Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
 Найдено в других БД:Редкие издания (1)
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>S=Орехи<.>)
Общее количество найденных документов : 10
Показаны документы с 1 по 10
1.


    Есауленко, Е. Е.
    Перспективы использования масла ореха черного (Juglands nigra І.) для коррекции окислительного стресса и патологии липидного обмена при токсическом гепатите [Текст] / Е. Е. Есауленко, А. А. Ладутько, И. М. Быков // Аллергология и иммунология. - 2010. - Т. 11, № 3. - С. 260-262

Рубрики: Гепатит токсический--патолог

   Масла растительные--исп


   Орехи


   Липиды--метаб


   Окислительно-восстановительные реакции


Доп.точки доступа:
Ладутько, А. А.
Быков, И. М.

Свободных экз. нет

Найти похожие

2.


   
    Партия щелкунчика [Текст] // Здоровье. - 2011. - № 11. - С. 74-76

Рубрики: Орехи

Свободных экз. нет

Найти похожие

3.


    Залігина, Є. В.
    Скринінгове дослідження противиразкової активності густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського [Текст] / Є. В. Залігина, О. А. Подплетня // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - N 6. - С. 47-52


MeSH-главная:
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS (терапевтическое применение, фармакология)
ОРЕХИ -- NUTS
ПЕПТИЧЕСКАЯ ЯЗВА -- PEPTIC ULCER (лекарственная терапия)
Кл.слова (ненормированные):
ГРЕЦКИЙ ОРЕХ
Доп.точки доступа:
Подплетня, О. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

4.


    Залыгина, Е. В.
    Исследование противоязвенной активности густого экстракта из незрелых плодов ореха грецкого на модели индометацин-индуцированной язвы желудка у крыс [Текст] / Е. В. Залыгина, Е. А. Подплетняя // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2017. - № 3. - С. 42-49. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-главная:
ЖЕЛУДКА ЯЗВА -- STOMACH ULCER (лекарственная терапия)
ОРЕХИ -- NUTS
Аннотация: З даних літератури відомо, що до складу плодів горіха волоського входять таніни, похідні елагової кислоти, катехіни, похідні декарбоксильованих кислот, нуклеїнові кислоти, амінокислоти, які незалежно один від одного виявляють антиоксидантний, гіпоглікемічний, антипроліферативний, протимікробний, протизапальний і багато інших корисних ефектів в організмі людини. Однак відсутні експериментальні дані щодо впливу екстракту густого водно-спиртового з незрілих плодів горіха волоського (ЕГВС) на виразки шлунка в щурів, викликані введенням індометацину. Мета дослідження – вивчення гастропротекторної дії ЕГВС на моделі індометацин-індукованої виразки шлунка в щурів. Фармакологічне дослідження противиразкової активності ЕГВС проводили на моделі індометацин-індукованої виразки шлунка. Біохімічні дослідження сироватки крові проводили з використанням стандартних тест наборів НВП «Філісіт-Діагностика» (Україна) відповідно до загальноприйнятих методик. Результати дослідження обробляли із застосуванням статистичного пакета програми «STATISTICA® for Windows 7.0» (StatSoft Inc.). За результатами вивчення гастропротекторної дії ЕГВС у дозі 25 мг/кг встановлено наявність виразок шлунка в даній групі тварин, достовірно менших за розміром порівняно з групою модельної патології (р 0,05). У групі тварин, яких лікували ЕГВС у дозі 25 мг/кг, показник противиразкової активності склав 86,1 %. Застосування досліджуваного екстракту має виражений нормалізуючий вплив на біохімічні показники сироватки крові щурів порівняно з групою модельної патології. Уведення в лікувально-профілактичному режимі досліджуваного ЕГВС у дозі 25 мг/кг забезпечує противиразковий ефект на моделі гострої виразки шлунка в щурів, викликаної індометацином. Крім цього, активність досліджуваного ЕГВС у дозі 25 мг/кг не поступається препарату порівняння – Альтану.
Доп.точки доступа:
Подплетняя, Е. А.

Свободных экз. нет

Найти похожие

5.


   
    Отримання густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського та дослідження кількісного вмісту юглону в їхньому складі [Текст] / Є. В. Залигіна [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 3. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ОРЕХИ -- NUTS
Аннотация: Мета дослідження - отримати густий водний і водно-спиртові екстракти з незрілих плодів горіха волоського, розробити методику визначення юглону, дослідити його кількісний уміст у складі цих екстрактів. Екстракти були одержані шляхом комплексної переробки незрілих плодів молочно-воскової стиглості горіха волоського. Розробку методики визначення, дослідження вмісту юглону в складі екстрактів проводили з використанням ВЕРХ. За допомогою методу ВЕРХ у густих екстрактах з незрілих плодів горіха волоського, де як екстрагент використано воду, 30 і 70% спирт етиловий, юглону виявлено не було. У густому екстракті з незрілих плодів горіха волоського, де як екстрагент використано 96% етанол, уміст юглону становить близько 1 мкг/г. Таким чином, було виготовлено густі екстракти з незрілих плодів горіха волоського з використанням різних екстрагентів, розроблено методику визначення юглону з використанням ВЕРХ і визначено кількісний уміст цієї речовини в складі досліджуваних екстрактів.
Доп.точки доступа:
Залигіна, Є. В.
Подплетня, О. А.
Слєсарчук, В. Ю.
Соколова, К. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

6.


