Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=ВУ80/2017/21/1. Ч.1<.>
Общее количество найденных документов : 52
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-40   41-52 
1.


    Мельник, А. В.
    Зв’язок рівня статевих гормонів з вмістом сірковмісних амінокислот та гідроген сульфіду в крові [Текст] = Relations between sex hormones levels and sulfur amino acids and hydrogen sulfide in blood / А. В. Мельник // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 6-8. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ТЕСТОСТЕРОН -- TESTOSTERONE (кровь, метаболизм)
ЭСТРАДИОЛ -- ESTRADIOL (кровь, метаболизм)
ГОМОЦИСТЕИН -- HOMOCYSTEINE (кровь, метаболизм)
ЦИСТЕИН -- CYSTEINE (кровь, метаболизм)
Аннотация: В роботі показано, що статеві гормони залучені до регуляції рівня сірковмісних амінокислот та гідроген сульфіду в сироватці крові. Вміст тестостерону в крові прямо корелює з рівнем гомоцистеїну й цистеїну та обернено корелює з рівнем гідроген сульфіду в сироватці крові. Кореляційні зв’язки також реєструються з вмістом в крові естрадіолу, однак їх направленість є протилежною. На основі персентильного аналізу показно, що високий рівень тестостерону та низький рівень естрадіолу в крові асоціюються з високим рівнем гомоцистеїну, цистеїну та низьким рівнем гідроген сульфіду в сироватці крові
Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


    Якубовська, В. В.
    Вплив натрієвої солі 4-(3-метил-2- оксо-2н-[1,2,4]триазино [2,3-с]хіназолін-6-іл) бутанової кислоти (dsk-38) на проліферативну, альтеративну фази запальної реакції та оцінка жарознижуючої дії в експерименті [Текст] = Influence of the sodium salt of 4- (3-methyl-2okso-2H-[1,2,4] triazine [2,3-c] quinazolin- 6-yl) butyric acid (DSK-38) on the proliferative, alterative phase inflammatory reaction and antipyretic action evaluation in the experiment / В. В. Якубовська // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 8-11. - Бібліогр.: в кінці ст.


Рубрики: Диклофенак--фарм

MeSH-главная:
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ -- DISEASE MODELS, ANIMAL
КРЫСЫ -- RATS
МЕНСТРУАЛЬНЫЙ ЦИКЛ -- MENSTRUAL CYCLE (действие лекарственных препаратов)
АНТИПИРЕТИКИ -- ANTIPYRETICS (фармакология)
МАСЛЯНАЯ КИСЛОТА -- BUTYRIC ACID (фармакология)
Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Дзюбановський, І. Я.
    Обґрунтування зміни потужності ендовенозної лазерної коагуляції при лікуванні варикозної хвороби вен нижніх кінцівок, асоційованої з недиференційованою дисплазією сполучної тканини [Текст] = Rationale for changing power of endovenous laser coagulation in treatment of varicose veins of the lower limbs associated with undifferentiated connective tissue dysplasia / І. Я. Дзюбановський, А. М. Продан, Т. В. Дацко // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 12-15. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН -- VARICOSE VEINS (патофизиология, радиотерапия)
ЛАЗЕРНАЯ КОАГУЛЯЦИЯ -- LASER COAGULATION (использование, методы)
СОЕДИНИТЕЛЬНОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ -- CONNECTIVE TISSUE DISEASES (патофизиология, радиотерапия)
Аннотация: При виконанні ендовенозної лазерної коагуляції серед 95 пацієнтів з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок у 9 (9,47 %) осіб виявлено клінічні зміни, характерні для надлишкової дії лазерного випромінювання в стандартних режимах потужності - щільний болючий тяж за ходом коагульованої вени, триваліший больовий синдром, парестезії та екхімози. У цих пацієнтів при дообстеженні діагностовані прояви недиференційованої дисплазії сполучної тканини, що обумовлюють патологічний вплив лазерної дії на стінку вени та навколишні тканини. Для подальшого лікування пацієнтів з ознаками дисплазії сполучної тканини 22 (23,16 %) хворим було зменшено потужність лазерного випромінювання. За даними клінічного та морфологічного дослідження підтверджено оптимально вибраний рівень потужності, який забезпечує ефективне лікування та мінімальну кількість ускладнень
Доп.точки доступа:
Продан, А. М.
Дацко, Т. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


