Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=КУ26/2021/20/1<.>
Общее количество найденных документов : 12
Показаны документы с 1 по 12
1.


   
    Корекція порушень менструальної функції у дівчат на тлі ожиріння [Текст] / А. А. Боршуляк [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МЕНСТРУАЛЬНЫЙ ЦИКЛ -- MENSTRUAL CYCLE
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (терапия)
Аннотация: Виходячи з літературних даних і результатів наших досліджень, порушення менструальної функції у дівчат-підлітків, призводить до розладів функціонування репродуктивної системи у фертильному віці. Встановлення нормальної менструальної функції у дівчат-підлітків є дієвим заходом профілактики порушень репродуктивного здоров’я в майбутньому, що зумовлює вдосконалення методів діагностики розладів менструальної функції у дівчат з надмірною масою тіла шляхом оцінки клініко- анамнестичних, біохімічних маркерів, розробка діагностичного алгоритму та патогенетично обґрунтована корекція порушень менструального циклу. Для цього було запропоновано до комплексу загальноприйнятої терапії додатково включати, дієтотерапію і препарати міо-інозітолу (інофолік софтгель) і метформін. Оцінку ефективності лікування проводили за динамікою регресії основного клінічного симптому захворювання та нормалізацією показників гормонального статусу. Задовільним вважали результат лікування, коли у пацієнтки на тлі проведеної терапії з?являлись регулярні менструації та зберігалися впродовж 12 місяців, незадовільним – збереження нерегулярних менструацій з тривалістю циклу більше 38 днів. Призначення запропонованого нами комплексу лікувальних заходів пацієнткам є патогенетично обгрунтованим, так як після лікування виявлена раніше інсулінорезистентність значно знизилася у всіх групах, але максимально і достовірно в групах з ожирінням другого і третього ступеня та стала практично в межах норми.В результаті проведеного лікування у всіх пацієнток знизився індекс маси тіла, які отримували запропонований нами комплекс лікувальних заходів, особливо за умов ожиріння другого і третього ступеня, що свідчить про високу ефективність проведеного комплексного лікування.
Доп.точки доступа:
Боршуляк, А. А.
Андрієць, О. А.
Приймак, С. Г.
Андрієць, А. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Ефективність застосування комбінації на основі остеопластичних матеріалів та мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження [Текст] / А. В. Бамбуляк [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 11-17. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДЕНТАЛЬНОЙ ПЛАСТИНКИ ИМПЛАНТАЦИЯ -- BLADE IMPLANTATION (методы)
СТРОМАЛЬНЫЕ КЛЕТКИ МЕЗЕНХИМНЫЕ -- MESENCHYMAL STROMAL CELLS
Аннотация: Впродовж останніх десятиріч найбільш поширеним методом лікування часткової або повної відсутності зубів є застосування дентальних імплантатів. Часто, через недостатній об’єм кісткової тканини щелеп внаслідок атрофії у ділянці видалених зубів, неможливо провести внутрішньокісткову імплантацію. З метою усунення дефіциту кісткової тканини перед встановленням дентальних імплантатів необхідне проведення хірургічних втручань. Обстеження та лікування із застосуванням дентальної імплантації проведено 140 пацієнтам, яким попередньо були проведені хірургічні втручання та для збільшення об’єму кісткової тканини щелеп було застосовано остеопластичні матеріали та їхні комбінації з мультипотентними мезенхімальним и стромальними клітинами жирової тканини. Через 3-и місяці після встановлення дентальних імплантатів у пацієнтів І групи, в яких відновлення об’єму кісткової тканини щелеп проводилось з використанням остеопластичного матеріалу «Колапан- Л», та у осіб ІІ групи, де для аугментації було застосовано комбінацію препарату «Колапан- Л», мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагачену тромбоцитами плазму, значення індексу OHI-S відповідали даним до лікування, р0,05, та дорівнювали між собою, р20,05. У осіб ІІІ контрольної групи значення даного індексу збільшувались у 1,4 раза стосовно вихідних даних, р0,05, та були суттєво вищими, ніж у пацієнтів І та ІІ груп, р10,01. Через 3-и місяці спостереження в изначали зменшення даних індексу РМА стосовно вихідних значень: у 1,2 раза у І, р, р10,01, та у 1,1 раза у ІІ групі, р0,05, р1, р20,01. При цьому, у пацієнтів ІІІ групи значення даного параметра збільшилися та були у 1,3 раза вищими референтних значень, р0,01. Через 6 місяців досліджень у пацієнтів І та ІІІ груп значення проби Шиллера-Писарєва були вищими вихідних даних, р0,05, і дорівнювали між собою, р10,05. У пацієнтів ІІ групи значення даного параметра дорівнювали вихідним даним, р0,05, та були вірогідно нижчими даних у осіб І та ІІІ груп, р1, р20,01. Встановлено, що у пацієнтів, у яких для заповнення кісткових дефектів застосовувалась комбінація на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, препарату «Колапан-Л» та збагаченої тромбоцитами плазми крові, після встановлення дентальних імплантатів, повністю відновлювались периімплантатні тканини. Ефективність застосування запропонованої нами остеопластичної комбінації у пацієнтів груп дослідження підтверджено позитивною динамікою значень гігієнічного індексу OHI-S, пародонтального індексу РМА та проби Шиллера-Писарєва впродовж спостереження.
Доп.точки доступа:
Бамбуляк, А. В.
Кузняк, Н. Б.
Дмитренко, Р. Р.
Лопушняк, Л. Я.
Бойчук, О. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


