Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=КУ26/2016/15/1<.>
Общее количество найденных документов : 33
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-33 
1.


   
    Тромбектомія як патогенетичне лікування тромбозу верхньої брижової артерії [Текст] / M. Г. Гнатюк [и др.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 90-93. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ТРОМБЭКТОМИЯ -- THROMBECTOMY (использование)
БРЫЖЕЕЧНАЯ АРТЕРИЯ ВЕРХНЯЯ -- MESENTERIC ARTERY, SUPERIOR
ТРОМБОЗ -- THROMBOSIS (хирургия)
Аннотация: У статті представлено клінічний випадок успішного лікування тромбозу верхньої брижової артерії, який включав проведення резекції сегмента клубової кишки, виконання тромбктомії верхньої брижової артерії та формування відстроченого кишкового анастомозу. Вважаємо за необхідне всім пацієнтам з підозрою на тромбоз верхньої брижової артерії обов’язково виконувати доплерографію мезентеріальних судин з метою можливого відновлення кишкового кровотоку.
Доп.точки доступа:
Гнатюк, М. Г.
Петрук, Ю. П.
Лянскорунський, М. В.
Райчук, С. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


    Хмара, Т. В.
    Зріз через три судини як метод пренатального ультразвукового дослідження судин верхнього середостіння [Текст] / Т. В. Хмара, М. О. Ризничук, І. О. Пахольчук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 87-89. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СРЕДОСТЕНИЕ -- MEDIASTINUM (кровоснабжение)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ПРЕНАТАЛЬНАЯ -- ULTRASONOGRAPHY, PRENATAL (методы)
Аннотация: У статті проаналізований метод пренатальної ультразвукової діагностики, а саме зріз через три судини у плодів 7-9 місяців гестації за умов нормальної вагітності. Виявлено, що діаметр легеневого стовбура дещо більший діаметра аорти, а діаметр аорти перевищує діаметр верхньої порожньої вени. При вивченні зрізу через три судини особлива увага приділяється взаємному розташуванню судин і їх розмірам. Встановлені розміри можуть слугувати регіональними нормативами для даних термінів гестації.
Доп.точки доступа:
Ризничук, М. О.
Пахольчук, І. О.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Гресько, М. М.
    Клінічний випадок лівобічного розміщення жовчного міхура при лапароскопічній холецистектомії [Текст] / М. М. Гресько, В. Г. Курявенко, А. С. Гресько // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 98-100. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ХОЛЕЦИСТЭКТОМИЯ ЛАПАРОСКОПИЧЕСКАЯ -- CHOLECYSTECTOMY, LAPAROSCOPIC
ЖЕЛЧНЫЙ ПУЗЫРЬ -- GALLBLADDER (аномалии)
Аннотация: У наведеному клінічному випадку під час виконання лапароскопічної холецистектомії з приводу жовчнокам’яної хвороби, хронічного калькульозного холециститу діагностовано лівобічне розміщення жовчного міхура. Хірурги прийняли рішення стосовно проведення операції як при "важкому" жовчному міхурі, що дозволило запобігти ускладненню під час операції та суттєво зменшити частоту ускладненого перебігу післяопераційного періоду.
Доп.точки доступа:
Курявенко, В. Г.
Гресько, А. С.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