   
    Хірургічне лікування ускладненої виразкової хвороби у поєднанні з гастроезофагеальним і дуоденогастральним рефлюксами [Текст] = Surgical treatment of complicated peptic ulcer combined with both of gastroesophageal and duodenogastral refluxes / М. М. Велигоцький [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 15-20. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX (хирургия)
ЯЗВЫ -- ULCER (осложнения, хирургия)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES (методы)
Аннотация: У роботі наведено результати клінічного дослідження 368 хворих з ускладненими формами виразкової хвороби і супутнім рефлюксом, яким виконані різні види оперативних втручань з використанням органозберігаючих і резекційних методик. Вивчення основних етіопатогенетичних факторів виразкової та рефлексної хвороби (секреторної функції шлунка, хелікобактерного обсіменіння, недиференційованої дисплазії сполучної тканини), основних характеристик гастроезофагеального та дуоденогастрального рефлюксів, дозволило розробити хірургічну тактику лікування ускладнених форм виразкової хвороби, симультанну корекцію супутнього та профілактику післяопераційного рефлюксу. Розроблені антирефлюксні методики органозберігаючих операцій для лікування ускладнених форм виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, антирефлюксні методики для профілактики та корекції неспроможності стравохідно-шлункового переходу. їх застосування дозволило знизити частоту післяопераційного рефлюксу у 3,7 рази (р0,01). На підставі вивчення віддалених результатів лікування хворих основної групи було встановлено ефективність розробленої тактики лікування ускладненої виразкової хвороби, поєднаної з патологічним рефлюксом, що підтверджено зниженням частоти післяопераційного рефлюксу з 62,9% до 16,8% (p0,01) і зменшенням кількості хворих з низькими показниками якості життя після операції з 26,1% до 6,4% (p0,05)
Доп.точки доступа:
Велигоцький, М. М.
Комарчук, В. В.
Трушин, О. С.
Комарчук, Є. В.
Горбуліч, О. В.
Арутюнов, С. Е.
Тесленко, І. В.
Шептуха, А. О.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Кутовий, О. Б.
    Досвід хірургічного лікування новоутворень наднирників [Текст] = Experience of surgical treatment of adrenal tumors / О. Б. Кутовий, І. В. Дейнеко, Е. В. Жмуренко // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 20-23. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
НАДПОЧЕЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- ADRENAL GLAND NEOPLASMS (хирургия)
АДРЕНАЛЭКТОМИЯ -- ADRENALECTOMY (использование)
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (методы)
Аннотация: Проведена оцінка результатів хірургічного лікування 83 хворих з новоутвореннями наднирників, з них 13 адреналектомій, виконаних через традиційний лапаротомний доступ, 17 лапароскопічних адреналектомій і 53 мануально-асистовані адреналектомії. Уданому дослідженні підтверджено, що хірургічне лікування пухлин надниркових залоз є ефективним. Пріоритетними залишаються малоінвазивні втручання. Вони мають перевагу щодо доступу до органу та безпеки операції. На базі отриманих даних показано, що мануально-асистована та лапароскопічна адреналектомія є співвідносними за основними критеріями ефективності лікування
Доп.точки доступа:
Дейнеко, І. В.
Жмуренко, Е. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Гресько, М. М.
    Ятрогенні пошкодження жовчно-вивідних шляхів та синдром Міріззі у хірургічній практиці [Текст] = Iatrogenic injuries of the bile tract and Mirizzi syndrome in surgical practice / М. М. Гресько // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 23-25. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
МИРИЗЗИ СИНДРОМ -- MIRIZZI SYNDROME (хирургия)
ЯТРОГЕННЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ -- IATROGENIC DISEASE
ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- BILIARY TRACT SURGICAL PROCEDURES (методы)
ЖЕЛЧНОКАМЕННАЯ БОЛЕЗНЬ -- CHOLELITHIASIS (хирургия)
Аннотация: Проведено аналіз лапароскопічних втручань у 8245 хворих з ургентною та плановою хірургічною патологією і встановлено покази для конверсії, а також ятрогенні пошкодження жовчно-вивідних шляхів та зв’язок з синдромом Міррізі. Своєчасний перехід на конверсію - надзвичайно важливий момент упередження поранення жовчно-вивідних шляхів у технічно складних випадках, а відновлення відтоку жовчі може бути досягнуто тільки тоді, коли в операційну бригаду буде включений досвідчений фахівець, який володіє різноманітними методиками відновних та реконструктивних операцій
Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


