання. Усіх пацієнтів розподілено на ІІІ групи: І (основна) група – 49 осіб (35,0 %), у яких для відновлення кісткової тканини альвеолярних відростків застосовувався препарат «Колапан–Л»; ІІ (основна) група – 62 пацієнти (44,29 %), у яких аугментація кісткових дефектів здійснювалась за допомогою запропонованої нами композиції: препарату «Колапан–Л», мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагаченої тромбоцитами плазма крові; ІІІ (контрольна) група – 29 пацієнтів (20,71 %), у яких загоєння рани відбувалося під кров’яним згустком (спонтанне). Результати. Встановлено, що в пацієнтів, у яких для заповнення кісткових дефектів застосовувалась комбінація на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, препарату «Колапан–Л» та збагаченої тромбоцитами плазма крові, після встановлення дентальних імплантатів повністю відновлювались периімплантатні тканини. Висновки. Ефективність застосування запропонованої нами остеопластичної комбінації на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, препарату «Колапан–Л» та збагаченої тромбоцитами плазма крові у пацієнтів підтверджено позитивною динамікою пародонтального індексу РМА, проби Шиллера-Писарєва та значеннями гігієнічного індексу OHI–S упродовж спостереження. Використання остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини під час проведення стоматологічних операцій покращує регенеративні та репараційні властивості кісткової тканини щелеп, полегшує післяопераційний перебіг та сприяє скороченню термінів стаціонарного лікування пацієнтів.
Доп.точки доступа:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Лопушняк, Л. Я.
Дмитренко, Р. Р.
Бойчук, О. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Стан гормонального балансу у дівчат пубертатного віку з порушенням менструальної функції на тлі ожиріння [Текст] / А. А. Боршуляк [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МЕНСТРУАЛЬНЫЙ ЦИКЛ -- MENSTRUAL CYCLE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (осложнения)
ПОДРОСТКОВ РАЗВИТИЕ -- ADOLESCENT DEVELOPMENT (физиология)
ГОНАДОТРОПИНЫ -- GONADOTROPINS
Аннотация: Порушення менструального циклу в дівчат пубертатного віку на тлі гормонального дисбалансу посідають вагоме місце в структурі гінекологічної патології, оскільки в подальшому можуть призвести до стійких та незворотних змін у процесі становлення репродуктивної системи. Мета роботи – дослідити стан гормонального балансу в дівчат пубертатного віку на тлі ожиріння. Матеріал і методи. Обстежено та проліковано 79 дівчат-підлітків із порушенням менструальної функції на тлі ожиріння. Всім пацієнткам також проведено комплексне обстеження з визначенням рівня гормонів у сироватці крові. Результати. Встановлено, що в дівчат-підлітків з ожирінням спостерігається чітка відмінність у вираженості гіперандрогенних порушень вуглеводного обміну та інсулінорезистентності. Висновок. Встановлено чіткий взаємозв’язок становлення менструальної функції від стану гонадотропної функції гіпофіза. Виявили зміни гормонального профілю в дівчат пубертатного віку на тлі ожиріння, а саме гіперлептинемію і лептинорезистентність, які корегували немедикаментозною та медикаментозною терапією.
Доп.точки доступа:
Боршуляк, А. А.
Андрієць, О. А.
Цисар, Ю. В.
Андрієць, А. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Дубецька, Т. О.
    Роль еозинофіл-опосередкованого запалення у формуванні ремоделінгу дихальних шляхів у хворих на бронхіальну астму школярів [Текст] / Т. О. Дубецька, O. К. Колоскова, Г. А. Білик // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 15-22. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (диагностика)
ЭОЗИНОФИЛЫ -- EOSINOPHILS
ШКОЛЬНИКИ -- SCHOOL STUDENTS
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ РЕМОДЕЛИРОВАНИЕ -- AIRWAY REMODELING
Аннотация: Бронхіальна астма (БА) являється хронічним захворюванням, що проявляється комплексом симптомів, які зумовлені запальними змінами в бронхах та спричиняють їх гіперреактивність. Переважно еозинофільне запалення дихальних шляхів у подальшому може сприяти структурній перебудові бронхів (ремоделінгу). Наразі серед дослідників не існує однієї думки щодо причин формування ремоделінгу дихальних шляхів та його клінічного значення. Разом із тим, описані випадки формування ремоделінгу дихальних шляхів у дітей ще до встановлення остаточного діагнозу бронхіальної астми. Мета роботи - дослідити особливості запальних змін дихальних шляхів, враховуючи маркери ремоделінгу, що визначаються безпосередньо у мокротинні хворих на бронхіальну астму дітей шкільного віку та оптимізувати менеджмент даного захворювання. Матеріал і методи. Для вивчення особливостей формування ремоделінгу дихальних шляхів на базі Обласного комунального неприбуткового підприємства «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» комплексно обстежено 75 дітей, хворих на персистувальну бронхіальну астму. Дітей розподілено на дві клінічні групи залежно від рівня в надосадовій рідині мокротиння вазоендотеліального фактору росту (VEGF) та матричної металопротеїнази 9 (MMP-9). До першої (І) групи увійшли 37 школярів, у яких концентрація VEGF перевищувала 80,0 нг/мл, а ММР-9 було більше за 5,2 нг/мл. Другу (ІІ) групу порівняння сформували 38 дітей, в яких перебіг БА не супроводжувався накопиченням у супернатанті мокротиння маркерів ремоделінгу дихальних шляхів вище вказаної розподільчої точки. Результати дослідження. Встановлено особливості формування ремоделінгу дихальних шляхів на підставі накопичення у мукоспіні мокротиння таких його маркерів, як VEGF80,0 нг/мл, ММР-9 5,2 нг/мл. Показано, що ремоделінг бронхів асоціюється із зменшенням частки хворих із легким персистуванням астми, втратою контролю над її симптомами, переважанням обтяженості сімейного алергологічного анамнезу за обома батьківськими родоводами, негативним впливом тютюнопаління матері. Найбільш чутливим маркером у верифікації ремоделінгу бронхів виявився маргінально високий вміст загального IgE (750 МО/мл) у сироватці крові (чутливість тесту - 95,8% (95%ДІ 89,7-98,8), який доцільно поєднувати в діагностичному алгоритмі з більш специфічними тестами для оптимізації верифікації ремоделінгу дихальних шляхів та розробки персоналізованих лікувальних тактик. Висновок. Формування ремоделінгу бронхів при бронхіальній астмі у школярів асоціюється з еозинофільним характером запалення бронхів, супроводжується підвищенням рівня еозинофілії крові (10%) та мокротиння (у середньому 10,5±1,0%) зі зростанням активності мієлопероксидази та ознаками дегрануляції ацидофільних гранулоцитів мокротиння, а також маргінально високою концентрацією загального IgE (750 МО/мл) у сироватці крові у 95,8% хворих.
Доп.точки доступа:
Колоскова, О. К.
Білик, Г. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