   
    Вплив допоміжних речовин на вивільнення біологічно активних сполук із суміші сухого екстракту перетинок грецького горіха / М. М. Васенда [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2018. - N 4. - С. 61-64


MeSH-главная:
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS (фармакология)
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL
ОРЕХИ -- NUTS
Аннотация: У статті наведено дослідження впливу допоміжних речовин на вивільнення біологічно активних речовин із сумішей, що містять сухий екстракт перетинок горіха грецького. Встановлено залежність вивільнення фенольних сполук, флавоноїдів та гідроксикоричних кислот із досліджуваних сумішей. Експериментально обгрунтовано, що використання ПВП (наповнювач), аеросилу або тальку (ковзні речовини) забезпечує максимальне вивільнення біологічно активних речовин із суміші.
В статье приведены исследования влияния вспомогательных веществ на изъятие биологически активных веществ из смесей, содержащих сухой экстракт перепонок ореха грецкого. Установлена зависимость извлечения фенольных соединений, флавоноидов и гидроксикоричных кислот из исследуемых смесей. Экспериментально обосновано, что использование ПВП (наполнитель), аэросила или талька (скользящие вещества) обеспечивает максимальное высвобождение биологически активных веществ из смеси.
Доп.точки доступа:
Васенда, М. М.
Пласконіс, Ю. Ю.
Козир, Г. Р.
Бердей, І. І.

Свободных экз. нет

Найти похожие

7.


    Залигіна, Є. В.
    Визначення вмісту суми флавоноїдів у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського [Текст] / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2018. - № 4/5. - С. 69-73. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ФЛАВОНОИДЫ -- FLAVONOIDS (терапевтическое применение)
ОРЕХИ -- NUTS
Аннотация: Флавоноїди – найчисельніша і найвивченіша група рослинних фенольних сполук, які містять у молекулі реакційноздатні фенольні радикали та карбонільну групу. Завдяки цьому вони беруть участь у різноманітних метаболічних процесах, що зумовлює їхню біологічну активність. Усі природні флавоноїди малотоксичні, вони виявляють широкий спектр дії на організм людини. Останнім часом ідентифікують нові флавоноїди, які можуть бути перспективним джерелом антиоксидантів для людини. Сьогодні найперспективнішим напрямом прикладних досліджень є вивчення антиоксидантних, антибактеріальних, цитотоксичних властивостей флавоноїдів з метою отримання безпечних препаратів природного походження для фармацевтичної промисловості. Пошук нових джерел флавоноїдів рослинного походження може бути ефективною, екологічно та економічно вигідною альтернативою їхнім синтетичним аналогам. Нашу увагу привернули густі екстракти з незрілих плодів горіха волоського, які виявляють протимікробну, гастропротекторну та протизапальну активність. Мета дослідження – визначити вміст суми флавоноїдів у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського. Екстракт густий водний та екстракти густі водно-спиртові з концентрацією спирту етилового 30, 70 і 96 % були одержані на базі НФаУ під керівництвом професора В. А. Георгіянц шляхом комплексної переробки незрілих плодів молочно-воскової стиглості горіха волоського. Визначення суми флавоноїдів у перерахунку на рутин у густих екстрактах з незрілих плодів горіха волоського проводили методом УФ-спектрофотометрії. У дослідженні виявлено, що випробовувані розчини з екстракту густого водного та екстрактів густих водно-спиртових з концентрацією спирту етилового 30, 70 і 96 % характеризуються наявністю максимуму поглинання за довжини хвилі 412 нм, що є близьким до максимуму поглинання розчину стандартного зразка рутину, приготованого за таких самих умов. Уміст суми флавоноїдів у перерахунку на рутин для водного екстракту склав 0,43 %, а для водно-спиртових (30, 70, 96 %) – 0,37 %, 0,51 %, 0,40 % відповідно. Таким чином, методом УФ-спектрофотометрії було визначено суму флавоноїдів у складі всіх досліджуваних густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського. Найбільшу кількість флавоноїдів уміщує водно-спиртовий 70 % екстракт (0,51 %), найменшу – водно-спиртовий 30 % (0,37 %).
Доп.точки доступа:
Подплетня, О. А.
Соколова, К. В.

Свободных экз. нет

Найти похожие

8.