   
    Реконструкція сечостатевого комплексу жіночої статі в передплодовому періоді онтогенезу [Текст] / О. Ф. Марчук [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 18-24. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МОЧЕПОЛОВОЙ СИСТЕМЫ АНОМАЛИИ -- UROGENITAL ABNORMALITIES (хирургия)
ОНТОГЕНЕЗ
МЮЛЛЕРОВЫ ПРОТОКИ -- MULLERIAN DUCTS (эмбриология)
Аннотация: У статті викладені результати реконструкції сечостатевого комплексу жіночої статі у пренатальному періоді онтогенезу людини. Мета дослідження: дослідити розвиток парамезонефричних (мюллерових) проток жіночої статі у передплодовому періоді онтогенезу. Дослідження проведено на сечостатевих комплексах жіночої статі в 20 передплодів методами макромікропрепарування, виготовлення топографоанатомічних зрізів у трьох взаємноперпендикулярних площинах, морфометрії та графічного і пластичного реконструювання. Проведена графічна реконструкція сечостатевого комплексу: парамезонефричних проток; матково-піхвового каналу; мезонефричної протоки; мезонефроса (редукований); статевої залози. У передплодовому періоді онтогенезу спостерігається асинхронна редукція первинних нирок (мезонефросів) та морфометрична асиметрія парамезонефричних проток: довжина правої парамезонефричної протоки переважає над довжиною лівої, а зовнішній діаметр лівої переважає над діаметром правої.
Доп.точки доступа:
Марчук, О. Ф.
Антонюк, О. П.
Марчук, Ю. Ф.
Андрійчук, Д. Р.
Марчук, В. Ф.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


   
    Хірургічні методики лікування ускладненої травматичної грижі діафрагми великих розмірів (аналіз клінічного випадку) [Текст] / В. В. Яцків [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 25-30. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ГРЫЖА ДИАФРАГМАЛЬНАЯ ТРАВМАТИЧЕСКАЯ -- HERNIA, DIAPHRAGMATIC, TRAUMATIC (хирургия)
Аннотация: Проведено аналіз клінічного випадку хірургічного лікування травматичної грижі лівого купола діафрагми у пацієнта 66 р., діагностованої через 5 років після травми. Внаслідок транслокації органів очеревинної порожнини в плевральну порожнину, травматична грижа діафрагми ускладнилась перфорацією кишки, гастроінтестінальним та кардіореспіраторним синдромом. Відмічено особливості ускладнень травматичних гриж у пізні терміни їх виникнення та пов’язані з цим методи діагностики. Проаналізовано етапи діагностики та лікування даного пацієнта від центральної районної лікарні до спеціалізованого кардіоторакального підрозділу обласної клінічної лікарні; наведено алгоритм дій та прийоми хірургічного лікування, особливості ведення післяопераційного періоду. Кафедра хірургії № 1 БДМУ має значний досвід лікування ускладнених гриж діафрагми, основуючись на якому, в статті обґрунтовуються показання до проведення декомпресії органів межистіння, приводяться причини виникнення пневмотораксу, хірургічні прийоми для його корекції. Проаналізовано, також види хірургічних доступів за даної патології: переваги та недоліки ізольованої лапаротомії, торакотомії, комбінованих торакоабдомінальних оперативних втручань.
Доп.точки доступа:
Яцків, В. В.
Полянський, І. Ю.
Соколов, В. Ю.
Фрімет, С. Е.
Гирла, Я. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