    Полянський, І. Ю.
    Порушення топографоанатомічних взаємовідношень як причина комбінованої кишкової непрохідності [Текст] / І. Ю. Полянський, В. І. Москалюк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 94-97. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ -- INTESTINAL OBSTRUCTION (этиология)
Аннотация: Проведений аналіз клінічного випадку комбінованої непрохідності, зумовленої порушенням топографо-анатомічних співвідношень: виникнення непрохідності товстої кишки внаслідок її защемлення у стравохідному розтворі діафрагми та стискання її брижою горизонтальної частини дванадцятипалої кишки.
Доп.точки доступа:
Москалюк, В. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Вовк, Ю. М.
    До питання про іннервацію намету мозочка [Текст] / Ю. М. Вовк, С. С. Малахов // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 78-81. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МОЗЖЕЧОК -- CEREBELLUM (анатомия и гистология)
Аннотация: Дослідження проведено на 20-ти препаратах намету мозочка, вилучених у трупів дорослих людей. Встановлено, що у дорослих людей наметовий нерв досягає намету мозочка в ділянці переднього загостреного кута. Відхиляючись від медіальних країв намету мозочка, нерв поділяється на медіальний та латеральний стовбурці. Причому, перший завжди є меншим за діаметром та протяжністю, а другий - більшим по всій довжині. Медіальний стовбурець наметового нерва ліворуч та праворуч завжди вкорочений, ледве досягає тільки передньої третини стінок прямої пазухи. Латеральний стовбурець наметового нерва на обох половинах намету мозочка є більш "потужним" та великим утворенням, яке складається з 2-3 видовжених гілок з дугоподібним ходом вздовж верхньої кам’янистої та поперечної пазух. У подальшому спостерігається поділ наметових нервів, які мають поверхневе розташування з концентрацією у верхньому листку намету мозочка, а частина з них - глибоке розташування з розгалуженням у нижньому шарі відростка.
Доп.точки доступа:
Малахов, С. С.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Хмара, Т. В.
    Топографоанатомічні особливості супутніх судин сідничого нерва у плодів людини [Текст] / Т. В. Хмара, А. В. Васильчишина // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 74-77. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПЛОД -- FETUS (анатомия и гистология, кровоснабжение)
СЕДАЛИЩНЫЙ НЕРВ -- SCIATIC NERVE (кровоснабжение)
Аннотация: Дослідження особливостей кровопостачання сідничого нерва проведено на 47 препаратах плодів людини 6-10 місяців. З’ясовано, що у плодів людини супутня артерія сідничого нерва, що є гілкою сідничного відділу нижньої сідничної артерії, як правило, розміщується на задній або задньоприсередній поверхні нерва, кровопостаючи його. В поодиноких випадках спостерігається тенденція переходу супутньої артерії сідничого нерва на його бічну поверхню. У всіх досліджених плодів супутня вена сідничого нерва є притокою нижньої сідничної вени. Сідничний відділ нижньої артерії, а в одиничних спостереженнях і супутня артерія сідничого нерва, беруть участь у кровопостачанні великого і середнього сідничних, грушоподібного і близнюкових м’язів, квадратного м’яза стегна, півперетинчастого і півсухожилкового м’язів, довгої головки двоголового м’яза стегна.
Доп.точки доступа:
Васильчишина, А. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Dudenko, V. G.
    Topographic anatomy of the "Weak" places of the diaphragm. Sternocostal and lumbocostal triangles [Text] / V. G. Dudenko, V. I. Vdovichenko, V. V. Kurinnyi // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - P84-86. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДИАФРАГМА -- DIAPHRAGM (анатомия и гистология)
Аннотация: Проведене дослідження мало за ціль встановити індивідуальні особливості просторової топографії діафрагми людини (грудино-реберний та попереково-реберний трикутники) у горизонтальній площині на основі даних СКТ-дослідження з урахуванням статі, віку та соматотипу. За результатами вимірювань визначена наявність (або відсутність) відносин між окремими характеристиками та просторова топографія залежно від статі, віку та типу будови тіла. Отримані дані були використані для розробки індивідуальних програм 3D моделювання діафрагми людини. Матеріалом були дані 75 пацієнтів обстежених з приводу захворювань різних органів черевної та грудної порожнини. Будь які випадки з патологією діафрагми були виключені. Аналіз і обробка зображення були виконані на станції "HP-Z 820" з використанням спеціалізованої програми "Vitrea 2". По статевим ознакам матеріал розподілено наступним чином: чоловік - 61 і жінки - 14 випадків. Віковий інтервал був від 26 до 82 років, залежно від типу конструкції матеріал було розподілено наступним чином - чоловіки: гіперстеніки - 35%, нормостеніки - 60%, астеніки - 15%; жінки: гіперстеніки - 30%, нормостеніки - 50% і астеніки - 20%. Тип будови тіла визначали за допомогою індексу Піньє. Були розраховані лінійні розміри грудино-реберного та попереково-реберного трикутників діафрагми в горизонтальної площині. Аналіз результатів проведеного дослідження виявив, що щілини Ларрея і Бохдалека є досить розповсюдженим явищем. Поєднання цих щілин частіше виявлялося у осіб чоловічої статі у віку 36-60 років, а у жінок таке поєднання є великою рідкістю.
Доп.точки доступа:
Vdovichenko, V. I.
Kurinnyi, V. V.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


    Goryainova, G.
    Comparison of anatomical and ultrasound sections of the human liver [Text] / G. Goryainova, N. Kondrusyk, V. Vdovichenko // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - P82-83. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПЕЧЕНЬ -- LIVER (анатомия и гистология, ультрасонография)
Аннотация: Дана робота присвячена порівняльному аналізу анатомічних і ультразвукових перерізів печінки людини, зроблених в сагітальній площині, з метою підвищення візуальних можливостей ультразвукового сканування печінки.
Доп.точки доступа:
Kondrusyk, N.
Vdovichenko, V.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


