Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=МУ94/2017/11/2<.>
Общее количество найденных документов : 13
Показаны документы с 1 по 13
1.


    Неділько, В. П.
    Здоров’я дітей шкільного віку та проблемні питання його покращення [Текст] / В. П. Неділько, С. А. Руденко, Л. П. Пінчук // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ШКОЛЬНИКИ -- SCHOOL STUDENTS
ЗДОРОВЬЕ -- HEALTH (стандарты, статистика, тенденции)
ДЕТЕЙ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ СЛУЖБЫ -- CHILD HEALTH SERVICES
ФИЗИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ КАРТЫ -- GROWTH CHARTS
АДАПТАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ -- ADAPTATION, PHYSIOLOGICAL
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
Аннотация: Вивчення динаміки формування здоров'я в дітей віком шкільного віку під впливом психолого–соціальних чинників. Матеріали та методи. Для вивчення формування здоров'я дітей шкільного віку в умовах навчального процесу були використані методи дослідження стану фізичного розвитку (довжина тіла, маса тіла, коло грудної клітки та гармонійність), адаптаційних здібностей (адаптаційний потенціал) та фізичного здоров'я (проба Рут'є). Вивчено стан соціальної адаптації, дефектів індивідуального розвитку та формування соціальних пріоритетів. Результати опрацьовано в автоматизованому діагностично-проектному комплексі «Універсал 3.35»
Доп.точки доступа:
Руденко, С. А.
Пінчук, Л. П.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Роль алельного поліморфізму генів системи біотрансформації ксенобіотиків при екопатології у дітей Івано-Франківської області [Текст] / Н. Р. Кеч [и др.] // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 11-18. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ЭКОЛОГИЯ -- ECOLOGY
ПАТОЛОГИЯ -- PATHOLOGY
ПАТОЛОГИЯ МОЛЕКУЛЯРНАЯ -- PATHOLOGY, MOLECULAR
ДИАГНОСТИКИ МОЛЕКУЛЯРНОЙ МЕТОДЫ -- MOLECULAR DIAGNOSTIC TECHNIQUES
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
КСЕНОБИОТИКИ -- XENOBIOTICS
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Вивчення алельного поліморфізму генів системи біотрансформації ксенобіотиків та активності ферменту GST, продукту гена GST у дітей з екопатологією є надзвичайно важливим для виявлення схильності до екозалежних захворювань щитовидної залози, кісткової системи та органів сечовидільної системи в умовах забрудненої довкілля до антропогенного забруднення
Доп.точки доступа:
Кеч, Н. Р.
Гнатейко, О. З.
Лук’яненко, Н. С.
Чайковська, Г. С.
Іськів, М. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


   
    Роль середовищних факторів у виникненні та перебігу нефрологічної патології у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини [Текст] / Н. С. Лук’яненко [и др.] // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 19-27. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ ЗАГРЯЗНЕНИЕ -- ENVIRONMENTAL POLLUTION (вредные воздействия)
ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ ФАКТОРЫ ВОЗДЕЙСТВИЯ -- ENVIRONMENTAL EXPOSURE
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
НЕФРОЛОГИЯ -- NEPHROLOGY
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES
СОЕДИНИТЕЛЬНОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ -- CONNECTIVE TISSUE DISEASES
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Стаття присвячена особливостям діагностики нефрологічної патології у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини, які мешкають у екологічно забруднених регіонах
Доп.точки доступа:
Лук’яненко, Н. С.
Іськів, М. Ю.
Кеч, Н. Р.
Гнатейко, О. З.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


