Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=УУ13/2020/2/2<.>
Общее количество найденных документов : 11
Показаны документы с 1 по 11
1.


   
    Гострий лейкоз: рекомендації з менеджменту пацієнтів у період пандемії [Текст] // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 3-4. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ЛЕЙКОЗЫ -- LEUKEMIA (иммунология, осложнения, патофизиология, профилактика и контроль)
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (патофизиология)
ПРОФИЛАКТИКА ПЕРВИЧНАЯ -- PRIMARY PREVENTION
МЕДИЦИНСКОГО ОБСЛУЖИВАНИЯ МЕНЕДЖМЕНТ -- CASE MANAGEMENT (использование)
Аннотация: Наведено рекомендації щодо менеджменту пацієнтів із гострим лейкозом під час пандемії COVID-19
Пандемія COVID-19 є безпрецедентною проблемою для всієї медичної спільноти, і ми як лікарі повинні зробити все можливе, щоб допомогти суспільству та нашим пацієнтам. Важко дати кількісну оцінку коефіцієнта смертності в результаті COVID-19, адже він залежить від особливостей ураженої групи населення, зокрема від демографічних характеристик хворих і наявних медичних ресурсів. Статистичні дані свідчать, що рівень смертності є вищим серед осіб похилого віку і пацієнтів із хронічними захворюваннями
Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Проблематика логістики в медицині [Текст] / В. М. Михальчук [та ін.] // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 5-9. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ЛОГИСТИЧЕСКИЕ МОДЕЛИ -- LOGISTIC MODELS
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ -- HEALTH CARE REFORM (использование, методы)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (использование)
Аннотация: В умовах сучасної економічної та суспільної діяльності відстежується підвищення рівня використання досягнень менеджменту у сферах, які значно віддалені від підприємницького простору та не націлені на отримання прибутку. Не оминула ця тенденція і логістику, яка бере свій початок ще з військової справи, але віднедавна активно застосовується в оптимізації діяльності підприємств. Адже, як свідчить досвід успішного застосування логістики в зарубіжній практиці, використання логістичних підходів у системі менеджменту позитивно впливає на всі показники діяльності організації. Наростаючий інтерес щодо застосування логістики у соціальних сферах поруч із економічною став поштовхом до формування ще одного напрямку логістики — медичного. З урахуванням вищенаведеного у науковій статті досліджується місце логістики в медичній галузі в умовах сьогодення. Визначено ступінь дослідження логістичних підходів науковцями, зокрема у сфері охорони здоров’я. Наступним кроком проведення наукового дослідження є визначення етимології категорії логістика, історичних етапів її формування як важеля оптимізації діяльності спочатку підприємств, а потім і інших сфер діяльності держави. Публікація висвітлює підходи деяких науковців до опису властивостей застосування логістики в медицині. Визначено сфери застосування логістики в медицині, зокрема біометрична та клінічна інженерія, постачання медичних ресурсів, медичний персонал та послуги, фармація, а також проаналізовано особливості застосування логістики в кожному із зазначених напрямків. Висвітлено аналіз ефективності проведення медичної реформи та можливостей застосування логістичних підходів до цього процесу. Наступним кроком проведення наукового дослідження є визначення можливих моделей проведення логістики в медичному закладі шляхом формування відокремленого підрозділу або залучення логістичних експертів. Поруч із цим наведено ключові компетенції, якими повинен володіти експерт з логістики в медичній сфері. Зазначено, що логістика — ефективний інструмент діяльності медичних закладів, який стикається із певними проблемами, усунення яких допоможе підвищити якість та своєчасність надання медичних послуг
Доп.точки доступа:
Михальчук, В. М.
Коломоєць, А. В.
Толстанов, О. К.
Гбур, З. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Лялькін, С. А.
    Ефективність другої лінії паліативної хіміотерапії у хворих на метастатичний тричі негативний рак молочної залози: результати рандомізованого дослідження [Текст] / С. А. Лялькін, Н. О. Верьовкіна, Л. А. Сивак // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 10-13. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (терапия)
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ -- NEOPLASM METASTASIS (терапия)
ПАЛЛИАТИВНАЯ ПОМОЩЬ -- PALLIATIVE CARE (использование)
РАНДОМИЗИРОВАННОЕ КОНТРОЛИРУЕМОЕ КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- RANDOMIZED CONTROLLED TRIAL
Аннотация: Результати лікування хворих на метастатичний тричі негативний рак молочної залози (мТНРМЗ) на сьогодні залишаються незадовільними. Хіміотерапія (ХТ) є практично єдиним затвердженим методом лікування у разі ТНРМЗ, однак стандартів у виборі окремих цитостатиків або їх комбінацій, схем на сьогодні не існує. Мета — оцінити та порівняти безпосередню та віддалену ефективність другої лінії ХТ хворих на мТНРМЗ за допомогою рандомізованого дослідження. Об’єкт і методи дослідження. Проведено рандомізоване дослідження за участю 87 пацієнток із мТНРМЗ, які отримали монохіміотерапію вінорельбіном (n=29), гемцитабіном (n=29) та капецитабіном (n=29). Усі хворі отримували першу лінію ХТ мТНРМЗ із застосуванням антрациклінів, таксанів та препаратів платини. Результати. У пацієнток, які отримували вінорельбін або гемцитабін, статистично достовірно частіше вдавалося досягти контролю над захворюванням порівняно з пацієнтками, які отримували капецитабін (р=0,02). Достовірних відмінностей між показниками перших двох груп у частоті контролю над захворюванням не визначено. Пацієнтки мали статистично достовірні відмінності за проявами токсичності ХТ ІІІ–ІV: неврологічний біль частіше відзначали при застосуванні вінорельбіну (р0,05), діарею — капецитабіну (р0,05), нейтропенію і тромбоцитопенію — гемцитабіну (р0,05). Статистично достовірної різниці у показниках виживаності без прогресування (Log-rank тест; p0,05)
Доп.точки доступа:
Верьовкіна, Н. О.
Сивак, Л. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