   
    Застосування кластерних та класифікаційних методів DataMining у дослідженні механізмів взаємообтяження реактивного артриту та хронічного пієлонефриту за показниками метаболізму сполучної тканини [Текст] / О. В. Залявська [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 23-29. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
АРТРИТ РЕАКТИВНЫЙ -- ARTHRITIS, REACTIVE (метаболизм)
ПИЕЛОНЕФРИТ -- PYELONEPHRITIS (метаболизм)
СОЕДИНИТЕЛЬНАЯ ТКАНЬ -- CONNECTIVE TISSUE (метаболизм)
ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫЙ АНАЛИЗ ДАННЫХ -- DATA MINING (использование)
Аннотация: Порушення обмінних процесів у системі «протеоглікани-колаген», зміна ферментативних реакцій у хворих на реактивний артрит (РеА) найчастіше передують багатьом ускладненням, у тому числі і порушенню функції нирок. Класичні регресійні методи малоінформативні у визначенні взаємообтяження РеА та хронічного пієлонефриту (ХП), а також первинності виникнення хвороби. Мета роботи – дослідити можливі взаємозв’язки між РеА і ХП з метою встановлення ранніх критеріїв прогнозування розвитку ХП на тлі РеА за показниками метаболізму сполучної тканини. Матеріал і методи. Обстежено 113 пацієнтів, яких розподілено на дві групи: перша група – хворі на урогенний РеА, активність I-III ст. ФНС I-III ст. (n=65); друга група – хворі на урогенний РеА та ХХН I-II ст.: пієлонефрит у фазі загострення, (n=48). Контрольну групу склали 20 практично здорових осіб. Середня тривалість захворювання обстежених пацієнтів складала 24,4±4,7 місяця. Середній вік пацієнтів складав 32,5±1,2 року. Для обробки отриманих результатів досліджень використано кластерні та класифікаційні методи аналізу DataMining. Результати. У результаті кластеризації методами k-середніх та нечіткої кластеризації отримано однакові результати належності до кластерів. Зокрема, вірно діагностовано хворобу РеА в 48 випадках, що становить 74 % всіх діагностованих, 17 осіб (26 %) віднесено до кластеру «2». У другому кластері є теж невідповідність. Зокрема з 32 осіб, в яких діагностовано РеА+ХП, у цей кластер, відповідно до математичних розрахунків, потрапило 28 осіб, тобто 88 %. Чотири пацієнти (13 %) віднесено до кластеру «1», тобто до осіб, в яких має бути діагностована лише одна хвороба РеА. Це свідчить про те, що межа між кластерами РеА та РеА+ХП є дещо розмита. А це є підставою встановлення того факту, що хвороба РеА поступово може призвести до ХП. Висновки. За допомогою методів кластеризації DataMining встановлено найбільшу значущість у діагностичному алгоритмі прогресування РеА таких показників, як вміст у крові вільного оксипроліну (ВОП), білокзв’язаного оксипроліну (БЗОП), ступінь колагенолітичної активності (КЛА) плазми крові (інтенсивність лізису азоколу), котрі показали пряму залежність від ступеня активності запального процесу. Зростання ВОП13,8 мкмоль/л, БЗОП65,0 мкмоль/л та КЛА (за азоколом)0,85 мкг/мл за 1год є вірогідними чинниками ризику прогресування та ранніми критеріями тяжкого перебігу РеА та ХП.
Доп.точки доступа:
Залявська, О. В.
Хухліна, О. С.
Ткач, Л. П.
Ніка, О. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Зозуля, В. М.
    Можливості ідентифікації водія та пасажира в результаті комплексного аналізу травм всередині салону автомобіля класу J при лобовому зіткненні [Текст] / В. М. Зозуля // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
БЕДСТВИЯ, АВАРИИ И КАТАСТРОФЫ -- DISASTERS
НЕСЧАСТНЫЕ СЛУЧАИ ТРАНСПОРТНЫЕ -- ACCIDENTS, TRAFFIC
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА -- FORENSIC MEDICINE
АВТОМОБИЛИ -- AUTOMOBILES (классификация)
Аннотация: Мета роботи – встановити можливості ідентифікації водія та пасажира в результаті комплексного аналізу травм всередині салону автомобіля класу J при лобовому зіткненні. Матеріал і методи. Проаналізовано 179 дорожньо-транспортних пригод із смертельним наслідком, з яких прицільно розглядали ушкодження водія та пасажира при фронтальному зіткненні в салоні автомобілів класу J відповідно до Європейської економічної класифікації. Застосовували візуальний огляд та судово-медичну криміналістичну експертизу. Виявлені ушкодження вносили в базу даних Microsoft Access. Статистичний аналіз проводили в програмі Microsoft Excel. Результати. Аналіз отриманих ушкоджень водієм та пасажиром показав, що на практиці в салоні сучасного автомобіля класу J специфічні ознаки ідентифікації трапляються дуже рідко. Характерними для водія є розриви легень, як результат взаємодії з рульовою колонкою, відповідно переломи ребер справа та зліва, переломи груднини. Розподіл ушкоджень кінцівок відзначався переважанням правобічної орієнтації – внаслідок контакту з центральною консоллю: ушкодження м’яких тканин правої руки та правої ноги. Для пасажирів характерними ушкодження лівобічної локалізації – результат взаємодії з центральною консоллю відповідно спостерігалися: травма голови зліва, розриви селезінки, ушкодження м’яких тканин та кісток зліва. Висновки. Ідентифікація водія та пасажира вимагає комплексної фіксації та аналізу отриманих ушкоджень. Характерними для водія є розриви легень, як результат взаємодії з рульовою колонкою, відповідно переломи ребер справа та зліва, переломи груднини. Розподіл ушкоджень кінцівок водіїв відзначався переважанням правобічної орієнтації – внаслідок контакту з центральною консоллю: ушкодження м’яких тканин правої руки та правої ноги. Для пасажирів характерними ушкодження лівобічної локалізації – результат взаємодії з центральною консоллю, відповідно спостерігалися: травма голови зліва, розриви селезінки, ушкодження м’яких тканин та кісток зліва.
Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Комар, Т. В.
    Варіантна анатомія м’язів передньої групи гомілки у плодів людини 4-6 місяців [Текст] / Т. В. Комар // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
НОГА -- LEG (анатомия и гистология)
ПЛОД -- FETUS (анатомия и гистология)
Аннотация: Мета роботи – з’ясувати варіантну анатомію м’язів передньої групи гомілки у плодів людини 4-6 місяців. Матеріал і методи. Дослідження проведено на 28 препаратах плодів людини 81,0-230,0 мм тім’яно-куприкової довжини (ТКД) за допомогою методів макромікроскопічного препарування, морфометрії та статистичного аналізу. Результати. При вивченні особливостей будови і топографії м’язів передньої групи гомілки у 26 плодів людини 4-6 місяців виявлено класичні місця початку і прикріплення, типову форму та кількість м’язів. У двох плодів виявлено рідкісні варіанти м’язів передньої групи гомілки. Висновки. Індивідуальні особливості м’язів передньої групи гомілки у плодів людини полягають у варіації їхньої будови, форми, кількості, місць початку та прикріплення. У більшості досліджених плодів м’язи передньої групи гомілки мали класичний початок, однак варіювала протяжність та площа прикріплення з тенденцією до подовження та розширення. У плода 105,0 мм ТКД виявлено бічну та присередню голівки переднього великогомілкового м’яза, а у плода 175,0 мм ТКД спостерігалась додаткова нижня голівка довгого м’яза-розгинача пальців.
Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Малишевський, І. О.
    Надмірна маса тіла та коморбідності у хворих на злоякісні новоутворення органів черевної порожнини [Текст] / І. О. Малишевський // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 38-41. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- ABDOMINAL NEOPLASMS (диагностика)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ВЕС ИЗБЫТОЧНЫЙ -- OVERWEIGHT (осложнения)
Аннотация: Мета роботи – встановити клінічне та патогенетичне значення надмірної маси тіла та коморбідності у хворих на злоякісні новоутворення органів черевної порожнини. Матеріал і методи. Дослідження виконане на базі ОКНП "Чернівецький обласний клінічний онкологічний центр" та клініки онкології Буковинського державного медичного університету, охоплює матеріали спостереження 50 хворих на новоутворення інтрабдомінальної локалізації. З них, 35 осіб основної групи мали ожиріння (індекс маси тіла ?30), решта – склали групу порівняння. Розраховували індекс коморбідності, відношення ризиків розвитку ускладнень, з вираховуванням довірчих інтервалів, коефіцієнта Fisher (Р) та ?2 за Yates та Pearson. Результати. У групі порівняння супутні захворювання визначалися тільки в шести осіб (40,0%), в основній групі супутні захворювання визначалися в усіх хворих. Значення індексу коморбідності в основній групі було 11,23±0,98 проти 6,37±0,72 (Р=0,005). Ризик виникнення ускладнень суттєво збільшується при наявності ожиріння (ВШ+ – 2,49,min-1,29, max-4,80). Дещо зростає термін госпіталізації (22,36±3,14 в основній групі, проти 16,73±2,50 у групі порівняння, Р=0,18). Висновки. У хворих на злоякісні новоутворення органів черевної порожнини ризик виникнення післяопераційних ускладнень в 1,29-6,96 раза вище, ніж за відсутності ожиріння. Наявність ожиріння є значним чинником обтяження стану, подовжує термін госпіталізації хворих на злоякісні новоутворення, створює додаткові виклики для хірурга-онколога.
Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