   
    Тактика хірургічного лікування колоректального раку, ускладненого синхронним та метехронним ураженням печінки [Текст] = Surgical treatment tactics on the subject of colorectal cancer complicated with synchronous and metachronous liver damage / Б. С. Запорожченко [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 25-29. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLORECTAL NEOPLASMS (хирургия)
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS (патология, ультраструктура)
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ -- LIVER DISEASES (осложнения, патофизиология)
Аннотация: Проаналізовано результат лікування 420 хворих на колоректальний рак. У 223 (53,1%) з них діагностовано метастатичне ураження печінки, в тому числі синхронне у 109 (25,9%) хворих. Метахронне ураження печінки виникло у віддалені терміни після операції (від 4 місяців до 3 років), виявлено у 202 (48,1%) хворих. Близько третини хворих (112 (26,7%) надійшли в ургентному порядку з клінікою обтураційної кишкової непрохідності, кишковою кровотечею або перфорацією пухлини. Ургентна хірургічна допомога надана 112 (26,7%) хворим. З них правобічна геміколектомія виконана у 27 (24,1%), розширена правобічна геміколектомія у 17 (15,2%), лівостороння геміколектомія у 21 (18,8%), операція типу Гартмана у 47 (42%) хворих. Летальність у цій групі склала 8,9%. У 90 (21,4%) хворих на колоректальний рак з синхронними метастазами в печінці проведені комбіновані хірургічні операції: одночасним видаленням первинної пухлини з хірургічним видаленням метастазів. Летальність склала 7,8%. З 102хворих, що потрапили в клініку з наявністю метахронних метастатических вузлів у печінці, 42 виконана їх лапароскопічна кріодеструкція і 14 хворим "відкрита " кріодеструкція під час реконструктивно відновних операцій після операції типу Гартмана. Уданій групі хворих, які перенесли "відкриту" або лапароскоп ічну кріодеструкцію летальних випадків, пов’язаних з операцією, не було. Аналізуючи безпосередні результати кріо- і хірургічних втручань при метастатичному колоректальному раку печінки можна прийти до однозначного висновку - резекція печінки, особливо велика, є досить небезпечною операцією, летальність при ній склала 7,8%, на відміну від кріодеструкції, де летальних випадків не відзначається
Доп.точки доступа:
Запорожченко, Б. С.
Бородаєв, І. Є.
Муравьов, П. Т.
Горбунов, А. А.
Колодій, В. В.
Бондарець, Д. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