   
    Оцінка ефективності статинів у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда зі стійкою елевацією сегмента ST залежно від полімофізму Т-786-С промотору гена ендотеліальної NO-синтетази [Текст] / Я. М. Лутай [та ін.] // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 14-18. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (генетика, лекарственная терапия, патофизиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ГИДРОКСИМЕТИЛГЛУТАРИЛ-КОA-РЕДУКТАЗЫ ИНГИБИТОРЫ -- HYDROXYMETHYLGLUTARYL-COA REDUCTASE INHIBITORS (терапевтическое применение)
ЛИГАЗЫ -- LIGASES (анализ)
Аннотация: Мета — оцінити ефективність терапії статинами у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда (ГІМ) зі стійкою елевацією сегмента ST (STEMI) залежно від поліморфізму Т–786→С промотору гена ендотеліальної NO-синтетази (eNOS). Об’єкт і методи дослідження. Проведено ретроспективний аналіз бази даних за період 2003–2010 рр. Включали пацієнтів зі STEMI у перші 24 год від початку симптоматики з оцінкою поліморфізму промотору гена eNOS Т–786→С. Відібрано 65 пацієнтів, які отримували терапію статинами з 1-ї доби ГІМ (1-ша група), та 92 пацієнти, які не отримували статинів протягом госпітального періоду (2-га група). Функцію ендотелію оцінювали за допомогою проби з потікзалежною вазодилатацією на 1-шу та 7-му добу ГІМ. Результати. Поліморфізм гена eNOS не впливав на динаміку показників ліпідного спектра крові на фоні прийому статинів. Протягом 10 діб лікування рівень загального холестерину знизився на 17,6 та 4,3% (р0,01), холестерину ліпопротеїдів низької щільності — на 27,1 та 6,1% (р0,01) у 1-й та 2-й групі відповідно. Суттєве покращення результатів потікзалежної вазодилатації протягом госпітального періоду захворювання спостерігали лише у пацієнтів 1-ї групи з –786ТТ-генотипом. Ця підгрупа хворих мала суттєво нижчу частоту розвитку гострої серцевої недостатності та ішемічних ускладнень (постінфарктна стенокардія, реінфаркт міокарда). Не відзначали переваг раннього призначення статинів у помірних дозах у носіїв мутантної С-алелі (генотипи ТС + СС). Висновки. У пацієнтів зі STEMI застосування статинів у помірних дозах з 1-ї доби захворювання ефективно покращує функцію ендотелію та запобігає ускладненням госпітального періоду за наявності –786ТТ-генотипу
Доп.точки доступа:
Лутай, Я. М.
Пархоменко, О. М.
Досенко, В. Є.
Шумаков, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


