Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=ХУ5/2017/3/4<.>
Общее количество найденных документов : 29
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-29 
1.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бойко В. В., Прасол В. О., Оклей Д. В., Тарабан І. А.
Заглавие : Антикоагулянтна терапія при тромбоемболічних станах у хворих з високим ризиком кровотечі
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 90-94 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Обстежено 71 пацієнт з поєднаною патологією: венозними тромбоемболічними ускладненнями (ВТЕУ) та кровотечами різної локалізації. З метою удосконалення хірургічної тактики у даної категорії пацієнтів нами запропоновано алгоритм лікування та профілактики ВТЕУ. Він передбачає проведення заходів, спрямованих в першу чергу на припинення кровотечі. Для попередньої зупинки кровотечі перевагу віддавали неінвазивним і малоінвазивним методикам, а для остаточного гемостазу відкриті види оперативних втручань. Проведення після досягнення гемостазу антикоагулянтної терапії в лікувальних дозах дозволило запобігти прогресуванню тромботичного процесу і стало абсолютно необхідним лікувальним заходом при ВТЕУ.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Гончарова Н. М.
Заглавие : Визначення якості життя хворих, оперованих із приводу ускладнених псевдокіст підшлункової залози
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 40-43 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Проаналізовані результати анкетування 120 хворих за допомогою опитувача SF-36, які перенесли операції з приводу ускладнених псевдокіст підшлункової залози. Аналіз значень коефіцієнтів детермінації показував, що тип псевдокісти позначався тільки на душевному благополуччі, погіршувався для псевдокіст II та III типів. Більше впливав на оцінку благополуччя пацієнтів вид операції. Для мініінвазивних операцій були характерні не тільки більш високі оцінки душевного стану, а й частково фізичного. Найбільшу залежність на мінливість показників надавали спільний вплив типу псевдокісти і виду операції, що було обумовлено їх взаємозв’язком.
Найти похожие

3.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Шкварковський І. В., Москалюк О. П., Бриндак І. А., Шкварковська А. І.
Заглавие : Випадок поєднання синдрому Міріззі та складного холедохолітіазу
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 126-129 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Синдром Міріззі — рідкісне ускладнення жовчно-кам’яної хвороби, що важко діагностуються. За даними літератури, він зустрічається в середньому у 0,25-6 % хворих з різними формами ЖКХ. До оперативного втручання правильна діагностика з використанням всього комплексу сучасних методів ефективна лише в 12,5-22 % випадків. Поєднання синдрому Міріззі та холедохолітіазу призводить до збільшення кількості діагностичних та лікувальних помилок. В статті описується лікувально-діагностична тактика при поєднанні даних ускладнень ЖКХ. Показано, що у таких випадках слід віддавати перевагу традиційним операціям, що дозволяє попередити ятрогенні пошкодження жовчовивідних шляхів.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Райляну С. І., Польовий В. П., Сидорчук Р. І., Левчук C. Д., Кнут Р. П., Кифяк П. В.
Заглавие : Вплив методу функціонально-адаптивної фіксації алотрансплантату на синдром післяопераційного пахвинного болю в пластиці пахвинних гриж tension-free
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 113-116 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Застосування у пахвинній герніопластиці алотрансплантатів поряд із зменшенням кількості рецидивів, привело до зростання та появи нових ускладнень, пов’язаних із застосуванням лігатур і травматизацією судин та нервів при фіксації алотрансплантата. Суттєво обтяжує стан таких хворих післяопераційний біль, відомий за назвою «синдром хронічного пахвинного болю». Розроблено метод функціонально-адаптивної фіксації (ФАФ) алотрансплантата, який базується на індивідуальному підході до вибору форми та розмірів алотрансплантата, а також еластичній фіксації алотрансплантата у місці імплантації за допомогою біологічного клею. У дослідній групі (n = 17) імплантація алотрансплантата здійснювалася за допомогою методу ФАФ. У контрольній групі (n = 24) пластика виконувалася за класичною методикою I.L. Lichtenstein із фіксацією алотрансплантата за допомогою проленових лігатур. Метод функціонально-адаптивної фіксації дозволив зменшити кількість пацієнтів з синдромом хронічного пахвинного болю та скоротити період фізичної реабілітації у післяопераційному періоді.
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Крикун М. С., Францев В. П.
Заглавие : Диференційована діагностика місцевих ускладнень некротичного панкреатиту згідно класифікації Атланта 2012
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 102-105 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Був проаналізований досвід диференційованого підходу до діагностики локальних ускладнень некротичного панкреатиту. Описані клінічні випадки некротичного панкреатиту різного ступеня важкості з асептичними та інфікованими скупченнями.
Найти похожие