   
    Професор Кривецький Віктор Васильович (до 50-річчя від дня народження) [Текст] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 117-118

Доп.точки доступа:
Кривецький, Віктор Васильович \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


   
    Професор Гунас Ігор Валерійович (до 50-річчя з дня народження) [Текст] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 115-116

Доп.точки доступа:
Гунас, Ігор Валерійович \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


   
    Професор Вовк Юрій Миколайович (до 70-річчя від дня народження) [Текст] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 121-122

Доп.точки доступа:
Вовк, Юрій Миколайович \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

12.


   
    Професор Олійник Ігор Юрійович (до 55-річчя від дня народження) [Текст] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 119-120

Доп.точки доступа:
Олійник, Ігор Юрійович \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

13.


   
    Практическое значение индивидуальной анатомической изменчивости для современной краниологии [Текст] / Ю. Н. Вовк [и др.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 105-109. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
КРАНИОЛОГИЯ -- CRANIOLOGY
Аннотация: Для правильного розуміння й аналізу діапазону індивідуальної мінливості голови слід застосовувати набір індексів, запропонованих В.М.Шевкуненко (1925, 1935). Вони дозволяють систематизувати типи будови людей за формою і розмірами голови, черепа, обличчя, зовнішніх і внутрішніх утворень, взаємовідношень між ними та ін. Для вивчення індивідуальної анатомічної мінливості голови, черепа та їх утворень важливою є стереотопометрична методика, розроблена В.С. Сперанським (1980). В якості координатних площин взяті площини, що є загальноприйнятими у краніології. При вивченні індивідуальної анатомічної мінливості голови доцільно використовувати оригінальну методику геотопографічних координат тіла людини, запропоновану М.П. Бурих (1991), згідно з якою тіло людини за аналогією із земною кулею розглядається за допомогою меридіан і паралелей.
Доп.точки доступа:
Вовк, Ю. Н.
Вовк, О. Ю.
Икрамов, В. Б.
Шмаргалев, А. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

14.


    Вовк, Ю. Н.
    Значение индивидуальной анатомической изменчивости для развития клинической анатомии [Текст] / Ю. Н. Вовк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 101-104. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
АНАТОМИЯ -- ANATOMY
Аннотация: Індивідуальна анатомічна мінливість є важливою медичною проблемою, яка вивчає морфологічні особливості форми тіла людини, її тканин, органів, систем з метою удосконалення діагностики захворювань та індивідуалізації оперативних втручань. Індивідуальна анатомічна мінливість відображає існуючий діапазон відмінностей у будові тіла людини, його пропорцій, форми і розмірів органів і систем, що дозволяє встановити набір морфологічних ознак між людьми.
Свободных экз. нет

Найти похожие

15.


   
    Професор Гринчук Федір Васильович (до 50-річчя від дня народження) [Текст] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 113-114

Доп.точки доступа:
Гринчук, Федір Васильович \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

16.


    Бойчук, Т. М.
    Володимир Іванович Проняєв - образ справжньої людини, гідної наслідування в усьому [Текст] / Т. М. Бойчук, Т. В. Хмара, О. М. Слободян // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 110-112. - Бібліогр. в кінці ст.

Доп.точки доступа:
Хмара, Т. В.
Слободян, О. М.
Проняев, Владимир Иванович (1941-1997) \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

17.


    Мустафакулов, И. Б.
    Наш опыт хирургического лечения повреждений желудка при сочетанной травме [Текст] / И. Б. Мустафакулов, А. М. Хаджибаев, Ф. Ш. Мавлянов // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 71-73. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ЖЕЛУДОК -- STOMACH (повреждения, хирургия)
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ ТРАВМЫ -- ABDOMINAL INJURIES (хирургия)
Аннотация: У статті представлені результати діагностики та лікування 57 хворих з ізольованими (12) та поєднаними пошкодженнями шлунку. Доопераційна діагностика пошкоджень шлунку при травмі була можливою у 25,6% випадків. Пошкодження передньої стінки шлунку виявлено у 42 пацієнтів, задньої - у 4 хворих при торакоабдомінальних пораненнях, обох стінок органу - у 11 хворих. У більшості хворих було виконано ушивання ран шлунка (75%). На другому місці за частотою була ліквідація гематом при забою органа. Також були виконані дренуючі операції, антрумектомія або резекція 1/2 шлунку, в одному випадку була накладена тимчасова декомпресійна гастростома за допомогою катетера Фолея після ушивання розриву в кардіальному відділі шлунку. Ендоскопічне ушивання ран шлунка ручним ендошвом чи за допомогою степлера було можливим у двох хворих. Ускладнення у післяопераційному періоді виникли у 9 (15,8%) хворих із розривами всіх шарів стінки шлунку. Необхідність релапаротомії виникла у 5 пацієнтів. Померло 3 із 5 повторно оперованих хворих із поєднаними пошкодженнями.
Доп.точки доступа:
Хаджибаев, А. М.
Мавлянов, Ф. Ш.