    Звірич, В. В.
    Оптимізація комбінованого лікування місцево-поширеного дистального раку прямої кишки з урахуванням факторів прогнозу [Текст] / В. В. Звірич, Ю. Й. Михайлович // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 19-28. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ПРЯМОЙ КИШКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- RECTAL NEOPLASMS (патофизиология, терапия, хирургия)
НЕОАДЪЮВАНТНАЯ ТЕРАПИЯ -- NEOADJUVANT THERAPY (использование)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
БЕЗРЕЦИДИВНАЯ ВЫЖИВАЕМОСТЬ -- DISEASE-FREE SURVIVAL
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
Аннотация: Сучасна концепція передопераційного хіміопроменевого лікування як ключового методу в досягненні повної чи часткової клініко-радіологічної відповіді пухлини на терапію, дає можливість поліпшити безпосередні та віддалені результати лікування раку прямої кишки. Мета — визначення факторів прогнозу ефективності неоад’ювантної хіміопроменевої терапії (НХПТ) у досягненні клініко-радіологічного регресу пухлини на терапію у хворих на місцево-поширений дистальний рак прямої кишки (МПДРПК), а також факторів прогнозу безрецидивної виживаності із застосуванням молекулярного 8-оксо-2’-дезоксигуанозину (8-оксо-dG), імуногістохімічного (Кі-67) та молекулярно-генетичного (поліморфізм генів GSTP1, MTHFR) маркерів. Об’єкт і методи дослідження. У пухлинному матеріалі 110 хворих на МПДРПК проводили визначення поліморфізму генів GSTP1 та MTHFR методом алельспецифічної полімеразної ланцюгової реакції з детекцією результатів у режимі реального часу. Визначення рівня 8-оксо-dG в елюаті проводили спектрофотометричним методом. Імуногістохімічні дослідження маркерів Кі-67, MutS 2–6, CD44, СЕА проводили за загальноприйнятими методиками. Результати. У хворих на МПДРПК обох груп відбулася суттєва патоморфологічна відповідь пухлини на НХПТ: у групі порівняння — 47,2%, в основній групі — 59,7% за шкалою mrTRG і 49,1 та 64,9% відповідно за критеріями RECIST 1.1. Встановлено, що саме оксаліплатинвмісна хіміотерапія сприяє статистично достовірному зниженню рівня 8-оксо-dG. Застосування капецитабіну в неоад’ювантному режимі у пацієнтів із МПДРПК за наявності водночас поліморфізмів A313G GSTP1 та C667T MTHFR не впливає на підвищення безрецидивної виживаності. При поєднаному визначенні факторів GSTP1, МTНFR та Кі67 відзначається прогнозна ймовірність виникнення рецидиву у вищезазначених хворих у межах 51–99%. Висновок. Застосування капецитабіну у НХПТ у хворих на МПДРПК ефективне лише за відсутності поліморфізмів A313G GSTP1 та C667T MTHFR, в інших випадках бажано використовувати як НХПТ схему CAPOX. Рівень зниження 8-оксо-dG є незалежним предиктором ефективності застосування НХПТ
Доп.точки доступа:
Михайлович, Ю. Й.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