    Богомолов, А. Є.
    Визначення сенсибілізації до алергену ліщини у пацієнтів з респіраторними алергічними захворюваннями: порівняння діагностичної цінності різних методів [Текст] / А. Є. Богомолов // Клінічна та експериментальна патологія. - 2020. - Т. 19, № 1. - С. 17-23. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ДЫХАТЕЛЬНАЯ ГИПЕРЧУВСТВИТЕЛЬНОСТЬ -- RESPIRATORY HYPERSENSITIVITY (этиология)
АЛЛЕРГЕНЫ -- ALLERGENS
ОРЕХИ -- NUTS (вредные воздействия)
Аннотация: Мета дослідження – оцінити діагностичні параметри різних методів визначення сенсибілізації до алергену ліщини у пацієнтів з респіраторними алергічними захворюваннями – алергічним ринітом та бронхіальною астмою. Матеріали та методи. У процесі дослідження 88 пацієнтів з алергічним ринітом та / або атопічною астмою були обстежені трьома різними методами специфічної алергічної діагностики (in vivo та in vitro) відповідно до рекомендацій комітету з етики Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, причому всі вони були поза гострого періоду. Критерії включення: діагноз алергічного риніту (як інтермітуючого, так і персистуючого) та / або атопічної астми. Приктест проводився за класичною методикою тестування відповідно до нормативних документів з комерційними екстрактами алергенів. Вестерн-блот для визначення рівнів IgE проводили з використанням тест-систем RIDA AllergyScreen (R-Biopharm AG, Дармштадт, Німеччина) і Euroline (Euroimmun). Результати. Результати двох систем визначення специфічного IgE до алергену ліщини методами Rida AllergyScreen та Euroline узгоджуються між собою, проте існує систематичне розходження показників. Між даними шкірного тестування з алергенами ліщини та виявленням специфічного IgE методом Rida AllergyScreen існує добра погодженість між результатами досліджень, між даними шкірного тестування з алергеном ліщини та виявленням специфічного IgE методом Euroline існує помірна погодженість між результатами досліджень. Висновок. За результатами оцінки кривої виявлення специфічного IgE методом AllergyScreen для визначення сенсибілізації до алергену ліщини має відмінну діагностичну значимість (AUC=0,941), виявлення специфічного IgE методом Euroline для визначення сенсибілізації до алергену ліщини – добру діагностичну значимість (AUC=0,773).
Свободных экз. нет

Найти похожие

9.


   
    Фармакологічне дослідження комбінованого гелю на основі екстрактів лікарських рослин для лікування дерматозів [Текст] = Pharmacological study of combined gel based on extracts of medicinal plants for treatment of skin diseases / О. Ю. Кошова [та ін.] // Фармацевтичний часопис. - 2021. - N 3. - С. 57-63


MeSH-главная:
КИСТИ ДЕРМАТОЗЫ -- HAND DERMATOSES (терапия)
МЫШИ -- MICE
ГЕЛИ -- GELS
ФИТОТЕРАПИЯ -- PHYTOTHERAPY
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS
КРАПИВА -- URTICA
ТИМЬЯН -- THYMUS PLANT
ОРЕХИ -- NUTS
Аннотация: Проведені дослідження на моделях запалення різного ґенезу показали, що комбінований гель на основі екстрактів лікарських рослин чинить більш виражену протизапальну дію, ніж його окремі компоненти. Отримані результати обґрунтовують доцільність використання екстрактів листя горіха, кропиви та чабрецю у складі засобу та перспективність подальших фармакологічних досліджень гелю з метою створення ефективного засобу для лікування захворювань шкіри запального генезу
Доп.точки доступа:
Кошова, О. Ю.
Миргород, В. С.
Башура, О. Г.
Бобро, С. Г.
Єрьомін, О. П.

Свободных экз. нет

Найти похожие

10.


   
    Обґрунтування вибору допоміжних речовин для одержання таблеток на основі грецького горіха перетинок екстракту сухого [Текст] = Justification for the choice of excipients for tablets based on walnut membranes dry extract production / М. Васенда [та ін.] // Фітотерапія.Часопис. - 2022. - N 1. - С. 59-64. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ОРЕХИ -- NUTS (действие лекарственных препаратов, химия)
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ -- PLANT EXTRACTS (анализ, фармакология, химия)
ТАБЛЕТКИ -- TABLETS (фармакология, химия)
ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИХ ВЕЩЕСТВ ВОЗДЕЙСТВИЕ -- PHARMACOLOGIC ACTIONS
Аннотация: Одними із перспективних джерел біологічно активних речовин є грецький горіх, який поширений по всій території України та використовується переважно в народній медицині. Тому актуальним питанням є отримання ефективних лікарських форм рослинного походження у таблетованій лікарській формі на основі перетинок грецького горіха
Walnut is the one of the promising sources of biologically active substances, which is distributed throughout Ukraine and is used mainly in folk medicine. Therefore, the urgent issue is to obtain effective dosage forms of plant origin based on walnut membranes in tablet form
Доп.точки доступа:
Васенда, М.
Михайловская, К.
Будняк, Л.
Пласконис, Ю.

Свободных экз. нет

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)