6.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Дужий І. Д., Гресько І. Я., Шевченко Ю. Ю.
Заглавие : Досвід лікування хворих на верхівкові плеврити та емпієми плеври
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 123-125 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. У превалюючий більшості хворих гнійні плеврити локалізуються у різних відділах плевральної порожнини. Верхівкові плеврити — відносна рідкість. Під спостереженням авторів така локалізація мала місце у 6 осіб. Лікування проводили шляхом лімфотропного введення (ЛТ) антибактеріальних препаратів паравертебрально у зоні IV-V ребер на тлі щоденних аспірацій гною, а потім — випоту. Плевральна порожнина санувалася до 9-11 доби. Тривалість перебування у стаціонарі — 12-14 діб.
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Полянський Д. П.
Заглавие : Експериментальне обґрунтування ультразвукової діагностики механічної і різних видів динамічної кишкової непрохідності
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 5-7 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Проведено дослідження на щурах з метою виявлення патологічних змін кишки та очеревини при різних видах непрохідності. В експерименті змодельовано механічну та два види динамічної кишкової непрохідності. При дослідженні матеріалу гістологом виявлені розбіжності в характері запалення та шляху його поширення. Екстраполюючи дані гістологічних змін в стінці кишки на ультразвукову семіотику з урахуванням фізики ультразвуку, можна припустити, що для різних типів непрохідності мають місце різні ультразвукові критерії ГКН. Метод УЗД має достатньо обґрунтовані покази щодо використання в діагностиці ГКН, особливо враховуючи його неінвазивність та легкість проведення оглядів в динаміці при будь якому стані хворого.
Найти похожие

8.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Петренко О. М., Зубов Д. О., Березовська Є. М., Бондаренко О. Л.
Заглавие : Застосування дермального еквіваленту на основі культивованих алогенних мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин із жирової тканини та фібринового гідрогелю у лікуванні ран, що тривало не загоюються
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 31-35 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. В статті наведена оцінка ефективності застосування дермального еквівалента на основі фібринового гідрогеля та культивованих алогенних мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин з жирової тканини на перебіг раньового процесу у пацієнтів із ранами, які тривало не загоюються. Виявлено прискорення регенеративних процесів в гострій гнійній рані при застосуванні поверхневої аплікації дермального еквіваленту за рахунок зменшення запальної реакції у рані (оцінка цитоморфологічної картини раньового мазка та динаміки її змін), прискорення темпів васкуляризації та дозрівання повноцінної грануляційної тканини.
Найти похожие

9.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бойко В. В., Шевченко О. М., Лихман В. М., Кулик І. А., Токарєв А. В., Мішеніна К. В.
Заглавие : Застосування черезшкірних мініінвазійних лікувальних маніпуляцій під контролем ультразвукового дослідження
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 106-109 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Представлені результати 65 лікувально-діагностичних утручань під контролем УЗД. Застосування через шкірних малоінвазивних лікувальних маніпуляцій під контролем УЗД може служити альтернативою відкритому оперативному втручанню.
Найти похожие

10.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Лепкалюк Д. Д., Польовий В. П., Сидорчук Р. І., Івасюк Л. В., Паляниця А. С.
Заглавие : Клінічні предиктори розвитку ентеральної недостатності при абдомінальній травмі за травматичної хвороби
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 70-74 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Проаналізовано результати лікування 119 потерпілих з пошкодженням органів черевної порожнини за травматичної хвороби, які були прооперовані з приводу абдомінальної травми. Проаналізовані прояви предикторів ентеральної недостатності: показника залишкового об’єму шлунка, відсутності перистальтичного звуку, блювоти/регургітації, діареї, роздуття кишечника, внутрішньочеревної гіпертензії та синдрому абдомінальної компресії у потерпілих з абдомінальною травмою на фоні травматичної хвороби. Встановлено, що в контрольній групі померлих пацієнтів згідно отриманих показників загальний стан був достовірно тяжчим, ніж у основній групі потерпілих, які вижили, що підтверджено відповідними шкалами та окремими показниками. Також, достовірна різниця між показниками внутрішньочеревного тиску та показником абдомінальної перфузії може свідчити про розвиток ентеральної недостатності.
Найти похожие