    Белых, Н. А.
    Прогнозирование риска формирования гипофизарно-тиреоидной дезадаптации в регионе умеренного йодного дефицита [Текст] / Н. А. Белых // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 28-35. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ИОД -- IODINE (дефицит, метаболизм)
ГИПОФИЗА ГОРМОНЫ -- PITUITARY HORMONES (дефицит, метаболизм)
ТИРЕОТРОПИН -- THYROTROPIN (дефицит, метаболизм)
НОВОРОЖДЕННЫЙ -- INFANT, NEWBORN (рост и развитие)
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Аннотация: Цель: определить прогностически значимые факторы риска формирования гипофизарно-тиреоидной дезадаптации у новорожденных в условиях умеренного йодного дефицита. Материалы и методы. В рамках эпидемиологического исследования распространенности анте- и постнатального дефицита йода и железа у детей было проведено анкетирование беременных с определением йодурии, объема щитовидной железы (n=1052), оценкой функционирования гипофизарно-тиреоидной системы (n=252), результатов неонатального скрининга на врожденный гипотиреоз (n=948). Результаты. Установлено, что наиболее весомыми прогностическими факторами формирования гипертиреотропинемии как основного признака гипофизарно-тиреоидной дезадаптации у новорожденных, является наличие у матери во время беременности субклинического гипотиреоза, относительной гестационной гипотироксинемии, отсутствие антенатальной йодной профилактики. Протекторными прогностическими факторами являются оптимальное функционирование щитовидной железы беременной, применение адекватной йодной профилактики во время беременности. Заключение. Применение индивидуальной йодной профилактики во время беременности предотвращает формирование гипофизарно-тиреоидной дезадаптации у новорожденного
Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Яновська, Г. О.
    Прогностичні антенатальні фактори ризику у формуванні гіпоксично-ішемічної енцефалопатії та їх кореляція із змінами рівней амінокислот у новонародженних [Текст] / Г. О. Яновська, О. Я. Гречаніна, Ю. Б. Гречаніна // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 36-41. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ -- PREGNANCY COMPLICATIONS (диагностика, патофизиология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО ГИПОКСИЯ-ИШЕМИЯ -- HYPOXIA-ISCHEMIA, BRAIN (диагностика, метаболизм, патофизиология, профилактика и контроль)
ПЕРИНАТАЛЬНЫЙ ПЕРИОД, НАБЛЮДЕНИЕ -- PERINATAL CARE
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
АМИНОКИСЛОТЫ -- AMINO ACIDS (анализ, диагностическое применение)
Аннотация: Мета. Виявити найбільш значущі прогностичні фактори ризику антенатального періоду у формуванні гіпоксичношемічної енцефалопатії (ГІЕ) та наявність кореляції з рівнями амінокислот (АК) у новонароджених
Доп.точки доступа:
Гречаніна, О. Я.
Гречаніна, Ю. Б.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Романенко, С. Ю.
    Оцінка фізичної активності та здоров’я дітей в місті Києві [Текст] / С. Ю. Романенко, А. М. Базілевич // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 42-46. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ЗДОРОВЬЕ -- HEALTH (классификация, статистика)
ДОШКОЛЬНИКИ (статистика)
ОЦЕНКА ВОЗДЕЙСТВИЯ НА ЗДОРОВЬЕ -- HEALTH IMPACT ASSESSMENT (классификация, методы, статистика)
ДВИЖЕНИЕ -- MOVEMENT
ДВИГАТЕЛЬНАЯ АКТИВНОСТЬ -- MOTOR ACTIVITY
ГИПОКИНЕЗИЯ -- HYPOKINESIA
ПИТАНИЯ ОЦЕНКА -- NUTRITION ASSESSMENT
ОЖИРЕНИЕ У ДЕТЕЙ -- PEDIATRIC OBESITY
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС -- BODY MASS INDEX
АНКЕТИРОВАНИЕ -- QUESTIONNAIRES
Аннотация: Мета: Звернути увагу батьків на стан здоров'я та фізичної активності дітей з метою ранньої профілактики захворювань. Результати: Провівши анкетування батьків практично здорових дітей молодшого шкільного віку було виявлено, що серед респондентів 81,8% дітей переважно харчуються їжею багатою на прості вуглеводи, 30% дітей мають додаткові розумові навантаження і ведуть гіподинамічний спосіб життя. У 68,18% відзначається порушення постави, а 27,2% дітей турбують головний біль. Відхилення у фізичному розвитку як збільшення маси тіла більше вікової норми було в 25%. Висновки: необхідно інформувати батьків про наслідки порушення гармонійного фізичного розвитку їхніх дітей та роз'яснювати профілактичні заходи для попередження раннього розвитку захворювань
Доп.точки доступа:
Базілевич, А. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