    Вансович, В. Є.
    Операція DOR у лікуванні хворих на грижу стравохідного отвору діафрагми [Текст] = DOR’s operation in treathment hiatal hernia patients / В. Є. Вансович, Ю. М. Котік, І. В. Харковенко // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 29-31. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ГРЫЖА ПИЩЕВОДНОГО ОТВЕРСТИЯ -- HERNIA, HIATAL (хирургия)
ДИАФРАГМА -- DIAPHRAGM (хирургия)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES (методы)
Аннотация: Проблема оптимальної хірургічної пластики дефекту стравохідного отвору діафрагми до цих пір залишається вельми актуальною. Останнім часом ряд хірургів застосували операцію, запропоновану J. Dor, яка передбачає лапароскопічну мобілізацію дистальної ділянки стравоходу, задню і передню крурорафію і передню фундоплікацію. Протягом останніх 5 років було виконано 56 операцій за методикою J. Dor. Згідно з нашими результатами лікування, жоден з пацієнтів не скаржився на будь-які прояви гастроезофагеальноїрефлюксноїхвороби, дисфагії та gas bloating syndrome. Вважаємо перевагами методики J. Dor простоту технічного виконання, зменшення часу та травматичності втручання, фізіологічне відновлення кута His і абдомінальної позиції дистального відділу стравоходу, що дозволяє уникнути тяжких функціональних розладів у післяопераційному періоді
Доп.точки доступа:
Котік, Ю. М.
Харковенко, І. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Дутка, І. І.
    Аналіз факторів ризику розвитку рецидиву гастродуоденальної кровотечі виразкового ґенезу [Текст] = The analysis of the gastroduodenal ulcerous bleeding relapse emergence risk factors / І. І. Дутка, Ф. В. Гринчук // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 31-34. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
РЕЦИДИВ -- RECURRENCE
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ -- GASTROINTESTINAL HEMORRHAGE (осложнения, профилактика и контроль, этиология)
ПРОГНОЗИРОВАНИЕ -- FORECASTING
Аннотация: Проведений ретроспективний аналіз результатів лікування 203 хворих на гастродуоденальні кровотечі виразкової етіології, серед яких було 135 (66,5%) чоловіків і 68 (33,3%) жінок. Всім хворим проведене обстеження і консервативне лікування згідно протоколів. Виразка дванадцятипалої кишки була у 127 (62,56%) хворих, шлунку - у 68 (33,49%), у шлунку і дванадцятипалій кишці - у 9 (4,43%). Рецидиви кровотечі були у 24 (11,82%) хворих, більшість з них (n=11 (45,83%) - протягом 2-3 доби після надходження. Найменше рецидивів (4 (16,67%) випадки) були впродовж першої доби. Переважна більшість рецидивів (n=15 (62,5%) виникла у хворих без виразкового анамнезу. 4іткого зв’язку локалізації виразки з частотою рецидиву ми не виявили. У 15 (62,5%) хворих з рецидивами діагностований клас ІІА за Forrest. За шкалою Glasgow Blatchford рецидиви були у 3 (12,5%) хворих з кількістю пунктів 0, у 11 (45,83%) - кількість пунктів була до 5, а у решти 10 (41,67%) - понад 5. Частота рецидивів зростала по мірі збільшення кількості пунктів за шкалою Rockall, більшість випадків була у хворих з сумою 5-6 пунктів (n=16 (66,67%), а більші показники були у окремих випадках. Отже, шкали Forrest, Glasgow Blatchford, Rockall недостатньо враховують низку важливих клінічних та патогенетичних чинників розвитку рецидивних виразкових кровотеч. Покращання ефективності прогнозування таких кровотеч потребує урахування комплексу факторів, які визначають стан процесів гемостазу і регенерації
Доп.точки доступа:
Гринчук, Ф. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


   
    Алгоритм застосування мініінвазивних ендоскопічних дренуючих втручань під контролем ультрасонографії [Текст] = Algorithm application of mini-invasive endoscopic drainage procedures under ultrasound control / А. Б. Кебкало [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 34-38. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ ОСТРЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ -- PANCREATITIS, ACUTE NECROTIZING (диагностика, терапия, ультрасонография, хирургия)
ЭНДОСКОПИЯ -- ENDOSCOPY (использование, методы)
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ -- CLINICAL PROTOCOLS (стандарты)
АЛГОРИТМЫ -- ALGORITHMS
Аннотация: Гострий панкреатит посідає третє місце в невідкладній хірургії черевної порожнини за частотою виникнення та перше місце за летальністю при важких формах. Метою дослідження є аналіз ефективності мініінвазивних втручань із застосуванням ендоскопічної уль трасонографії в лікуванні хворих на некротичний панкреа тит та розробка алгоритму лікування. Проаналізовані результати лікування 124 хворих на некротичний панкреатит. Використовувалися традиційні та мініінвазивні ендоскопічні втручання під контролем ультрасонографії. Застосування мініівазивних ендоскопічних дренуючих втручань під контролем ультрасонографії дозволяє в 26,1% випадків уникнути необхідності відкритого оперативного лікування у хворих на некротичний панкреатит, скоротити тривалість лікування в 2рази, зменшити кількість післяопераційних ускладнень у 3 рази, знизити летальність у 5,5 рази
Доп.точки доступа:
Кебкало, А. Б.
Гордовський, В. А.
Рейті, А. О.
Головін, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