11.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Діденко С. М.
Заглавие : Комплексне лікування хворих із синдромом діабетичної ступні
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 130-133 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Головною причиною ампутацій нижніх кінцівок нині в світі є синдром діабетичної ступні (СДС). Проведено аналіз результатів 266 ендоваскулярних втручань (ЕВ) у 245 хворих з ішемічною та нейроішемічною формами СДС, виконаних з метою реваскуляризації кінцівки протягом 2008-2012 років. У 76 % хворих застосовували черезшкірну балонну ангіопластику (ЧБА), у 24 % ЧБА + стентування. Технічно успішними були 91 % ЕВ. У 95 % хворих, у яких досягнуто відновлення магістрального кровоплину по оклюзованим артеріальним сегментам, спостерігали клінічне покращання у вигляді зникнення больового синдрому і початку загоєння виразково-некротичних уражень. Основними причинами технічної невдачі (9 %) була неможливість проходу через довгі кальциновані оклюзії інфраінгвінальних артерій. Кількість ускладнень становила 10,5 %, великих ампутацій — 5,2 %, летальність — 0,8 %. Віддалені результати у вигляді композитного показника виживання без ампутації через 1, 3 і 5 років спостереження становив відповідно 86, 70 і 43 %. ЕВ є ефективним методом реваскуляризації у хворих із СДС і при комплексному підході дозволяє досягнути високих показників збереження кінцівки у віддаленому періоді.
Найти похожие

12.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Иванова Ю. В.
Заглавие : Местное лечение обширных инфицированных ран
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 36-39 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Методика лечения обширных гнойных ран с использованием Эктерицида® применена у 19 пациентов. Результаты проведенного исследования позволяют рекомендовать Эктерицид® (ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК», Украина) к широкому применению в лечении гнойных ран. Показано, что использование повязок с Эктерицидом® способствует достаточно быстрому очищению ран от гнойно-некротических тканей, уже в течение 4-5 суток за счет действия повязки с Эктерицидом® морфологическая картина раны из воспалительной переходит в воспалительно-регенераторную с формированием грануляционной ткани. Использование Эктерицид® в I и II фазах раневого процесса оказывает стимулирующее воздействие на репаративные процессы.
Найти похожие

13.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Якимова Т. П., Михайлусов Р. Н., Ромаев С. Н.
Заглавие : Морфологические особенности современных огнестрельных ран мягких тканей
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 13-17 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. Представлены результаты морфологических исследований мягких тканей, удалённых при проведении хирургических обработок у раненых. В раневом канале после огнестрельных ранений мягких тканей выявлено выраженное дробление тканей, и значительное дистанцирование их фрагментов. Во всех случаях после огнестрельных ранений наблюдались изменения разной степени выраженности, характерные для коагуляционного некроза. Для определения выраженных изменений тканей, наблюдавшихся при огнестрельных ранениях, введён новый термин «коагуляционный некроз с эффектом магмы». В микропрепаратах, взятых после этапных хирургических обработок преобладали ишемические повреждения, связанные с гемодинамическими нарушениями.
Найти похожие

14.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Дворник И. А., Непомнящий В. В.
Заглавие : Особенности профилактики и лечения больных со спаечной кишечной непроходимостью (клинико-экспериментальное исследование)
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 18-22 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. В работе представлены результаты экспериментального исследования о возможности использования аутотрансплантанта париетальной брюшины для пластики множественных или единичных обширных десерозаций кишки в условиях ОНК. В эксперименте установлена способность брюшины быстро восстанавливать поврежденный мезотелиальный слой, который предупреждает развитие спаечного процесса. Результаты эксперимента подтверждены в клинике — 21 пациент с СОНК, у которых десерозированную стенку кишки укрывали аутотрансплантантом. Об эффективности использования данного способа свидетельствует отсутствие релапаротомий в раннем послеоперационном периоде и снижение частоты осложнений с 15,4 до 3,8 %, и послеоперационной летальности до 8,5 %.
Найти похожие

15.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бездітко П. А., Карлійчук М. А., Луханін О. О., Заволока О. В.
Заглавие : Особливості використання спектральної оптичної когерентної томографії для дослідження товщини решітчастої пластини, склери та площі її склерального каналу
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 63-69 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. На основі даних обстеження 575 хворих на цукровий діабет II типу та 50 осіб контрольної групи, що не мали цукрового діабету, був розроблений новий спосіб вимірювання товщини решітчастої пластини склери за допомогою SD ОКТ з використанням програми LC_Thickness_programm.m та main_low_noise_filters_programm.m, основаній на алгоритмі адаптивної компенсації для усунення шуму високого рангу в глибоких шарах головки зорового нерву й покрашення візуалізації задньої межі решітчастої пластини, а також на обробці В-скану набором з 3-х цифрових фільтрів: низькочастотним фільтром Батерворта інверсного зображення, низькочастотним фільтром аналізу вейвлет Добеши оригінального та інверсного зображення. Крім того, був розроблений новий спосіб вимірювання площі склерального каналу решітчастої пластини за допомогою SD ОКТ з використанням програми LC_cut_position_programm.m для вибору глибини вимірювання та LC_diameter_calculation_ programm.m для покращення вибраного зображення основними цифровими фільтрами та визначення найбільш якісного для вимірювання площі склерального каналу решітчастої пластини.
Найти похожие