    Гржибовський, Я. Л.
    Медико-соціальні детермінанти здоров’я (огляд світової літератури) [Текст] / Я. Л. Гржибовський, О. В. Любінець // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 29-34. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
СОЦИАЛЬНЫЕ ДЕТЕРМИНАНТЫ ЗДОРОВЬЯ -- SOCIAL DETERMINANTS OF HEALTH
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (организация и управление)
ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ КАК ТЕМА -- REVIEW LITERATURE AS TOPIC
Аннотация: Мета — вивчення ролі медико-соціальних детермінант у формуванні здоров’я населення. Об’єкт і методи дослідження. Вивчено джерела наукової літератури за період 2008–2020 рр. Визначальними методами дослідження були системний підхід та аналіз, а також бібліосемантичний метод. Результати. У проаналізованих працях розглянуто питання щодо політики здоров’я, значення фактичного місця проживання щодо доступу до медичної допомоги, урбанізації, організації системи охорони здоров’я, рівня та доступу до освіти, впливу природного навколишнього середовища, торгівлі, місця комунікацій у підвищенні обізнаності громадян про важливість соціальних детермінант та диспропорцій у сфері здоров’я, необхідності продовження досліджень з питань детермінант здоров’я. Висновки. Міжнародний досвід функціонування державних інституцій, досліджень науковців з питань громадського здоров’я повинен слугувати підґрунтям становлення сучасної системи громадського здоров’я в Україні у світлі намагань щодо успішного розвитку держави, покращення здоров’я населення як основного її багатства
Доп.точки доступа:
Любінець, О. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Литвиненко, В. В.
    Використання психодіагностичних методик для скринінгу депресивних і тривожних розладів у пацієнтів із онкологічною патологією [Текст] / В. В. Литвиненко, М. Ю. Пруденко // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 35-37. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ -- ANXIETY (диагностика)
ТРЕВОГИ ШКАЛА ТЕСТИРОВАНИЯ -- TEST ANXIETY SCALE
ДЕПРЕССИЯ -- DEPRESSION (диагностика, психология)
ПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- PSYCHOLOGICAL TESTS
ХОСПИСЫ -- HOSPICES
Аннотация: Мета — вивчити поширеність афективних розладів серед пацієнтів онкологічного стаціонару і хоспісу. Об’єкт і методи дослідження. Клінічними базами дослідження були Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласний центр паліативної медицини «Хоспіс», будинок для людей похилого віку «Затишок» та Харківський обласний клінічний онкологічний центр. Обстежено 35 пацієнтів (усі жінки) віком 53–92 роки з онкологічною патологією. Пацієнткам проведено анкетування за допомогою психодіагностичних опитувальників HADS, FAS, PSQI та TAS-26. Результати. Досліджуваних розподілено на три групи: пацієнтки 1-ї групи перебували у стаціонарі протягом 8–14 днів, 2-ї — 2–6 міс, 3-ї — 1–3 років. Аналізуючи дані за допомогою психодіагностичних опитувальників, визначено, що в усіх групах майже всі показники перевищували норму. Найвищі бали переважали у 3-й, середні визначали у 2-й, найнижчі — у 1-й групі. Висновки. Встановлено, що пацієнтки, які перебували тривалий період у лікарняних умовах, потребують консультації психіатра з можливим застосуванням медикаментозної корекції поточного психічного стану
Доп.точки доступа:
Пруденко, М. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


   
    Вплив гіперхолестеринемії на віддалений прогноз у хворих із гострим інфарктом міокарда залежно від віку пацієнтів [Текст] / О. М. Пархоменко [та ін.] // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 38-42. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ -- ACUTE CORONARY SYNDROME (лекарственная терапия, патофизиология)
ИНФАРКТ МИОКАРДА -- MYOCARDIAL INFARCTION (лекарственная терапия, патофизиология)
ГИПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМИЯ -- HYPERCHOLESTEROLEMIA (диагностика, патофизиология)
ПРОФИЛАКТИКА ВТОРИЧНАЯ -- SECONDARY PREVENTION
ГИПЕРЛИПИДЕМИИ -- HYPERLIPIDEMIAS (диагностика, патофизиология)
Аннотация: Мета — виявити та оцінити вплив показників ліпідного обміну на віддалений прогноз у пацієнтів молодого віку після перенесеного гострого інфаркту міокарда (ІМ). Об’єкт і методи дослідження. 142 пацієнти, переважно чоловічої статі, госпіталізовані з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST в період 2000–2015 рр. і яких виписано зі стаціонару, залежно від віку ретроспективно розподілені на групи: 1-ша (n=55) — 45 та 2-га (n4,0 ммоль/л) наявний поширений коронарний атеросклероз, що відображається у багатосудинному ураженні, на відміну від старшої вікової групи. Вихідний рівень ХС ЛПНЩ ≥4,0 ммоль/л негативно впливає на перебіг постінфарктного періоду у хворих молодого віку, збільшуючи кількість ускладнень протягом 5 років спостереження. До пацієнтів із передчасним розвитком гострого ІМ та високим рівнем ХС ЛПНЩ як пацієнтів високого ризику має бути застосований індивідуалізований підхід до лікування та вторинної профілактики з максимально активною гіполіпідемічною терапією
Доп.точки доступа:
Пархоменко, О. М.
Білий, Д. О.
Лутай, Я. М.
Іркін, О. І.
Степура, А. О.
Соколов, Ю. М.
Соколов, М. Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