   
    Лапароскопічні методики в лікуванні гострого перитоніту [Текст] = Laparoscopic techniques in treatment of acute peritonitis / І. Ю. Полянський [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 38-42. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ПЕРИТОНИТ -- PERITONITIS (хирургия)
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (использование, методы)
ПРОГНОЗИРОВАНИЕ -- FORECASTING
Аннотация: У роботі показані можливості лапароскопічних технологій у комплексному лікуванні 106 хворих з різними формами перитоніту. Доведена важлива роль інтерлейкіну 1 β у прогресуванні запального процесу по очеревинній порожнині, доведена залежність його концентрації в плазмі крові від варіантів гену інтерлейкіну 1 β 511(С/Т), що стало підгрунттям для розробленого способу прогнозування перебігу перитоніту. Показано, що у більшості випадків малоінвазивні методи дозволили усунути причину перитоніту, провести ефективну санацію очеревинної порожнини та її дренування. Наведені причини конверсій, сформульовані покази до лапаротомних втручань. Описані розроблені методики повторних лапароскопічних санацій, способи підвищення ефективності санації очеревинної порожнини
Доп.точки доступа:
Полянський, І. Ю.
Мороз, П. В.
Москалюк, В. І.
Андрієць, В. В.
Гринчук, А. Ф.

Свободных экз. нет

Найти похожие

12.


   
    Досвід використання металевих стентів, що розправляються, у пацієнтів із злоякісною колоректальною обструкцією [Текст] = The experience of self-expandable metallic stent (sems) use in patients with malignant colorectal obstruction / С. І. Саволюк [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 42-46. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
СТЕНТЫ С ЛЕКАРСТВЕННЫМ ПОКРЫТИЕМ -- DRUG-ELUTING STENTS (использование)
КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- COLORECTAL NEOPLASMS (хирургия)
КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ -- INTESTINAL OBSTRUCTION (осложнения, хирургия)
ПАЛЛИАТИВНАЯ ПОМОЩЬ -- PALLIATIVE CARE (методы)
Аннотация: Незважаючи на численні дискусії щодо переваг чи недоліків використання металевих стентів, що самостійно розправляються (СРМС), у порівнянні з оперативним лікуванням у якості первинного етапу в стратегії ведення хворих на злоякісну колоректальну обструкцію, наше дослідження показало, що встановлення СРМС при кишковій непрохідності, викликаній злоякісними пухлинами колоректальноїзони, є безпечним варіантом лікування з прийнятним профілем ризику. Ми не змогли визначити чинники, які б могли спрогнозувати розвиток ускладнень, або фактори, які можуть вплинути на довгострокове виживання. Проте, на основі існуючих рекомендацій та даних нашого дослідження визначено, що використання СРМС при злоякісній колоректальній обструкції є найкращим варіантом паліативного лікування та підготовчим етапом (bridge to surgery) до радикального онкологічного хірургічного втручання
Доп.точки доступа:
Саволюк, С. І.
Багрій, О. С.
Негря, Є. В.
Глаголєва, А. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

13.


   
    Особливості клініки, діагностики и лікування гострого холециститу у хворих на цукровий діабет [Текст] = Special features of clinics, diagnostics and treatment of acute cholecystitis in patients with diabetes mellitus / Т. І. Тамм [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 46-49. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (патофизиология)
ХОЛЕЦИСТИТ ОСТРЫЙ -- CHOLECYSTITIS, ACUTE (диагностика, патофизиология, хирургия)
Аннотация: Проаналізовано результати лікування 244 хворих на гострий холецистит (ГХ) з цукровим діабетом (ЦД). Встановлено, що ГХ у хворих на ЦД перебігає по типу швидко прогресуючого деструктивного запалення, клінічні прояви якого не відображають важкості місцевих змін, що відбуваються в жовчному міхурі. Диференційований підхід до вибору раціональної лікувальної тактики, заснований на даних УЗД дозволив в 98,4% здійснити радикальну холецистектомію, з яких у 90% хворих виконана ЛХЕ. Летальність становила 1,2%
Доп.точки доступа:
Тамм, Т. І.
Даценко, Б. М.
Захарчук, О. П.
Мамонтов, І. М.
Аббуд Хамам
Косулін, С. В.
Яворська, Т. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

14.