16.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Печиборщ B. П.
Заглавие : Особливості медико-санітарних наслідків сучасних воєнних конфліктів
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 81-89 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. У статті досліджено та проведено аналіз медико-санітарних наслідків під час ведення антитерористичної операції на теренах Донецької та Луганської областей, сучасних локальних конфліктів та надзвичайних ситуацій в Україні та світі. Так, у громадянській війні в Демократичній Республіці Афганістан (далі ДРА), двох локальних конфліктах в Чечні Російської Федерації (далі РФ), під час ведення бойових дій в Абхазії, Північній Осетії, Республіці Ірак та Лівії обсяги санітарних та безповоротних втрат серед мирного населення значно перевищують втрати особового складу військ протиборчих сторін. На даний час в порівнянні з війнами XX століття значних змін набула структура санітарних та безповоротних втрат серед населення і військ, яка характеризується відносним збільшенням частки більш тяжких поєднаних пошкоджень внаслідок впливу новітніх засобів ураження в результаті застосування високоточної зброї, зброї об’ємного вибуху та мінно-вибухових боєприпасів.
Найти похожие

17.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Писклова Ю. В., Поливенок И. В., Куликова Д. А., Бучнева О. В., Шафер Я. В.
Заглавие : Первый успешный опыт выполнения полной паллиативной коррекции при синдроме гипоплазии левых отделов сердца
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 52 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. В статье описан первый в Украине успешный опыт выполнения полной паллиативной коррекции при синдроме гипоплазии левых отделов сердца. I стадия оперативного лечения в объеме операции Норвуда была выполнена пациенту на 6-е сутки жизни, II стадия — наложение анастомоза Гленна — в 5 месяцев. На момент III стадии оперативного лечения ребенок достиг 4-летнего возраста. Выполнена операция Фонтена с экстракардиальным кондуитом с хорошим результатом.
Найти похожие

18.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Соловей Ю. Н., Иванова Ю. В., Трубчанинов А. И.
Заглавие : Проведение регионарной вазоактивной терапии у больных с абдоминальным сепсисом
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 23-25 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. В работе приведены современные данные о лечении больных с абдоминальным сепсисом, включающие применение современных ангиографических технологий для мониторинга регионарной гемодинамики, вазоактивной терапии и регионарного введения антибиотиков. Сделаны выводы о том, что больным с наличием абдоминального сепсиса целесообразно выполнение ангиографического исследования с установкой катетера в чревном стволе для коррекции нарушений спланхнической микроциркуляции и проведения регионарной вазоактивной терапии.
Найти похожие

19.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Голяновський О. В., Слободян Ю. В.
Заглавие : Профілактика та лікування інтра- та післяопераційних ускладнень повторного кесарева розтину
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 55-57 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. У статті наведені дані порівняльної оцінки ефективності застосування комплексу медикаментозних засобів та технічного супроводу на перебіг операції та післяопераційного періоду за проведення повторного кесарева розтину (розвиток геморагічних та гнійно-запальних ускладнень).
Найти похожие

20.

Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Кутовой А. Б., Сергеев О. А., Завизион Е. Н., Гавриленко А. И.
Заглавие : Результаты профилактики абдоминального компартмент-синдрома после операций на брюшном отделе аорты
Место публикации : Харківська хірургічна школа. - Х., 2017. - N 3/4. - С. 47-51 (Шифр ХУ5/2017/3/4)
Аннотация: Резюме. В работе представлены результаты применения методов профилактики абдоминального компартмент-синдрома после лапаротомии по поводу патологии брюшного отдела аорты у 229 больных. Пациентам I группы операционную рану ушивали послойно (n = 187), II — ушивали только кожу (n = 24), III — применяли аллопластику передней брюшной стенки с формированием устойчивого диастаза прямых мышц живота (n = 17). В I группе при операциях по поводу разрыва аневризмы брюшного отдела аорты ИАГ отмечали у 100,0 % больных, при плановых операциях — в 47,6 %. Во II и III группах случаев развития ИАГ III степени и АКС не было, показатели ВБД не превышали 16 мм. рт. ст. При ушивании только кожи у 90,0 % выживших пациентов в отдаленном периоде определяли послеоперационную вентральную грыжу. Применение способа аллопластики с устойчивым диастазом позволило избежать развития АКС и повторных реконструктивных вмешательств.
Найти похожие

 1-20    21-29 
 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)