    Михалойко, О. Я.
    Варіативність показника середнього об’єму тромбоцитів у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом раннього відновного періоду залежно від коморбідності [Текст] / О. Я. Михалойко // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 42-46. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ИНСУЛЬТ -- STROKE (кровь)
ТРОМБОЦИТОВ СРЕДНИЙ ОБЪЕМ -- MEAN PLATELET VOLUME
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
Аннотация: Висока реактивність тромбоцитів у пацієнтів із перенесеним ішемічним некардіоемболічним інсультом асоціюється із збільшенням ризику повторних ішемічних подій. Однак їх детермінанти ще недостатньо вивчені. Мета дослідження – вивчення змін показника середнього об’єму тромбоцитів у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом у ранньому відновному періоді залежно від коморбідності. Матеріал і методи. Проведено клініко-лабораторний аналіз 90 хворих із перенесеним гострим некардіоемболічним інсультом раннього відновного періоду. Серед обстежених було 49 чол. та 41 жін. віком (60,42±6,8) років. Тромбоцитограму із визначенням кількості тромбоцитів (PLT), середнього об’єму тромбоцитів (MPV) визначалась на гематологічному аналізаторі Abacus 30. Результати. Достовірно частіше найвищі показники середнього об’єму тромбоцитів відзначалися у пацієнтів з атеротромботичним підтипом ішемічного інсульту з більшим неврологічним дефіцитом. Пацієнти з найвищими показниками MPV мали більшу поширеність діабету, підвищений індекс маси тіла та ступінь церебрального атеросклерозу порівняно з пацієнтами з нижчими рівнями MPV. Висновок. Підвищення показника MPV у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом відзначається паралельно зі збільшенням впливу відомих факторів розвитку серцево-судинних захворювань, що спричиняють прогресування ураження судинного ендотелію та атеротромбозу і свідчить про зростання ризику виникнення повторного інсульту.
Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Моісеєнко, К. А.
    Аналіз зв’язку rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 з ішемічним атеротромботичним інсультом в осіб з нормальним та підвищеним артеріальним тиском [Текст] / К. А. Моісеєнко // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 47-52. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ИНСУЛЬТ -- STROKE (генетика)
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- ARTERIAL PRESSURE
Аннотация: Актуальність. Ішемічний атеротромботичний інсульт (ІАТІ) – мультифакторіальне захворювання, викликане поєднанням генетичних чинників та факторів навколишнього середовища. Незважаючи на численні дослідження патогенетичної складової ішемічних уражень мозку, відсутні доклінічні біомаркери, які могли б стати підґрунтям для вивчення молекулярних процесів, що лежать в основі цього захворювання. Саме тому стратегія вивчення патогенезу ішемічного інсульту має полягати у визначенні генів-кандидатів, які беруть участь у реалізації його основних ланок. Відомо, що при ішемічному інсульті аномальна експресія MALAT1 відіграє важливу роль в ангіогенезі, апоптозі та запаленні. Однак дослідження зв’язку SNP варіантів гена MALAT1 з ІАТІ нечисленні. Мета роботи – вивчення можливого зв’язку rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 з ішемічним інсультом серед осіб з нормальним та підвищеним АТ. Матеріал і методи. Для дослідження використана венозна кров 200 хворих на ІАТІ. Контрольну групу склали 234 практично здорові особи. Для визначення rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 використано метод полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі (Real-time PCR). Статистичний аналіз виконано з використанням програми SPSS (версія 17.0, IBM, США). Результати. Встановлено, що розподіл генотипів GG, GC та CC серед осіб з підвищеним артеріальним тиском (АТ) у контролі становило 84,9 %, 13,7 % та 1,4 %, а серед хворих на ІАТІ - 62,7%, 30,0%, 7,3% відповідно. Застосування ?2-критерію Пірсона дало змогу виявити статистично значущу різницю в розподілі генотипів між групами порівняння (?2 = 12,015; Р = 0,002). Результати регресійного аналізу показали статистично значущі асоціації rs4102217-поліморфізму з ІАТІ у трьох моделях успадкування. Так, ризик розвитку ІАТІ зростає у 2,97 раза для пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що є носіями С-алеля (ORпопр= 2,97; 95% СІ =1,286-6,785; Рпопр= 0,011). Висновки. Встановлено зв’язок між rs4102217-поліморфізмом гена MALAT1 та розвитком ІАТІ у осіб з нормальним та підвищеним тиском.
Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