   
    Ятрогенне стороннє тіло верхньощелепної пазухи [Текст] / О. Г. Плаксивий [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 31-34. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ИНОРОДНЫЕ ТЕЛА -- FOREIGN BODIES (хирургия)
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНАЯ ПАЗУХА -- MAXILLARY SINUS (повреждения)
Аннотация: Ятрогенні сторонні тіла приносових пазух виявляються вкрай рідко і, як правило, при проведенні лікарських маніпуляцій. В даному клінічному випадку злам голки для пункції гайморової пазухи потребував оперативного лікування.
Доп.точки доступа:
Плаксивий, О. Г.
Мазур, О. О.
Калуцький, І. В.
Котик, Т. Л.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Плаксивий, О. Г.
    Випадок малігнізації гігантської інвертованої папіломи носа [Текст] / О. Г. Плаксивий, І. В. Калуцький, О. О. Мазур // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 35-38. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
НОСА НОВООБРАЗОВАНИЯ -- NOSE NEOPLASMS (диагностика)
ПАПИЛЛОМА ПЕРЕХОДНО-КЛЕТОЧНАЯ -- PAPILLOMA, INVERTED (диагностика)
Аннотация: Інвертована перехідно-клітинна папілома (папілома Шнейдера) – рідкісна доброякісна пухлина, що становить близько 0,5% всіх новоутворень носа. Зазвичай одностороння, рецидиви пухлини можуть виникати через 5-10 років. Клінічний випадок свідчить про гігантські розміри новоутворення, проростання інвертованої папіломи в приносові пазухи, малігнізацію процесу і метастазування пухлини, про що не описано раніше. Основним методом лікування для попередження рецидивування є радикальне хірургічне втручання, можливо з перев’язкою зовнішньої сонної артерії.
Доп.точки доступа:
Калуцький, І. В.
Мазур, О. О.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Гресько, М. М.
    Хибне вправлення защемленої пахвинної грижі [Текст] / М. М. Гресько, М. Д. Гресько // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 39-42. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ГРЫЖА ПАХОВАЯ -- HERNIA, INGUINAL (хирургия)
Аннотация: Наведено випадок защемленої пахвинної грижі та хибне її вправлення із защемленням тонкої кишки. Мета. Запобігання таких випадків в хірургії та дотримання чітких правил класичних канонів в хірургічному середовищі, які залишаються актуальними і сьогодні. Пацієнт М., 45 років, госпіталізований в ургентному порядку зі скаргами на наявність напруженого, невправимого, болючого випинання у грижовому утворенні у правій пахвинній ділянці. Із анамнезу – хворіє на правобічну пахвинну грижу впродовж 3 років. Напередодні, під час фізичного навантаження у місці грижі виникло невправиме, болюче випинання, яке почало наростати. Під час огляду живота в проєкції зовнішнього кільця правого пахвинного каналу наявне грижове випинання, яке не зникає і не змінюється в розмірах при зміні положення тіла. Випинання напружене, щільне, болюче, симптом «кашлевого поштовху» в ділянці випинання не передається, а покашлювання посилює біль. У черевній порожнині вільного повітря та чаш Клойбера не виявлено. За даними лабораторного й інструментального обстеження та об’єктивні ознаки, виставлено діагноз: защемлена правобічна пахвинна грижа. Під час проведення обстеження хворого грижове випинання вправилось, тому за хворим встановлено динамічне спостереження. Наступного дня хворий покинув хірургічне відділення за сімейними обставинами. Через три доби хворий знову самостійно звернувся у хірургічне відділення зі скаргами на спрагу і болі в животі, блювання тонкокишковим вмістом та не відходження газів і відсутність випорожнень упродовж 5-ти діб. Під час огляду стан хворого середньої тяжкості. Враховуючи анамнез, еволюцію клініки захворювання, даних лабораторного й інструментального обстеження та об’єктивні ознаки, зроблено висновок, що в хворого наявна гостра хірургічна патологія. Виставлено діагноз: Гостра тонкокишкова непрохідність. Клінічний випадок демонструє хибне вправлення защемленої пахвинної грижі. Після самостійного вправлення грижі, хворих слід госпіталізувати у хірургічне відділення і оперувати у плановому порядку.
Доп.точки доступа:
Гресько, М. Д.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    Особливості засвоєння практичних навичок студентами медичного факультету при вивченні клінічної анатомії та оперативної хірургії [Текст] / М. С. Гнатюк [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 43-47. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
АНАТОМИЯ -- ANATOMY (обучение)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- SURGICAL PROCEDURES, OPERATIVE (обучение)
Аннотация: У статті наведено основні відомості про особливості засвоєння практичних навичок студентами медичного факультету при вивченні клінічної анатомії та оперативної хірургії. Проведено педагогічний експеримент в якому взяли участь 65 студентів, що були розподілені на дві групи, які вивчали клінічну анатомію та оперативну хірургію. Перша група після ознайомлення з теорією оперативної хірургії приступала до виконання навчально- оперативних втручань на тваринах. Друга група після вивчення теорії тренувалася у тренажерному залі та приступала до навчальних операцій на тваринах. Встановлено, що студентами першої групи при виконанні операцій та маніпуляцій на тваринах допущено 27,5% помилок, а другою групою – 11,25%. Отримані результати проведеного дослідження свідчать, що найбільш адекватно та повноцінно освоюють практичні навички з оперативної хірургії студенти, які навчаються поетапно з освоєнням необхідного мінімуму теоретичних знань, iз відпрацюванням практичних навичок у тренажерному залі, з проведенням оперативних втручань на експериментальних тваринах та детальним аналізом допущених помилок під час операцій, ускладнень, наслідків у різні строки післяопераційного періоду та хірургічних коригуючих впливів для їх усунення.
Доп.точки доступа:
Гнатюк, М. С.
Коноваленко, С. О.
Кріцак, М. Ю.
Ясіновський, О. Б.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