   
    "Недитячі" проблеми підлітків: юнацькі вугрі [Текст] / Л. К. Пархоменко [и др.] // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 47-53. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
САЛЬНЫХ ЖЕЛЕЗ БОЛЕЗНИ -- SEBACEOUS GLAND DISEASES (лекарственная терапия, патофизиология)
АКНЕ ОБЫКНОВЕННЫЕ -- ACNE VULGARIS (лекарственная терапия)
ЛЕЧЕБНО-ДИАГНОСТИЧЕСКАЯ ТАКТИКА -- CRITICAL PATHWAYS
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Аннотация: Вульгарні вугри відносяться до найпоширеніших захворювань шкіри у підлітків. У поданій статті висвітлено актуальні питання проблеми юнацьких вугрів. Описано клінічні прояви; основні причини та передумови появи акне; сучасні погляди на механізми розвитку. Акцентовано увагу на значенні особливостей ендокринної перебудови та статевого дозрівання у пубертатному віці, ролі дисбіозу кишечника та функціонального стану печінки, стресових станів у патогенезі захворювання. Лікування юнацьких вугрів має бути комплексним, тривалим, спрямованим на покращення якості життя. Важливою є корекція психологічного стану хворих підлітків. У статті подано основні напрямки місцевого та системного лікування вугрів. Особлива увага приділяється співпраці спеціалістів різного профілю: підліткових терапевтів, дерматологів, гастроентерологів, ендокринологів, неврологів, медичних. психологів
Доп.точки доступа:
Пархоменко, Л. К.
Страшок, Л. А.
Завеля, Е. М.
Ісакова, М. Ю.
Єщенко, А. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    Динаміка показників мікро- та макроелементів у дітей, хворих на ротавірусну інфекцію [Текст] / К. О. Сміян-Горбунова [и др.] // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 54-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
РОТАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- ROTAVIRUS INFECTIONS (кровь, метаболизм)
МИКРОЭЛЕМЕНТЫ -- TRACE ELEMENTS (анализ, кровь, метаболизм)
ЦИНК -- ZINC (анализ, кровь)
ЖЕЛЕЗО -- IRON (анализ, кровь, метаболизм)
МЕДЬ -- COPPER (анализ, кровь, метаболизм)
МАГНИЙ -- MAGNESIUM (анализ, кровь, метаболизм)
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Отримані результати свідчать про виражений дисбаланс мікро- та макроелементів у пацієнтів з ротавірусною інфекцією порівняно з практично здоровими дітьми, виявлялося достовірним зростанням міді та зниженням заліза, магнію, цинку. Після проведеного лікування в періоді реконвалесценції концентрація мікро- та макроелементів у сироватці крові хворих на ротавірусну інфекцію не досягала показників практично здорових дітей
Доп.точки доступа:
Сміян-Горбунова, К. О.
Гордієнко, О. В.
Сміян, О. І.
Бинда, Т. П.
Татаренко, С. Д.
Кругляк, С. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Алі, Самех Алі
    Оптимізація антигелікобактерної терапії на основі препарату вісмуту у дітей з функціональною диспепсією з урахуванням Helicobacter Pilory-статусу [Текст] / Самех Алі Алі // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 58-64. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДИСПЕПСИЯ -- DYSPEPSIA (кровь, лекарственная терапия)
HELICOBACTER ИНФЕКЦИИ -- HELICOBACTER INFECTIONS (кровь, лекарственная терапия)
HELICOBACTER PYLORI -- HELICOBACTER PYLORI (действие лекарственных препаратов)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ СРЕДСТВА -- GASTROINTESTINAL AGENTS (кровь, терапевтическое применение)
ВИСМУТ -- BISMUTH (терапевтическое применение)
КАЛЬЦИФЕДИОЛ -- CALCIFEDIOL (кровь, терапевтическое применение)
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Мета дослідження. Вивчити ефективність різних схем антихелікобактерної терапії на основі препарату вісмуту у дітей з функціональною диспепсією з урахуванням Helicobacter pylori CagA-статусу та забезпечення вітаміном D.
Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


   
    Фульмінантний перебіг гепатиту у педіатричній практиці [Текст] / Г. А. Павлишин [и др.] // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 65-70. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ГЕПАТИТА ВИРУСЫ -- HEPATITIS VIRUSES (метаболизм, патогенность, физиология)
ГЕПАТИТ ВИРУСНЫЙ ЧЕЛОВЕКА -- HEPATITIS, VIRAL, HUMAN (патофизиология)
ЦИТОМЕГАЛОВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CYTOMEGALOVIRUS INFECTIONS (патофизиология, профилактика и контроль)
ЖЕЛЧНЫЕ ПРОТОКИ ВНУТРИПЕЧЕНОЧНЫЕ -- BILE DUCTS, INTRAHEPATIC (патология, патофизиология)
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Однією з причин вірусного ураження печінки (після класичних гепатотропних вірусів) є група герпесвірусів. Частим збудником гепатиту із родини герпесвірусів є, насамперед, цитомегаловірус. Клінічні прояви ЦМВ-інфекції залежать від віку, в якому відбувається інфікування, та від стану імунної системи пацієнта. Спектр клінічних проявів захворювання може варіювати від субклінічних до фульмінантних форм. Серед захворювань печінки у дітей важливе місце посідає не тільки гостра інфекційна патологія, але й вроджені аномалії розвитку жовчевих шляхів. Одна з них – гіпоплазія внутрішньо печінкових жовчевих проток, яка характеризується скороченням кількості міждолькових жовчевих проток стосовно портальних трактів печінки і може бути виявлена тільки при гістологічному дослідженні печінки. Пацієнти найчастіше гинуть від цирозу печінки або інтеркурентних захворювань. Наведено клінічний випадок злоякісного фульмінантного перебігу гострого гепатиту у дитини з гіпоплазією внутрішньо печінкових жовчевих проток, яку було виявлено лише при патогістологічному дослідженні посмертно. В даному випадку саме вроджена патологія печінки стала несприятливим фоном для гепатиту, що мав злоякісний фульмінантний перебіг
Доп.точки доступа:
Павлишин, Г. А.
Горішна, І. Л.
Філюк, А. П.
Кабакова, А. Б.
Дивоняк, О. М.
Гончарук, І. Я.
Хома, Н. П.