    Никитюк, С. О.
    Клініко-серологічні особливості Лайм-Бореліозу в різних регіонах України [Текст] / С. О. Никитюк, І. М. Кліщ, C. І. Климнюк // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 53-61. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE (диагностика)
Аннотация: Бореліоз Лайма – ендемічна хвороба Західної України. Інфекції викликають представники роду Borrelia. Основна частина. Проведено обстеження 275 дітей віком від 1 до 18 років у лабораторії Центру з вивчення Лайм-бореліозу та інших інфекцій, що передаються кліщами. Матеріал і методи. Серологічне дослідження дітей проводили за методом двохетапної діагностики, використовуючи насамперед ІФА та підтверджуючи результати імуноблотом. Проведені базові дослідження, пов?язані з клінічними та імунологічними обстеженнями, включаючи дані ІФА і Immunoblot EUROLINE Borrelia RN-AT. Результати. Обстежено 275 дітей. Серед них 179 дітей із Тернопільської області, 31 – із Житомирської, 30 – із Хмельницької і 35 – із Рівненської області – віком 1–18 років. Діти мали неспецифічні прояви інфекції, а саме: слабкість, в?ялість, недомагання. У них проводився скринінг крові на наявність Ig M I IgG до B. burgdorferi s.l. Висновки 1. Генотип B. burgdorferi sensu stricto виявлено у дітей деяких регіонів України – Тернопільської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської областей. 2. IgM до антигенів Ospc B. garinii переважали над Ospc b. afzelii, Ospc b. burdorferi у дітей Тернопільської області. 3. ІgG до антигенів Vlse B. burdorferi переважали над відповідними антигенами B. afzelii, Vlse B. garinii у дітей Тернопільській області. 4. Рівень антитіл до антигенів Ospc B. garinii, Ospc b. afzelii, Ospc b. burdorferi в Хмельницькій області переважає над рівнем антитіл антигенів по інших обстежених областях. 5. Порівняно з Тернопільською областю, другою за ендемічністю щодо Лайм-бореліозу, є Хмельницька область, оскільки рівень титру антитіл IgG у дітей Тернопільської (17,3 %) і Хмельницької (10 %) областей значно вищий, аніж у Житомирській (6,4 %) та Рівненській (2,8 %) області.
Доп.точки доступа:
Кліщ, І. М.
Климнюк, С. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