    Корнієнко, С. М.
    Ультрасонографічні критерії в диференційній діагностиці поліпів ендометрія та хронічного ендометриту [Текст] = Ultrasonography criteria in differential diagnosis of endometrial polyps and chronic endometritis / С. М. Корнієнко // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 49-54. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ПОЛИПЫ -- POLYPS (диагностика, ультрасонография, ультраструктура)
ЭНДОМЕТРИТ -- ENDOMETRITIS (диагностика, ультрасонография)
ГИСТЕРОСКОПИЯ -- HYSTEROSCOPY (использование)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ -- ULTRASONOGRAPHY (методы)
МЕНСТРУАЛЬНЫЙ ЦИКЛ -- MENSTRUAL CYCLE (иммунология, метаболизм)
Аннотация: Метою даного дослідження було визначення точності ультрасонографії в діагностиці поліпів ендометрія та вироблення критерієв диференційованого підходу до проведення гістероскопії. Гістероскопічне дослідження виконано 160 жінкам віком 35-53роки, яким при трансвагінальній ультрасонографії був встановлений діагноз "поліп ендометрія". Жінки з хронічним ендометритом (9 випадків, 5,6%) становили основну групу, а 146 жінок з підтвердженим діагнозом поліпа ендометрія - групу порівняння. Частота хибно позитивного діагнозу поліпа ендометрія становила 8,8%. Показано, що найбільш інформативними ознаками хронічного ендометриту є наявність мікрополіпів (не більше 2 мм), особливо множинних; гіпере- хогенних включень в ендометрії; збільшення товщини ендометрія та невідповідність його товщини фазі менструального циклу. При виявленні на УЗД поліпів розміром менше 2 мм отримані дані свідчать про необхідність виключення наявності хронічного ендометриту, проведення протизапальної терапії та лише у подальшому направленні пацієнток на гістероскопію
Свободных экз. нет

Найти похожие

15.


   
    Використання ендоваскулярних методів у лікуванні пацієнтів з оклюзійними ураженнями артерій [Текст] = The use of interventional vascular radiology way of the treatment of patients with arterial occlusive disease / О. Б. Кутовий [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 54-56. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
АРТЕРИЙ ОККЛЮЗИРУЮЩИЕ БОЛЕЗНИ -- ARTERIAL OCCLUSIVE DISEASES (диагностика, рентгенография, хирургия)
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ -- LOWER EXTREMITY (кровоснабжение, патология, рентгенография, хирургия)
ЭНДОВАСКУЛЯРНЫЕ ПРОЦЕДУРЫ -- ENDOVASCULAR PROCEDURES (методы)
АНГИОГРАФИЯ -- ANGIOGRAPHY (использование)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- POSTOPERATIVE PERIOD
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (патофизиология)
Аннотация: Проведено аналіз лікування 367 пацієнтів з оклюзуючими захворюваннями артерій нижніх кінцівок атеросклеротичного ґенезу. Усім пацієнтам цієї групи були виконані рентген-ендоваскулярні втручання. Не вдалося досягти реканалізації атеросклеротичного ураження артерії у 21 хворого. У цих випадках виконували відкриті втручання. 30 хворим була проведена тільки ангіографічна діагностика в зв’язку з подовженим ураженням магістральної артерії, яке сягало більше 8 см. У ранньому післяопераційному періоді спостерігали п’ять випадків підшкірних гема том у місці пункції. У віддаленному - рестенози в семи випадках. Уданому дослідженні підтверджено, що ендоваскулярні методи лікування оклюзійних захворювань артерій нижніх кінцівок є ефективними у хворих з подовженим ураженням менше 8 см
Доп.точки доступа:
Кутовий, О. Б.
Люлько, І. В.
Кисілевський, Д. О.
Грицай, Ю. В.
Мірошніченко, А. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

16.