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


    Kovesdy, C. P.
    Ожиріння і захворювання нирок: приховані наслідки епідемії [Текст] / C. P. Kovesdy, S. Furth, C. Zoccali // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 71-80. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (эпидемиология)
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ -- KIDNEY DISEASES (эпидемиология)
НЕФРОЛИТИАЗ -- NEPHROLITHIASIS (эпидемиология)
ПОЧЕЧНОКАМЕННАЯ БОЛЕЗНЬ -- KIDNEY CALCULI (эпидемиология)
ПРОФИЛАКТИКА ПЕРВИЧНАЯ -- PRIMARY PREVENTION
Аннотация: Ожиріння стало всесвітньою епідемією, і, за прогнозами, його поширеність у найближчому десятилітті збільшиться на 40%. Зростаюча поширеність ожиріння впливає на ризик розвитку цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, а також хронічної хвороби нирок (ХХН). Високий індекс маси тіла – один із найбільш значущих факторів ризику ХХН. У осіб з ожирінням у відповідь збільшення метаболічних потреб надлишкової маси тіла розвивається компенсаторна гіперфільтрація. Збільшення внутрішньоклубочкового тиску може призвести до пошкодження нирок та підвищення ризику розвитку ХХН у віддаленому періоді. Останніми роками частота розвитку гломерулопатії, асоційованої з ожирінням, зросла вдесятеро. Крім того, показано, що ожиріння є фактором ризику нефролітіазу та низки злоякісних новоутворень, у тому числі раку нирки. Цього року ініціатива «Всесвітній день нирки» висуває освітню програму, яка роз'яснює небезпечні наслідки ожиріння та його зв'язок із захворюваннями нирок, та пропагує здоровий спосіб життя та заходи щодо його формування як доступну основу профілактики несприятливих наслідків ожиріння
Доп.точки доступа:
Furth, S.
Zoccali, C.

Свободных экз. нет

Найти похожие

12.


    Heyman, M. B.
    Фруктові соки для немовлят, дітей та підлітків: сучасні рекомендації [Текст] / M. B. Heyman, A. Steven, S. A. Abrams // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 81-87. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ И НАПИТКИ (ВНЕШ) -- FOOD AND BEVERAGES (NON MESH) (использование)
НАПИТКИ -- BEVERAGES (использование)
ФРУКТЫ -- FRUIT
ДЕТСКОГО ПИТАНИЯ ПРОДУКТЫ -- INFANT FOOD (использование)
МЛАДЕНЕЦ -- INFANT
ДЕТИ -- CHILD
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
Аннотация: Історично так склалося, що педіатри рекомендували фруктові соки як джерело вітаміну С та додаткове джерело води для немовлят та маленьких дітей під час розширення кола споживаних продуктів, коли діти починають їсти тверду їжу з більшим навантаженням на нирки. Їх також іноді рекомендували для дітей із закрепом. Фруктовий сік рекламується як здорове й натуральне джерело вітамінів, а в деяких випадках ще й кальцію. Оскільки сік має приємний смак, діти п’ють його з радістю. Але, хоча споживання соку має певні переваги, воно також не позбавлене й негативного ефекту. Високий вміст цукру в соках збільшує кількість спожитих калорій та ризик розвитку карієсу. Крім того, відсутність білку й клітковини в соках може сприяти неправильному збільшенню ваги (занадто або чи занадто багато). Педіатри повинні знати все про сік, щоб інформувати батьків і пацієнтів щодо правильного вживання
Доп.точки доступа:
Steven, A.
Abrams, S. A.

Свободных экз. нет

Найти похожие

13.


   
    Олександра Іванівна Корнілова (До 100-річчя від дня народження) [Текст] // Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології. - 2017. - Т. 11, № 2. - С. 88-89


MeSH-главная:
ПЕДИАТРИЯ -- PEDIATRICS
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ -- ANNIVERSARIES AND SPECIAL EVENTS
ИСТОРИЯ МЕДИЦИНЫ -- HISTORY OF MEDICINE
Аннотация: Олександра Іванівна Корнілова – доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки УРСР народилася 15 квітня 1917 р. у м. Харкові. Її життєвий шлях є яскравим прикладом відданості професії і любові до неї
Доп.точки доступа:
Корнілова, Олександра Іванівна (1917-) \о ней\

Свободных экз. нет

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)