   
    Ефективність застосування ліпіну в комплексному лікуванні негоспітальних пневмоній, асоційованих із COVID-19 [Текст] / Ю. О. Новиченко [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПНЕВМОНИЯ -- PNEUMONIA (лекарственная терапия)
КОРОНАВИРУС -- CORONAVIRUS (патогенность)
ЛЕЦИТИНЫ -- LECITHINS (терапевтическое применение)
Аннотация: Мета роботи – дослідити ефективність впливу терапії препарату Ліпін-Біолік на клінічний перебіг пневмоній середньої тяжкості, асоційованих з Covid-19. Матеріал і методи. Проведено аналіз 94 медичних карт стаціонарних хворих, які лікувались у пульмонологічному відділенні ОКНП Чернівецької обласної клінічної лікарні у 2020-2021 рр. Пацієнтів розподілено на дві групи: 66 хворих на вірусно-бактеріальну пневмонію середньої тяжкості, асоційовану з Covid-19 (основна група), лікування яких включало застосування антибіотиків, антикоагулянтів та довенного введення розчину ліпіну, та контрольну групу - хворі на пневмонії (28 пацієнтів), які отримували лише антибіотики та антикоагулянти. Результати. Стан пацієнтів після проведеного лікування покращився в обох групах, проте в основній групі швидше, ніж у контрольній (на 4-5 днів) відбувалося зменшення задишки, вмісту в крові Д-димеру, нормалізація підвищеного АТ і Т тіла, покращення сатурації кисню. Окрім того, за даними рентгенографії ОГК, проведеної через три тижні після лікування, в осіб основної групи швидше відбувалось зменшення ділянок інфільтрації в легенях і, відповідно, формування стійких даних доводять високу ефективність ліпіну. Висновки. Дані доводять високу ефективність ліпіну (ліпосомальних форм природного фосфатидилхоліну) для лікування вірусних пневмоній у практиці лікаря-пульмонолога з метою зменшення ризику фіброзування легеневої тканини й ризиків тромбоутворення та як сурфактант-протекторної терапії.
Доп.точки доступа:
Новиченко, Ю. О.
Хухліна, О. С.
Коваленко, С. В.
Дудка, І. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

12.


   
    Порівняльний аналіз структурної топографії каналу нижньої щелепи при атрофії кісткової тканини із застосуванням методу комп’ютерної томографії [Текст] / А. П. Ошурко [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 68-74. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПЕРИОДОНТАЛЬНАЯ АТРОФИЯ -- PERIODONTAL ATROPHY (диагностика)
ТОМОГРАФИЯ -- TOMOGRAPHY (методы)
ЧЕЛЮСТЬ НИЖНЯЯ -- MANDIBLE
Аннотация: Важливо зазначити місце комп’ютерної томографії у вивченні кісткової тканини, яка дає змогу встановити особливості структурної топографії лівого та правого каналів нижньої щелепи по відношенню до її структур, одержати інформацію про будову зовнішньої та внутрішньої кортикальних пластинок та визначити денситометричні значення, які вказують на якісні характеристики, що відображають тип щільності кісткової тканини, навіть у її віковій динаміці. Мета дослідження – провести аналіз структурних топографічних особливостей каналу нижньої щелепи людини при атрофії кісткової тканини, зумовленої кінцевими дефектами зубних рядів. Матеріал і методи. Проведені морфометричні дослідження, у виразі абсолютних значень, розташування каналу нижньої щелепи людини з набутими адентіями, у формі кінцевих дефектів зубних рядів, після параклінічного огляду цифрових записів 243 комп’ютерно-томографічних конусно-цифрових зображень, сканованих системою екстраоральної рентгенографії Vatech PaX-I 3D Green з діапазоном розміру сканування 16 x 9 см, фокальної плями 0,5 мм (ІЕС60336) шкалою сірого 14 Біт з розміром 0,2/0,3 вокселя. Результати. Отримані середні абсолютні значення характеризують наявні якісні морфологічні перетворення, хоч і потребують статистичного аналізу, проте можуть бути використані під час ухвалення клінічних рішень щодо реабілітації пацієнтів методами дентальної імплантації, проведення остеосинтезу чи застосування інших реконструктивних операцій у щелепно-лицевій ділянці. Висновки. При збереженні зубних рядів (перша група дослідження) топографія правого каналу нижньої щелепи пролягає з наближенням до язикової поверхні на ? 1.5 мм, який обмежений лише кортикальним шаром кісткової тканини, при набутих кінцевих дефектах зубних рядів - ? 3.8 мм. «Морфологічна транспозиція» для лівого каналу нижньої щелепи в першій групі порівняння становить ? 2.1 мм, проте, в осіб із набутими кінцевими дефектами - ? 3,05 мм, з віддаленням до середини від зовнішнього кортикального шару язикової поверхні кісткової тканини.
Доп.точки доступа:
Ошурко, А. П.
Олійник, І. Ю.
Кузняк, Н. Б.
Яковець, К. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

13.