Свободных экз. нет

Найти похожие

18.


    Маслова, І. М.
    Динаміка зміни площі структур великих слинних залоз щурів у нормі та після внутрішньоутробної дії антигену [Текст] / І. М. Маслова, Ю. О. Бурега // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
СЛЮННЫЕ ЖЕЛЕЗЫ -- SALIVARY GLANDS (эмбриология)
АНТИГЕНЫ -- ANTIGENS (прием и дозировка)
Аннотация: Мета роботи - встановити особливості динаміки показників співвідношення площі секреторних відділів та сполучної тканини великих слинних залоз шурів після внутрішньоутробного введення антигену. У антигенпремійованих тварин першої доби постнатального розвитку спостерігається дисбаланс у відсотковому розподілі площі епітеліальних та сполучнотканинних структур слинних залоз порівняно з новонародженими інтактними тваринами у вигляді достовірного зменшення відсотка площі секреторних відділів, збільшення площі сполучнотканинних структур. Порушення у відсотковому співвідношенні частин досліджуваних структур зберігається на рівні достовірної різниці до сьомої доби, на рівні тенденції - до чотирнадцятої та, практично, нівелюється на сорок п’яту добу постнатального розвитку.
Доп.точки доступа:
Бурега, Ю. О.

Свободных экз. нет

Найти похожие

19.


    Бекесевич, А. М.
    Особливості структурної організації ланок гемомікроциркуляторного русла кори мозочка щура за умов 2- та 4-тижневого введення опіоїду [Текст] / А. М. Бекесевич // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 24-27. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МОЗЖЕЧКА КОРА -- CEREBELLAR CORTEX (действие лекарственных препаратов, кровоснабжение)
НАРКОТИКИ -- NARCOTICS (вредные воздействия)
Аннотация: Значне використання наркотичних засобів та поширеність наркоманії зумовлює необхідність вивчення впливу опіоїду на структурну організацію органів і систем. З метою дослідження особливостей ангіоархітектоніки кори мозочка щура, зумовлених 2- та 4-тижневим введенням опіоїду, зокрема налбуфіну, проведено дослідження на 20-ти статевозрілих білих щурах-самцях віком 3,0-3,5 місяців і масою тіла 160-180 г. Застосовано метод ін’єкції судинного русла, гістологічний, морфометричний та статистичний методи дослідження. Морфометричний аналіз ланок гемомікроциркуляторного русла кори мозочка щура дозволив оцінити ступінь її васкуляризації за умов 2- та 4-тижневого введення налбуфіну. Отримані результати свідчать про зв’язок між глибиною структурних перетворень ланок гемомікроциркуляторного русла і морфометричними показниками.
Свободных экз. нет

Найти похожие

20.


    Лазарик, О. Л.
    Лектингістохімічна характеристика реактивності дванадцятипалої кишки щурів у експерименті [Текст] / О. Л. Лазарик, О. А. Григор’єва // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 1. - С. 36-38. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНАЯ КИШКА -- DUODENUM (эмбриология)
ЛЕКТИНЫ -- LECTINS (химия)
Аннотация: Робота присвячена вивченню особливостей дванадцятипалої кишки новонароджених щурів у ранньому післянатальному періоді в нормі та після дії антигену. Показано, що введення антигену призводить до збільшення вмісту PNA+ - лімфоцитів в епітелії слизової та підслизової основи структур дванадцятипалої кишки. Їх кількість у експериментальних тварин достовірно збільшується на 1-3-у добу після народження, після чого поступово зменшується до 14-ї доби життя. Після 14-ї доби життя спостерігаються поодинокі PNA+ - лімфоцити. Також вивчена динаміка SBA+ - лімфоцитів у дванадцятипалій кишці. Їх кількість відносно стабільна на першу добу після народження, та після 14-ї доби життя зростає в 1,5-2 рази і досягає максимуму на 30-ту добу життя.
Доп.точки доступа:
Григор’єва, О. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 1-20    21-33 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)