    Шапринський, В. О.
    Аналіз сучасного стану ендоскопічного лікування хворих на синдром Меллорі-Вайсса [Текст] = Analysis of current state of endoscopic treatment of patients with Mallory-Weiss syndrome / В. О. Шапринський, А. І. Дзьоба // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 56-61. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
РАЗРЫВ -- RUPTURE (хирургия)
ЭНДОСКОПИЯ -- ENDOSCOPY (использование, методы)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ -- GASTROINTESTINAL HEMORRHAGE (хирургия)
ГЕМОСТАЗ ХИРУРГИЧЕСКИЙ -- HEMOSTASIS, SURGICAL (использование)
Аннотация: Проаналізовано літературні дані щодо сучасного стану ендоскопічного лікування хворих на синдром Меллорі-Вайсса. Незважаючи на велику кількість методів ендоскопічного гемостазу та багаторічний досвід їх застосування, на сьогоднішній день немає чітких рекомендацій щодо вибору оптимального методу гемостазу при кровотечі, зумовленій синдромом Меллорі-Вайсса. Найбільш часто використовувані ендоскопічні методи лікування активних кровотеч при СМВ є ін’єкційна терапія, контактна термокоагуляція, аргоно-плазмова коагуляція, кліпування та літування латексними кільцями. Найбільш ефективними серед методів ендоскопічного гемостазу при СМВ є лігування латексними кільцями, кліпування, аргоноплазмова коагуляція. Вибір методу ендоскопічного гемостазу потребує диференційованого підходу залежно від характеристик джерела кровотечі та гемостатичних особливостей самого методу. Необхідне більш ґрунтовне та глибоке вивчення проблеми для розробки чітких критеріїв використання ендоскопічного гемостазу з забезпеченням максимальної ефективності
Доп.точки доступа:
Дзьоба, А. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

17.


    Саволюк, С. І.
    Вдосконалення хірургічного лікування первинних пахвинних гриж шляхом застосування модифікованої методики преперитонеальної алогерніопластики [Текст] = Improvement of surgical treatment for primary inguinal hernias by application of modified preperitoneal alohernioplasty technique / C. I. Саволюк, М. Ю. Крестянов, А. Ю. Глаголева // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 62-65. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ГРЫЖА ПАХОВАЯ -- HERNIA, INGUINAL (хирургия)
ПРОТЕЗА ФИКСАЦИЯ -- PROSTHESIS RETENTION (методы)
ЭЛЕКТРИЧЕСКОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И МАТЕРИАЛЫ -- ELECTRICAL EQUIPMENT AND SUPPLIES (использование)
ПЕРИТОНЕАЛЬНАЯ ПОЛОСТЬ -- PERITONEAL CAVITY (хирургия)
Аннотация: У роботі встановлені переваги застосування модифікованої техніки лапароскопічної преперитонеальної алогерніопластики без фіксації сітки в передочеревинному просторі з реконструкцією дефекту очеревинної кишені методом електрозварювання. Виявлено скорочення тривалості оперативного втручання, терміну перебування в стаціонарі та періоду відновлення зі зменшенням необхідності введення анальгетиків у післяопераційному періоді в порівнянні з відкритою пахвинною алогерніопластикою за Ліхтенштейном. Високочастотне зварювання країв очеревини в експерименті визначено безпечним та надійним методом закриття преперитонеального простору
Доп.точки доступа:
Крестянов, М. Ю.
Глаголева, А. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

18.


    Шаповал, О. С.
    Ендоскопічні методики в лікуванні ендометріоїдної хвороби [Текст] = Endoscopic techniques in the treatment of endometriosis / О. С. Шаповал // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 65-68. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ЭНДОМЕТРИЯ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- ENDOMETRIAL NEOPLASMS (ультраструктура, хирургия)
ЯИЧНИКОВ КИСТЫ -- OVARIAN CYSTS (хирургия)
РЕПРОДУКТИВНОЙ СИСТЕМЫ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ -- REPRODUCTIVE PHYSIOLOGICAL PROCESSES
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (методы)
Аннотация: Подані дані власних досліджень, в яких відображені особливості клінічної картини ендометріоїдних кіст яєчників на сучасному етапі, представлені групи хворих за паритетом. У 80 % пацієнток наявність больового синдрому (86 %), безпліддя (24 %), а також рецидивуючий характер перебігу захворювання є показаннями для проведення хірургічного лікування. Показано, що в структурі хірургічних втручань, виконаних лапароскопічно, превалюють цистектомії (77,5 %), також виконуються резекції яєчника (12,5 %), коагуляція вогнищ ендометріозу (32,5 %), адгезіолізіс (50 %). У 72,5 % випадків після оперативного лікування ендометріоїдних кіст яєчників призначається протирецидивна гормональна терапія
Свободных экз. нет

Найти похожие

19.