   
    Стан органів гепатобіліарної зони у пацієнтів із геморагічним васкулітом [Текст] / О. М. Радченко [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 75-79. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПУРПУРА ШЕНЛЕЙНА-ГЕНОХА -- PURPURA, SCHOENLEIN-HENOCH (осложнения)
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (повреждения)
ЖЕЛЧНЫЙ ПУЗЫРЬ -- GALLBLADDER (повреждения)
Аннотация: Системні васкуліти супроводжуються частими ураженнями печінки, проте щодо геморагічного васкуліту дані літератури нечисленні. Мета – визначити структурно-функціональний стан печінки та жовчного міхура (ЖМ) у пацієнтів з геморагічним васкулітом. Матеріал і методи. Ретроспективно проаналізовано результати обстеження 75 хворих, 57% жінок та 43% чоловіків, середній вік (47,7±4,3) років, в яких оцінено структурно-функціональний стан печінки та ЖМ (загальний білірубін, трансамінази, гаммаглутамілтранспептидаза (ГГТП), лужна фосфатаза). Цифрові дані опрацьовані статистично, подані як (M±m), кореляції оцінені за Пірсоном (r), за поріг істотності прийнято р0,05. Результати. Встановлено, що в 73,9% пацієнтів із геморагічним васкулітом спостерігаються сонографічні ознаки ураження печінки, у 61,3% жовчного міхура, хоча до діагнозу вони винесені лише у 3,9%, що вказує на недостатню увагу лікарів. Середні значення рутинних лабораторних маркерів ураження печінки були у межах норми. У 46,5% спостерігалась гіпобілірубінемія, що вказує на окисний стрес. Серед пацієнтів з геморагічним васкулітом діагностовано збільшення білірубіну (4,2%), аспартатамінотрансферази (2,7%), аланінамінотрансферази (4,0%), індексу де Рітіса (42,7%), ГГТП (36,4%), лужної фосфатази (53,3%). Висновки. Рівень білірубіну прямо корелював з гемоглобіном, АСТ та АЛТ – обернено із загальним холестерином, індекс де Рітіса - з ?-глобулінами, еритроцитами та моноцитами крові, маркерами холестазу, гамма-глутамілтранспептидази – з еритроцитами та швидкістю їх осідання.
Доп.точки доступа:
Радченко, О. М.
Комариця, О. Й.
Стрільчук, Л. М.
Зімба, О. О.

Свободных экз. нет

Найти похожие

14.


   
    Морфометричні параметри шлуночкової системи головного мозку у дітей дошкільного віку [Текст] / М. О. Ризничук [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 80-85. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ЖЕЛУДОЧКИ -- CEREBRAL VENTRICLES (аномалии)
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Мета роботи – встановити статево-вікові відмінності шлуночкової системи головного мозку в дітей дошкільного віку. Матеріал і методи. Обстежено 36 пацієнтів віком від двох до п’яти років, які мешкають у Чернівецькій області та зверталися до КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» м. Чернівці впродовж 2019-2020 р., із них 22 дівчинки і 14 хлопчиків. Аналіз отриманих результатів проведено в пакеті «STATISTICA 5,5» (з використанням непараметричних методів). Результати. При вивченні показників ЕХО-ЕГ не виявлено міжпівкульної асиметрії в жодному випадку. Відстань до кінцевого комплексу справа та зліва була більшою в дівчаток порівняно з хлопчиками практично у всіх вікових категоріях, крім трирічного віку, де виявлена протилежна тенденція. При аналізі М-ехо згідно з віком виявлено фізіологічне збільшення показника у дворічному віці у хлопчиків та в дівчаток. У подальшому у хлопчиків поступово зменшується відстань до М-ехо з віком. У дівчаток даний показник максимально зменшений у 3-річному віці. При порівнянні за віковими параметрами ширини М-ехо виявлено фізіологічне збільшення показника у дворічному віці у представників обох статей із подальшим зменшенням його до п’ятирічного віку. У всіх обстежуваних дітей форма серединного комплексу була у вигляді піків із вузькою, чіткою основою, з однією вершиною. При порівнянні за віковими параметрами виявлено стабільну величину індексу мозкового плаща у всіх вікових групах. У всіх обстежених дітей показник “пульсації” не перевищував 20%. Висновки. При вивченні показників: відстані до кінцевого комплексу, відстані до М-ехо, ширини М-ехо виявлено фізіологічне збільшення даного показника в дітей дворічного віку з подальшим його зменшенням до п’ятирічного віку. Індекс мозкового плаща та показник пульсації у всіх вікових групах практично не змінювалися.
Доп.точки доступа:
Ризничук, М. О.
Хмара, Т. В.
Комшук, Т. С.
Заморський, І. І.
Кіюн, І. Д.
Петрюк, А. Є.

Свободных экз. нет

Найти похожие

15.