    Літус, І. О.
    Експресія М2-макрофагів, mTOR-позитивних клітин та VEGF у межах фіброепітеліальних поліпів шкіри у пацієнтів із метаболічним синдромом та цукровим діабетом 2-го типу [Текст] / І. О. Літус // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 43-48. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (патофизиология)
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X -- METABOLIC SYNDROME X (патофизиология)
МАКРОФАГИ -- MACROPHAGES
ПОЛИПЫ -- POLYPS (диагностика)
КОЖНЫЕ БОЛЕЗНИ -- SKIN DISEASES (диагностика, патофизиология)
ИММУНОГИСТОХИМИЯ -- IMMUNOHISTOCHEMISTRY (использование)
Аннотация: Мета — вивчити особливості експресії М2-макрофагів, mTOR-позитивних клітин та ендотеліального фактора росту судин (vascular endothelial growth factor — VEGF) у межах фіброепітеліальних поліпів шкіри у пацієнтів із метаболічним синдромом (МС) та цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу. Об’єкт і методи дослідження. Проведено порівняння рівня експресії М2-макрофагів, mTOR-позитивних клітин та VEGF у межах фіброепітеліальних поліпів у трьох групах залежно від наявності та вираженості метаболічних порушень. До 1-ї групи увійшли пацієнти без метаболічних порушень, до 2-ї — з верифікованим МС, 3-тя група включала хворих на ЦД 2-го типу. Результати. Формування фіброепітеліальних поліпів шкіри у пацієнтів із МС та ЦД 2-го типу асоційоване з вираженою активацією М2-макрофагів на тлі посилення експресії серин/треонін протеїнкінази mTOR та VEGF на локальному рівні. Висновок. У межах фіброепітеліальних поліпів шкіри у пацієнтів із МС та ЦД 2-го типу підвищений рівень експресії М2-макрофагів, mTOR-позитивних клітин та VEGF
Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


    Мішина, К. М.
    Морфологічна маніфестація синтезу глікогену в ендометрії як один із таргетних маркерів репродуктивного успіху [Текст] / К. М. Мішина, П. В. Кузик, С. Г. Гичка // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 49-52. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
РЕПРОДУКТИВНОЕ ЗДОРОВЬЕ -- REPRODUCTIVE HEALTH
ГЛИКОГЕН -- GLYCOGEN (анализ)
БЕСПЛОДИЕ ЖЕНСКОЕ -- INFERTILITY, FEMALE (диагностика, патофизиология)
Аннотация: Проблема репродуктивної здатності населення України з року в рік не втрачає актуальності та є однією із провідних причин демографічної кризи. За даними статистики частота жіночого безпліддя залишається дещо вищою за таку чоловічого. Патологічні зміни ендометрія при безплідді досягають 88%, а при неефективних спробах екстракорпорального запліднення — 77,5%. Фертильний ендометрій є одним із найважливіших факторів успішної імплантації та прогресування вагітності, зокрема й під час переносу в матку ембріонів, отриманих методом запліднення in vitro. Вивчення морфологічних маркерів, що транслюють гравідарну спроможність ендометрія, може суттєво зменшити репродуктивні втрати, покращити результати екстракорпорального запліднення та оптимізувати алгоритми ведення хворих із безпліддям
Доп.точки доступа:
Кузик, П. В.
Гичка, С. Г.

Свободных экз. нет

Найти похожие

11.


    Ищенко, О. В.
    LED-полимеризирующие лампы: вчера, сегодня, завтра [Текст] / О. В. Ищенко // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 2, № 2. - С. 53-56. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ АППАРАТЫ СВЕТООТВЕРЖДАЮЩИЕ -- CURING LIGHTS, DENTAL (использование)
СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ ИНСТРУМЕНТЫ -- DENTAL INSTRUMENTS (использование)
Аннотация: Светящиеся LED-устройства (англ. Light-emitting diode, или просто светодиод) широко известны — любимая гирлянда на окне, плоский телевизор — существуют и радуют наш глаз именно благодаря этим технологиям. Со времени их изобретения, около 50 лет назад, возможности использования полупроводниковых компонентов постоянно расширялись. В медицинской сфере, в частности стоматологии, светодиод особенно незаменим. Здесь он играет наибольшую роль как один из самых важных инструментов, без которого ни одна пломба из композитного материала не смогла бы существовать, — роль полимеризатора. Сложно переоценить LED-лампы, ведь они стали практически незаменимы в стоматологической практике. Их используют для прямых реставраций, герметизации фиссур, установки штифта методом двойного отверждения, установки брекет-систем, и это лишь малая доля того, с чем сталкивается врач-стоматолог ежедневно, и где он прибегает к использованию LED-лампы
Свободных экз. нет

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)