Главная Упрощенный режим Видео-инструкция Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Периодические издания- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Моісеєнко, К. А.$<.>)
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.
Шифр: БУ5/2021/25/4
   Журнал

Буковинський медичний вісник . - Выходит ежеквартально
2021г. Т. 25 № 4
Содержание:
Ефективність застосування остеопластичних матеріалів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження. - С.3-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Стан гормонального балансу у дівчат пубертатного віку з порушенням менструальної функції на тлі ожиріння. - С.10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Дубецька, Т. О. Роль еозинофіл-опосередкованого запалення у формуванні ремоделінгу дихальних шляхів у хворих на бронхіальну астму школярів / Т. О. Дубецька, O. К. Колоскова, Г. А. Білик. - С.15-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Застосування кластерних та класифікаційних методів DataMining у дослідженні механізмів взаємообтяження реактивного артриту та хронічного пієлонефриту за показниками метаболізму сполучної тканини. - С.23-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Зозуля, В. М. Можливості ідентифікації водія та пасажира в результаті комплексного аналізу травм всередині салону автомобіля класу J при лобовому зіткненні / В. М. Зозуля. - С.30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Комар, Т. В. Варіантна анатомія м’язів передньої групи гомілки у плодів людини 4-6 місяців / Т. В. Комар. - С.34-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Малишевський, І. О. Надмірна маса тіла та коморбідності у хворих на злоякісні новоутворення органів черевної порожнини / І. О. Малишевський. - С.38-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Михалойко, О. Я. Варіативність показника середнього об’єму тромбоцитів у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом раннього відновного періоду залежно від коморбідності / О. Я. Михалойко. - С.42-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Моісеєнко, К. А. Аналіз зв’язку rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 з ішемічним атеротромботичним інсультом в осіб з нормальним та підвищеним артеріальним тиском / К. А. Моісеєнко. - С.47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Никитюк, С. О. Клініко-серологічні особливості Лайм-Бореліозу в різних регіонах України / С. О. Никитюк, І. М. Кліщ, C. І. Климнюк. - С.53-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Ефективність застосування ліпіну в комплексному лікуванні негоспітальних пневмоній, асоційованих із COVID-19. - С.62-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Порівняльний аналіз структурної топографії каналу нижньої щелепи при атрофії кісткової тканини із застосуванням методу комп’ютерної томографії. - С.68-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Стан органів гепатобіліарної зони у пацієнтів із геморагічним васкулітом. - С.75-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Морфометричні параметри шлуночкової системи головного мозку у дітей дошкільного віку. - С.80-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рудень, В. В. Апофегма про смертність населення з причини хвороб системи кровообігу у контексті місця проживання померлих - як апорія в суспільному житті України / В. В. Рудень. - С.86-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Сидорчук, А. Р. Зв’язок ендотеліальної функції, товщини "інтима-медіа" із окремими клінічними та метаболічними параметрами у хворих на артеріальну гіпертензію з урахуванням генетичних предиктів / А. Р. Сидорчук. - С.95-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Собко, Д. І. Оцінка добового профілю артеріального тиску й особливостей гемодинаміки в пацієнтів з артеріальною гіпертензією й остеоартрозом / Д. І. Собко, Т. О. Ілащук, І. В. Окіпняк. - С.100-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Ляшук, П. М. Артеріальна гіпертензія за рідкісної ендокринної патології: спостереження з практики / П. М. Ляшук, Р. П. Лящук. - С.107-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Ліпідознижувальна терапія захворювань серцево-судинної системи (огляд літератури). - С.112-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Одонтогенні стовбурові клітини та перспективи їх використовування в практиці (огляд літератури). - С.117-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Досвід прикладного застосування стовбурових клітин. - С.123-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Нечитайло, О. Ю. Зміни в сучасному університеті: виклики сьогодення та тенденції розвитку в умовах онлайн навчання / О. Ю. Нечитайло, О. Б. Колотило. - С.133-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Федір Григорович Кулачек. - С.141-142
Некролог. Світлій пам’яті професорки Матюхи Лариси Федорівни. - С.143-145
Медичні Internet-вісті. Частина XXXIII / ред. К. І. Яковець, С. Є. Дейнека. - С.146-148
Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие
Перейти к описаниям статей

2.


    Моісеєнко, К. А.
    Аналіз зв’язку rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 з ішемічним атеротромботичним інсультом в осіб з нормальним та підвищеним артеріальним тиском [Текст] / К. А. Моісеєнко // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald. - 2021. - Т. 25, № 4. - С. 47-52. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-главная:
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC
ИНСУЛЬТ -- STROKE (генетика)
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- ARTERIAL PRESSURE
Аннотация: Актуальність. Ішемічний атеротромботичний інсульт (ІАТІ) – мультифакторіальне захворювання, викликане поєднанням генетичних чинників та факторів навколишнього середовища. Незважаючи на численні дослідження патогенетичної складової ішемічних уражень мозку, відсутні доклінічні біомаркери, які могли б стати підґрунтям для вивчення молекулярних процесів, що лежать в основі цього захворювання. Саме тому стратегія вивчення патогенезу ішемічного інсульту має полягати у визначенні генів-кандидатів, які беруть участь у реалізації його основних ланок. Відомо, що при ішемічному інсульті аномальна експресія MALAT1 відіграє важливу роль в ангіогенезі, апоптозі та запаленні. Однак дослідження зв’язку SNP варіантів гена MALAT1 з ІАТІ нечисленні. Мета роботи – вивчення можливого зв’язку rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 з ішемічним інсультом серед осіб з нормальним та підвищеним АТ. Матеріал і методи. Для дослідження використана венозна кров 200 хворих на ІАТІ. Контрольну групу склали 234 практично здорові особи. Для визначення rs4102217-поліморфізму гена MALAT1 використано метод полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі (Real-time PCR). Статистичний аналіз виконано з використанням програми SPSS (версія 17.0, IBM, США). Результати. Встановлено, що розподіл генотипів GG, GC та CC серед осіб з підвищеним артеріальним тиском (АТ) у контролі становило 84,9 %, 13,7 % та 1,4 %, а серед хворих на ІАТІ - 62,7%, 30,0%, 7,3% відповідно. Застосування ?2-критерію Пірсона дало змогу виявити статистично значущу різницю в розподілі генотипів між групами порівняння (?2 = 12,015; Р = 0,002). Результати регресійного аналізу показали статистично значущі асоціації rs4102217-поліморфізму з ІАТІ у трьох моделях успадкування. Так, ризик розвитку ІАТІ зростає у 2,97 раза для пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що є носіями С-алеля (ORпопр= 2,97; 95% СІ =1,286-6,785; Рпопр= 0,011). Висновки. Встановлено зв’язок між rs4102217-поліморфізмом гена MALAT1 та розвитком ІАТІ у осіб з нормальним та підвищеним тиском.
Свободных экз. нет

Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)