    Рудень, В. В.
    Апофегма про смертність населення з причини хвороб системи кровообігу у контексті місця проживання померлих - як апорія в суспільному житті України [Текст] / В. В. Рудень // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 86-94. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СМЕРТНОСТЬ -- MORTALITY
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES (смертность)
Аннотация: Мета роботи – встановлення та обґрунтування біостатистичних тенденцій у стані смертності населення України з причини хвороб системи кровообігу (I00-I99) у контексті місця проживання померлих за період 2009-2019 роки. Матеріал і методи. Виконано епідеміологічне, одномоментне, суцільне, проспективне наукове дослідження з використання статистичних даних Державної служби статистики та Центру медичної статистики МОЗ України за період 2009-2019 роки, де зведення їх та опрацювання здійснювалося автором в електронних таблицях пакета Microsoft Office Еxcel (2019). Використано ретроспективний, біостатистичний, математичний, абстрактний та графічний методи дослідження, а також методи викопіювання, дедуктивного освідомлення, структурно-логічного аналізу з урахуванням принципів системності. Результати. Отримані наслідки засвідчують, що смертність з причини хвороби системи кровообігу (I00-I99), протягом досліджуваного часового проміжку (2009-2019), є домінуючою в загальній структурі смертності населення України, де перше рейтингове місце зі смертності стійко посідає ішемічна хвороба серця (I20, I24-I25) особливо серед мешканців сільських територій країни, тоді як наступні рангові місця: друге, третє, четверте, послідовно та неподатливо поділяють ураження судин головного мозку (I60-I69), інфаркт міокарда (I21-I24) та гіпертонічна хвороба (I10-I15), що є домінуючими у жителів міських територій. Висновки. Враховуючи надмірний та прямий тягар смертності з причини хвороби системи кровообігу на кількісний склад населення країни та його негативний вплив на якість життя людей, а також стан громадського здоров’я, соціально-економічного благополуччя та ресурсне забезпечення суспільства, від держави Україна вимагається рішучих та дієвих першочергових адекватних управлінських рішень профілактичного змісту щодо мінімізації серцево-судинної патології (I00-I99) у контексті змісту «Європейських рекомендацій з профілактики серцево-судинних захворювань у клінічній практиці (2016)».
Свободных экз. нет

Найти похожие

16.


    Сидорчук, А. Р.
    Зв’язок ендотеліальної функції, товщини "інтима-медіа" із окремими клінічними та метаболічними параметрами у хворих на артеріальну гіпертензію з урахуванням генетичних предиктів [Текст] / А. Р. Сидорчук // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СОННОЙ АРТЕРИИ ИНТИМА-МЕДИА ТОЛЩИНА -- CAROTID INTIMA-MEDIA THICKNESS
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (генетика)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ -- ENDOTHELIUM, VASCULAR
Аннотация: Мета роботи – дослідити зв’язки ендотеліальної функції, товщини "інтима-медіа" (ТІМ) сонних артерій, окремих антропометричних, клінічних та метаболічних параметрів у хворих на есенційну артеріальну гіпертензію (ЕАГ) залежно від поліморфізму генів NOS3 (rs2070744) і GNB3 (rs5443). Матеріал і методи. У дослідженні взяли участь 100 хворих на ЕАГ і 48 практично здорових групи контролю, яким виконали комплекс клінічно-лабораторних обстежень. У роботі вивчали кореляцію показників ендотелій-залежної вазодилатації плечової артерії (ЕЗВДПА), сумарних метаболітів оксиду азоту крові (NO), молекули адгезії судинних клітин (sVCAM-1), ТІМ сонних артерій, транскрипційну активність гена NOS3. Гени NOS3 (rs2070744) і GNB3 (rs5443) вивчали методом ПЛР у режимі реального часу . Результати. У хворих на ЕАГ носіїв домінуючих Т-алеля гена NOS3 (rs2070744) та/чи С-алеля гена GNB3 (rs5443) ЕЗВДПА зворотно корелює з рівнем триацилгліцеролів (r=-0,45; р=0,042) і ТІМ (r=-0,88-/-0,44/; Р?0,006-0,001). А у власників мутаційного С-алеля гена NOS3 та TТ-генотипу гена GNB3 – із sVCAM-1 (r=-0,41; p=0,009), індексом атерогенності (r=-0,69; р=0,013) та діастолічним артеріальним тиском (r=-0,84; p=0,036). Висновок. Матриці кореляцій показників функції ендотелію, ТІМ та клінічно-метаболічних параметрів у хворих на ЕАГ засвідчили залежність зв’язків від алельного стану генів NOS3 (rs2070744) і GNB3 (rs5443).
Свободных экз. нет

Найти похожие

17.