   
    Використання мініінвазивних технологій в хірургічному лікуванні захворювань ободової кишки [Текст] = The use of mini-invasive t echnologies in surgical treatment of the colon diseases / Т. І. Тамм [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 69-71. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (использование, методы)
ОБОДОЧНАЯ КИШКА -- COLON (патология, хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ МАЛОИНВАЗИВНЫЕ -- MINIMALLY INVASIVE SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
Аннотация: Проаналізовано результати лікування 56 хворих, яким була виконана лапароскопічна резекція ураженої ділянки ободової кишки. Вік пацієнтів коливався в межах від 51 до 85 років. Серед досліджуваних чоловіків було 22 (42%), жінок - 34 (58%); 52 (92,8%) хворих оперовані з приводу злоякісного новоутворення ободової кишки та 4 (7,2%) - з приводу ускладнених форм дивертикулярноїхвороби. У всіх випадках виконано радикальне оперативне втручання, що підтверджено результатами морфологічного дослідження. Ускладнення в післяопераційному періоді виникли у Є (10,7%) хворих, з яких у 2 (3,5%) спостерігалася неспроможність анастомозу. Нагноєння післяопераційної рани виникло у 2 (3,5%) пацієнтів. Ще у 2 (3,5%) відзначена тривала лімфорея. Післяопераційна летальність склала 1,7%. її причиною став гострий інфаркт міокарда, який розвинувся на 3 добу після операції у однієї пацієнтки похилого віку. Встановлено, що лапароскопічний доступ у хірургічному лікуванні захворювань ободової кишки є найбільш прийнятним, так як об’єктивних обмежень до його використання мало. Впровадження лапароскопічних технологій у хірургічне лікування захворювань ободової кишки є досить перспективним напрямком хірургії в силу їх радикальності та малої травматичності
Доп.точки доступа:
Тамм, Т. І.
Захарчук, О. П.
Непомнящий, В. В.
Полянський, Д. П.

Свободных экз. нет

Найти похожие

20.


   
    Малоінвазивні технології у лікуванні ускладнень хронічного панкреатиту [Текст] = Minimally invasive technology in the treatment of complications of chronic pancreatitis / В. Г. Ярешко [та ін.] // Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 71-75. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ МАЛОИНВАЗИВНЫЕ -- MINIMALLY INVASIVE SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY (использование)
Аннотация: Проаналізовані результати хірургічного лікування 254 хворих з ускладеннями хронічного панкреатиту. З них малоінвазивні втручання, виконані у 10Є хворих. Ендоскопічні транспапілярні втручання виконано 22 (20,7 %) хворим. Показанням до їх виконання була біліарна та панкреатична гіпертензія, а також зовнішні панкреатичні нориці, ефективність даних втручань становила 88,9 та 75 % відповідно. Ендоскопічні трансмуральні операції виконано 9 (8,5 %) хворим. Методи інтервенційної сонографії виконано 70 (66,0 %) хворим. Лапароскопічні операції виконано 5 (4,7 %) хворим, у тому числі один лапароскопічний повздожній панкреатоєюноанастомоз. Ендоскопічні транспапілярні втручання при достатній селекції хворих ліквідують явища біліарної та панкреатичноїгипертензії, але не мають довготривалого клінічного ефекту та служать першим етапом хірургічного лікування, а ендоскопічні трансмуральні цистодігестивні анастомози при чітких показаннях є ефективними. Методи інтервенційної сонографії відіграють важливу, але допоміжну роль, розбиваючи хірургічне лікування на етапи та ліквідовуючи основні ускладнення захворювання або операції. Лапароскопічні операції при хронічному панкреатиті є технічно можливими, але потребують подальшого вивчення і диференційованого підходу
Доп.точки доступа:
Ярешко, В. Г.
Міхеєв, Ю. О.
Живиця, С. Г.
Бамбизов, Л. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-20    21-40   41-52 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)