   
    Бінарна лекція як метод оптимізації навчального процесу в медичному університеті [Текст] / О. М. Юрах [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 48-55. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
МАТЕРИАЛЫ ЛЕКЦИЙ -- LECTURE NOTES
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (организация и управление)
Аннотация: Докладно описані особливості підготовки та проведення двох різновидів бінарних лекцій, які є бінарною лекцією-диспутом і міжпредметною бінарною лекцією. Вони вирізняються за своєю сутністю, метою, завданнями, засобами підготовки, вибором лектора-партнера, форматом подачі матеріалу. Метою бінарної лекції-диспуту є організація полеміки щодо проблемного питання між двома лекторами. Чим жвавіша дискусія, тим цікавіше студентам і тим легше їх залучити до обговорення. Сама форма подачі матеріалу є потужним мотиваційним стимулом. Професійна компетентність лекторів може бути різною, більш важливими є їхня комунікативність, експресивність і акторські здібності. Переважно це викладачі однієї кафедри. Немає необхідності в розподілі лекційного матеріалу і часу між лекторами. Не потребує репетиції без студентів. Така лекція для них є цікавішою. Метою міжпредметної бінарної лекції є показати міжпредметну наступність, коли засадничі дані однієї дисципліни необхідні для освоєння іншої. Вона не передбачає ніякого диспуту і викладається як послідовний монолог двох лекторів. Залучити студентів не вдається, бо раніше здобуті знання забуваються, а знання що подаються – їм ще невідомі. Мотивацією для них слугує тільки актуальність теми і лекторська майстерність. Читаються завжди викладачами різних дисциплін. Важливим є їхня інтелектуальна та психологічна сумісність і однаковий рівень професійної майстерності. Завжди збільшується об’єм лекційного матеріалу. Потребує репетиції без присутності студентів. Вона є складнішою для викладачів при її підготовці та впровадженні.
Доп.точки доступа:
Юрах, О. М.
Павликівська, Б. М.
Попадинець, О. Г.
Кочерга, З. Р.
Пастух, М. Б.
Юрах, Г. Ю.
Котик, Т. Л.
Грищук, М. І.
Дубина, Н. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