    Собко, Д. І.
    Оцінка добового профілю артеріального тиску й особливостей гемодинаміки в пацієнтів з артеріальною гіпертензією й остеоартрозом [Текст] / Д. І. Собко, Т. О. Ілащук, І. В. Окіпняк // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 100-106. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- ARTERIAL PRESSURE
ОСТЕОАРТРИТ -- OSTEOARTHRITIS (диагностика)
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика)
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS
Аннотация: Мета роботи – за допомогою показників добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ) й ехокардіографії (ЕхоКГ) оцінити тяжкість та особливості перебігу артеріальної гіпертензії (АГ) у пацієнтів, які водночас страждають і на остеоартроз (ОА). Матеріал і методи. Відповідно до мети і завдань нашого дисертаційного дослідження обстежено загалом 130 осіб різного віку та статі, хворих на АГ й ОА. З них до групи І увійшло 60 пацієнтів з АГ, поєднаною з ОА. Групу II склало 30 пацієнтів, хворих на АГ без супутнього ОА. До групи IІІ увійшло 30 осіб з ОА без супутньої АГ. Контрольну групу склало 10 практично здорових людей. Результати. Отримані результати дослідження демонструють обтяжений перебіг АГ у випадку її поєднання з ОА порівняно з пацієнтами, хворими на АГ, не поєднану з ОА. Відсоткове співвідношення показників АТ в обстежуваних групи І вище за рахунок незначного його зниження вночі порівняно з пацієнтами групи ІІ, у яких спостерігалося стійке підвищення тиску вночі. Показники товщини міжшлуночкової перегородки (МШП) в осіб групи І на 8% (p 0,05) вищі, ніж в осіб групи ІІ. Показники розмірів лівого передсердя (ЛП) у хворих з поєднаною патологією (група ІІ) на 12,5% (p 0,05) вищі за аналогічні в пацієнтів з АГ без супутнього ОА (група І). Товщина стінки лівого шлуночка (ЛШ) в обстежуваних групи І помірна, що на 9% (p 0,05) перевищило цей же показник у пацієнтів групи ІІ, у яких стінка ЛШ незначно потовщена. У досліджуваних групи ІІІ показники відповідали нормі чи верхній межі норми. Окрім того, у пацієнтів групи І простежується зворотний кореляційний зв’язок (r
Доп.точки доступа:
Ілащук, Т. О.
Окіпняк, І. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

18.


    Ляшук, П. М.
    Артеріальна гіпертензія за рідкісної ендокринної патології: спостереження з практики [Текст] / П. М. Ляшук, Р. П. Лящук // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 107-111. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика)
ЭНДОКРИННОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ -- ENDOCRINE SYSTEM DISEASES (диагностика)
БОЛЕЗНИ РЕДКИЕ -- RARE DISEASES (диагностика)
Аннотация: Проаналізовані випадки артеріальної гіпертензії за рідкісної ендокринної патології, зумовленої надмірною продукцією гормонів надниркового походження на прикладі власних клінічних спостережень: ектопічний АКТГ-залежний синдром Кушинга, первинний альдостеронізм, андростерома, феохромоцитома. Питання вчасної діагностики та адекватного лікування згаданих захворювань залишається однією з актуальних задач клінічної медицини.
Доп.точки доступа:
Лящук, Р. П.

Свободных экз. нет

Найти похожие

19.


   
    Ліпідознижувальна терапія захворювань серцево-судинної системи (огляд літератури) [Текст] / С. В. Білецький [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 112-116. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES (лекарственная терапия)
(терапевтическое применение)
Аннотация: Наводяться дані літератури про патогенез атеросклерозу, використання статинів, езетимібу та інгібіторів моноклональних антитіл пропротеїнової конвертази субтилізину/кексину типу 9 (PCSK9) у профілактиці та лікуванні захворювань серцево-судинної системи. Мета роботи – систематизувати сучасні дані про патогенез атеросклерозу, ефективність ліпідознижувальної терапії захворювань серцево-судинної системи. Висновок. На сьогоднішній день встановлена роль дисліпідемії та запалення в патогенезі атеросклерозу, ефективність використання статинів, езетимібу та інгібіторів PCSK9 у профілактиці та лікуванні захворювань серцево-судинної системи.
Доп.точки доступа:
Білецький, С. В.
Казанцева, Т. В.
Петринич, О. А.
Петринич, В. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

20.


   
    Одонтогенні стовбурові клітини та перспективи їх використовування в практиці (огляд літератури) [Текст] / О. І. Годованець [та ін.] // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 117-122. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СТВОЛОВЫЕ КЛЕТКИ -- STEM CELLS
МЕДИЦИНА РЕГЕНЕРАТИВНАЯ -- REGENERATIVE MEDICINE (методы)
Аннотация: Мета – провести аналіз останніх даних літератури щодо можливостей використання стовбурових клітин одонтогенного походження у практиці регенеративної медицини. Матеріал і методи. У роботі застосовано бібліосемантичний метод та проведено структурно-логічний аналіз одержаних даних. Для пошуку сучасної наукової літератури використані електронні бази даних PubMed, MEDLINE, Scopus, Web of Science та EMBASE за ключовими словами «regenerative medicine», «regenerative dentistry», «dental mesenchymal stem cells», «stem cell therapy», «dental pulp stem cells». Результати. Стовбурові клітини, одержані з щелепно-лицевої ділянки, різняться за походженням, диференційною активністю та джерелом їх отримання. Ці популяції клітин володіють вагомим потенціалом до диференціації клітинних ліній. При одержанні нових чистих культур вдається встановити їх походження шляхом ідентифікації експресії маркерів стовбурових клітин. Наукові праці в галузі регенеративної медицини показали, що використання стовбурових клітин у терапевтичних цілях дає позитивний лікувальний ефект при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, м’язово-опорного апарату, а також стоматологічних захворювань різної етіології. Разом з цим залишається актуальним подальше вивчення можливостей використання цих клітин на етапах клінічних досліджень. Висновки. На основі проведеного аналізу літератури можна зробити висновок про значний інтерес наукової та практичної медицини до стовбурових клітин одонтогенного походження, котрі мають перспективи використання як в стоматології, так і в інших галузях медицини.
Доп.точки доступа:
Годованець, О. І.
Кіцак, Т. С.
Гальчук, К. Л.
Саука, О. Е.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-20    21-25 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)