    Гуменчук, О. Ю.
    Історичні та сучасні аспекти лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок (огляд літератури) [Текст] / О. Ю. Гуменчук, О. О. Шевченко, О. Б. Кобзар // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 56-69. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН -- VARICOSE VEINS (терапия)
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ -- LOWER EXTREMITY (кровоснабжение)
Аннотация: В розвинутих країнах варикозна хвороба вен нижніх кінцівок (ВХНК) визначається в 25% дорослого населення. Висока поширеність варикозної хвороби та ймовірність розвитку тяжких ускладнень зумовлює соціально-економічну важливість пошуку ефективних методів лікування цієї хвороби. Факторами ризику традиційно вважаються вік, зріст, жіноча стать, надмірна вага та спадковість. Патогенез ВХНК є комплексним і мультифакторним процесом. Основною патогенетичною ланкою розвитку ВХНК є ураження ендотеліоцитів, що призводить до порушення їх антитромбогених властивостей. У подальшому до патологічного процесу залучаються інші оболонки стінки вени. Також у розвитку ВХНК відіграє порушення роботи венозних клапанів та їх ураження. Основним методом діагностики ВХВК є ультразвукове ангіосканування, яке дозволяє одночасно візуалізувати досліджувану судину, визначити напрямок кровотоку та його параметри, індивідуальні анатомічні особливості. Виділяють консервативний та оперативний методи лікування ВХНК. Перші спроби консервативного лікування цієї хвороби – це бинтування ніг, про що свідчать наскельні малюнки знайдені в Сахарі. Сучасним аналогом є компресійна терапія, яка відіграє головну роль в консервативному лікуванні хвороб вен. Також до консервативних методів лікування ВХНК відносяться медикаментозна терапія. Використання різних лікарських трав для лікування судин було поширене в Стародавній Індії. В наш час існує широкий спектр сучасних флеботропних препаратів. Перші згадки про оперативне лікування ВХНК датується ще до нашої ери. Корнелій Цельс проводив видалення вен за допомогою гачка. В наступні сторіччя методи хірургічного лікування цієї хвороби постійно удосконалювалися. В наш час найбільш часто використовуються методи термічної облітерації вен, які базуються на ендовазальному тепловому пошкодженні венозної стінки, що викликає оклюзивний фіброз і трансформацію вени в сполучотканинний тяж. Головними перевагами даних втручань є мінімальна травматичність, швидка реабілітація, хороші косметичні результати.
Доп.точки доступа:
Шевченко, О. О.
Кобзар, О. Б.

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


   
    Життєвий шлях та здобутки Рафаїла Давидовича Синельникова "Медицина починається з літери "А" - Анатомія" (до 125 річчя з дня народження професора Р.Д. Синельникова) [Текст] / І. А. Іонов [та ін.] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 70-75. - Бібліогр. в кінці ст.

Доп.точки доступа:
Іонов, І. А.
Теремецька, Н. Ф.
Лютенко, М. А.
Вовк, О. Ю.
Ольховський, В. О.
Слободян, О. М.
Швець, Н. В.
Синельников, Рафаїл Давидович (анатом ; 1896-1981) \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

12.


   
    Професор Попов Олександр Георгійович (до 80-річчя від дня народження) [Текст] // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2021. - Т. 20, № 1. - С. 76-77

Доп.точки доступа:
Попов, Олександр Георгійович (кандидат медичних наук, професор, завідувач кафедри симулятивної медицини Одеського національного медичного університету ; 06.09.1941-) \о нем\

Свободных экз. нет

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)